Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha megbüntettek, mikor évül...

Ha megbüntettek, mikor évül el illetve, betudják hajtani rajtam, ha be hogy? (nincs keretem befizetni ha akarom ha nem)

Figyelt kérdés

1-es villamoson megbüntettek okt 6.-án ,bérletbemutatással probálkoztam tegnap, de elutasították , és köteleztek a 12.000ft befizetésére , én ott hagytam őket.

Nem tudom mit tegyek nincs keretem befizetni ...

Szerintetek hagyjam elévülni? (dolgozni nem tudok hiszen még csak 14éves vagyok)

A választ előre is köszönöm !


2010. okt. 15. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mivel kiskorú vagy a szüleiden fogják behajtani. És nem hiszem, hogy el fog évülni.
2010. okt. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem ártana a szüleidnek elmondani ezt a kis kalandot, mert:


"Aki tartozását 30 napon belül nem egyenlíti ki, az a 12.000,- Ft alappótdíjon felül 12.000,- Ft késedelmi díjat és 500,- Ft eljárási díjat (összesen 24.500,- Ft-ot) köteles fizetni."

2010. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
69%

Szia!

Igen az a baj, hogy a szüleidnek kell befizetni, de behajtani nem tudják rajtuk sem. Amúgy 5 év az elévülési idő.

2010. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
"behajtani nem tudják rajtuk sem" - ezt hogy érted...?
2010. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
38%
Úgy értem, hogy tényleg nem tudják behajtani. Tapasztalatból beszélek! Én elég sok pénzzel tartoztam, de nem tudták behajtani, csak küldözgették a felszólításokat, hogy fizessek, én meg nem fizettem. Elévült 5 év alatt. Ennek már 5 éve... már mint annak, hogy elévült... szal 10 év eltelt.. az sok idő és semmi sem történt. Amíg ilyen a rendszer, hogy rávág az ember vmi kamu nevet kamu adatokkal, addig hogy is tudnák? Lehet, hogy egy haragosom az én adataim diktálja be mindig...
2010. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de ezekből a BKV is tanul ám, szóval ma már más a helyzet. És ha egy 12000-es bírságból 100000-es bünti lesz, és jönnek a behajtók az autóért vagy a laptopért, akkor majd néztek nagyokat. És mit jelent az, hoyg megkísérelted a bérletbemutatást, de elhajtottak?
2010. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ugye bár, mondta az ellenőr hogy mutassam be a bérletemet az Akácafa Utca 22.-be , elmegyek bemutatom a bérletem , és pont egy agyas ****** fogtam ki,elvileg 8napig lehet bemutatni , ellenőr elkezd papolni hogy ma vagy holnap meg kell venni az új bérletet és be kell mutatni 8nap múlva , így tettem de elküldtek mivel okt 6. helyett okt 7. bérletem volt.


A második , el is felejtettem mondani, most vagyok középiskolás azaz amibe íratkoztam iskola nem valami jó, átakarok menni ami elvileg új diákkal jár , ha esetleg balkézzel írnám alá a diákot , akkor nem úszhatnám meg ? :(

2010. okt. 15. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyi eszed hogy lehet hogy 7ei berletet veszel 6ai helyett??? Aztan meg csodalkozol...

Ha megadtad az adataidat akkor igen, be tudjak vasalni. Az elevules pedig teljesen mast jelent mint amit a laikusok gondolnak. Eloszor is minden uj felszolitas megszakitja. Masodszor: annyit tesz hogy birosagi uton nem tudja behajtani, de attol meg a rendszerben megmarad, es azonnal radverik ha barmi kis dolgod is akadna veluk.

Arra hogy nincs kereted 12ezerre gondoltal volna akkor amikor 320 volt.

2010. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
JA, a diak alairasod meg rohadtul nem szamit. Van szemelyid, es ha volt annyi eszed hogy ott es akkor alairtad a papirt, barmelyik irasszakerto bebizonyitja h te voltal. Szembesithetnek az ellenorrel is, ismet csak kiderul. A perkoltseget, az irasszakerto dijat stb meg szepen a nyakadba varrjak. Hazamesz es szepen megmondod a szuloknek hogy ami penzt adtak jegyre azt sikerult elinnod.
2010. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!