Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Dunai strand augusztus 20. Után?

Dunai strand augusztus 20. Után?

Figyelt kérdés

Most láttam, hogy a római szabadstrand bezár 20-án. Tudnátok segíteni, hogy máshol hol tudunk esetleg Dunánál strandolni?

Pesten, vagy nagyon a környéken?



aug. 11. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A Kopaszi gáton lehetett valamikor. Nem tudom, most mi ott a helyzet. Állítólag a pénzsóvárok fizetőssé tették.
aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1:

Kopaszi gáton eredetileg úgy volt, hogy nem szabadott, de általában szemet húnytak felette. A víz szennyezettsége jellemzően átlépte a határértékeket, de nem durván, ha valaki fürdött, nem járt instant hasmenéssel, viszont mikor egyszer Triatlon versenyt rendeztek ott, a versenyzők közül utána sokan hánytak vagy fstak.


Aztán egy NER közeli vállalkozó nyithatott ott egy strandot, Soho Beach volt a neve, drága volt a belépő és 1-2 métert lehetett bemenni a vízbe, az egész strandfelület kicsi volt. Aztán akkor hirtelen elkezdték büntetgetni azokat, akik a másik oldalról bementek. Azóta bezárt a Soho Beach, nem tudom mennyire nézik ha valaki bemegy úszni.


Egyébként strandok a Dunán egyrészt Budapeatről északra vannak, legközelebniek talán Szentendre és Göd, másrészt délen a Ráckevei-Dunán, legközelebbi talán Szigetcsép (de az konkrétan egy pocsolya, nagyon sok emberrel, nyáron húgymeleg és iszapos vízzel, a ráckevei és a szigetszentmártoni strand milliószor jobbak). Délen a főágon talán Dunaújvárosnál van először legális strand, de általában már Rácalmásnál nagyon jó a vízminőseg, ha random helyen mész be, márpedig akadnak arrafelé jó belemenős helyek.

aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!