Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyek Magyarországon a...

Melyek Magyarországon a legnagyobb c.putri települések?

Figyelt kérdés

Tehát olyan településekre (nyilván leginkább falvakra) gondolok, amelyeknek minimum 90%-a (hasamra ütöttem) egy borzalmas putri. Vagyis nem arról van szó, hogy egy amúgy jobb megyeszékhelynek van négy, félreeső utcája, ahol düledeznek a házak.


Mint Gilvánfa (Baranya vm.) vagy Csenyéte (BAZ). Milyen ezekhez hasonló falvak vannak még?


júl. 25. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tiszabura Jász-Nagykun-Szolnok megyében például.
júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alsószentmárton, Baranya. A lakosság cigány, de azt nem tudom, hogy putri e. A főutca nem tűnik annak. Eddig csak azt láttam, ahogy áthajtottam a falun.
júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Marótpuszta ( Somogy) Zalakomár (Zala)
júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olaszliszka pl.
júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tiszabő sem rossz
júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Regionálisan működő cégnél dolgozom, régen naivan azt hittem, hogy Hajdúhadháznál nincs rosszabb, hát de :)

Szabolcs és Szolnok kisebb települései elég durvák, nem is nagyon tudnék egyet kiemelni...

De főiskolásként Gyöngyösre jártam (igaz, vagy 20 éve), és ott is láttam kiterjedt putrikat a vonatból.

júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mad Max2 ***** válasza:
Csenyéte
júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3:

Zalakomár messze nem ez a kategória. Ismerősöm onnan származik. Vannak c-ok, meg vannak lepusztult része, de a nagy része a falunak nem lepusztult. Nem is isten háta mögötti,nhanem viszonylag frekventált helyen fekszik.

júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma már sok olyan falu van, ahol 90% felett van a cigányok aránya, de nem a cigány lakosság arányától függ elsősorban a szegénység.


Alsószentmárton volt az első falu, ami homogén cigány településsé vált a 1970-es évek végére, de lévén ez egy viszonylag nagy falu, nem volt soha a legszegényebb település még Baranyában sem.


A legszegényebb településnek Csenyétét szokás megnevezni, de ez elsősorban azért van mert Ladányi János több évtizeden át kutatta, és egy könyv is megjelent róla.

Kiscsécs többször volt vásárlóindex alapján az ország legszegényebb települése...


Csenyéte mellett van Fáj, az se kifejezetten gazag, vagy a Gilvánfa mellett fekvő Besence, Alsószentmártontól nem messze fekvő Siklósnagyfalu... meg aztán vannak aprófalvak, ahol 10-20 nyugdíjas mararadt, ott sincs olyan sok lové gyakran.


A cigány lakosság már 20 éve többségben van Észak-Borsod és Dél-Baranya néhány kistérségében, nem csak bizonyos falvakban.

júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!