Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországra való beutazásko...

Magyarországra való beutazáskor a vízum mennyi ideig kell, hogy érvényes legyen harmadik országbeli állampolgárként?

Figyelt kérdés

A párommal holnap utazunk és 07.22-én jövünk haza, a vízuma pedig 26-áig érvényes. Ezzel vissza fogják engedni Magyarországra?

A tartózkodási engedélye meg lett hosszabbítva (májusban járt le), de a kártya nem jött még meg és csak egy ideiglenes engedély van neki addig.


júl. 18. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A vízummal a lejárat napjáig tartózkodhat itt jogszerűen, ha erre gondolsz.

Probléma csak az lehet, ha esetleg csak egyszeri belépésre jogosít a vízum, és azt már kihasználta.

De miért van vízuma, ha van tartózkodási engedélye? Én úgy tudtam, hogy a kettő kizárja egymást.

júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A vízummal jött be az országba (sportoló) és utána a csapata intézte neki a tartózkodási engedélyt, a vízum meg szerintem alapból eddig volt érvényes.

Azt hol tudom megnézni, hogy egyszeri belépésre jogosít-e a vízum?

júl. 18. 23:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából a lényeg az, hogy van-e bármi kikötés, hogy a belépés után meddig kell érvényesnek lennie a vízumnak. Erről nem találtam infót, és emiatt félek, hogy nehogy az legyen, hogy nem x hónapig érvényes a vízuma és emiatt ne akarnák visszaengedni.
júl. 18. 23:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha vízummatrica, akkor ez segít:

[link]

De mint írtam, a vízummal addig lehet itt, amíg érvényes, tehát ha a beutazás napján érvényes, és többszöri belépésre jogosult, akkor beutazhat gond nélkül.

Milyen állampolgár egyébként?

júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kubai

Utánanéztem azoknak, amiket írtál, még indulás előtt és akkor láttam, hogy D típusú vízuma van, így nem tudtunk elmenni az útra, mert ahogy te is írtad, az csak egyszeri belépésre jogosít fel. Úgyhogy nagyon köszi a segítséget, elég szerencsétlenül jött ki, de legalább időben kiderült.

Azóta hálistennek megjött a tartózkodási engedély, úgyhogy ha minden igaz, ezzel tudunk utazni. 😊

júl. 24. 11:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!