Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hova menjek nyaralni, ha...

Hova menjek nyaralni, ha ilyen helyet keresek?

Figyelt kérdés
Belföldön szeretnék a párommal elmenni nyaralni. Olyan helyet keresek, ahol van valamilyan tó esetleg folyó, esetleg fürdő, ahol lehet strandolni, szép túrázásra alkalmas hely, valamilyen különleges természeti látványosság, egyéb szép látványosság, szép város ahol jó városnézni. Valamilyen kényelmes, de olcsóbb szállást szeretnénk, motel vagy panzió. Összességében, egy élménydús, romantikus pár napot szeretnénk eltölteni együtt. Július végén/augusztus elején mennénk. Nyíregyházán élünk jelenleg és Budapest környékén nőttem fel, úgyhogy ezek környékére nem szeretnénk menni. Írjatok akkor is ha olyan tudtok, ahol nem teljesül minden feltétel, jöhetnek az öltletek!

jún. 27. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem Pécs nagyon tetszett, maga a belváros is nagyon hangulatos és ott vannak a hegyek, ahol lehet túrázni, nagyon szép állatkertje is van. Harkányban jó a strand, Bikalon pedig van egy élménybirtok, ami szintén egy érdekes program lehet.
jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Bár írtad, hogy Nyíregyháza környékére nem szeretnél menni, de nagyon szép még Miskolctapolca-Lillafüred-Szilvásvárad is.
jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Pécs szerintem is jó. Van a városban is látnivaló. Ott a Mecsek túrázásra.

A közelben van a Orfű, ha tóra vágytok. De szintén közel van a siklósi strand és fürdő. Szállás sokféle van. Lakást, kis házat is lehet bérelni pár napra olcsóbban, mint a hotel.

jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Még egy pont Pécsre.

Még egy Miskolctapolcára.


Ajánlom még Körmendet és az Őrséget körülötte, mint kirándulási lehetőséget.

jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

További plusz Miskolcra és Pécsre. Én Miskolctapolcára megyek párommal együtt és onnan kimegyünk Lillafüredre. Pécsen májusban voltam. Ott nekem inkább csak a túra volt jó, bár nem is mentem el Orfűre.


35/F

jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hévíz. Ott a tó, természetes gyógyvízzel, ott van a közelben a Kányavári-sziget a Kis-Balatonon, meg a szigligeti és a sümegi vár, de a tapolcai tavasbarlang is. Keszthely a szomszédban van, 5 km, a Festetics-kastély gyönyörű.
jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pécs jutott nekem is eszembe rögtön. A Mecsekben lehet túrázni és a közelben van az Abaligeti barlang is, azt is érdemes megnézni, hűsölni egyet a nagy melegben.
jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még az jutott eszembe, hogy, ha Pécs, nyilván mindenkinek első útja a Zsolnay múzeumba vezet... érdemes is egyszer megnézni, mert gyöngyörű, de külön belépőt élményekre ne vegyél, mert nagyon gáz, mi olyan élménybelépőt vettünk, ahol elvileg a tányérfestés procedúráját lehetett volna végignézni, és annyit láttunk, hogy velünk szemben ült egy hölgy, aki vattával törölgette a kész tányérokat, utólag a vendégkönyvben olvastuk, hogy másnak sem jutott nagyobb élmény, szóval az igazi pénzkidobás volt...
jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Eger?

Helyi fürdők és hotelek wellness szolgáltatásaik kedveltek.

A környéken lévő fürdők is könnyen elérhetőek és kiválóak. (Egerszalók, Demjén, Zsóry, Bogács)

Kirándulások, várak: Egri Vár, Szépasszony-völgy, Sirok, Kisnána, Szalóki skanzen, siroki Barát és Apáca sziklák, Szarvaskő, Szilvásvárad, Szalajka-völgy, Fátyol-vízesés, Millenniumi Kilátó, Bükk-hegység túrák.

Keszthely?

Hasonlóan minden elérhető közelségben található. Csodálatos panorámákkal a környék.

Vártúrák a Keszthelyi-hegységben: Rezi, Tátika és ezenkívül Szigliget, Csobánc, Sümeg, Csillagvár.

Fürdők: Vonyarcvashegy, Hévíz, Kehidakustány.

jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Győrben szép a Duna-part és a Rába-part is, tudom ajánlani.
júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!