Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » 18 vagyok, beszedték a diákoma...

18 vagyok, beszedték a diákomat érvényesítésre. Holnap BKV-znék, de a diák nélkül nem érvényes a bérletem. Hogy tudnám magam igazolni, ha kötözködnének?

Figyelt kérdés

Az a baj, metróval mennék, úgyhogy biztos, hogy kérnék a bérletemet. Ismerősömmel megtörtént már, hogy kérték a diákját.


Másrészt: most nincs bérletem, és a legközelebbi hely, ahol vehetnék, csak fél órás buszmenettel közelíthető meg. Ilyenkor mi van amúgy? (Azon kívül, hogy ha jönne, leszállnék, és megvárnám a következőt, ha nem teszi ugyanezt az ellenőr is.)


2010. okt. 7. 16:56
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom...Mondjuk a metrónál ha nagyon sietsz nem nyaggatnak, hogy leellenőrizzék.de ha megúszod valahogy az utat,akkor szerintem kérj iskolalátogatásit a sulidban, és azzal járkálj!Remélem tudtam segíteni.Vagy ha megbüntetnének, akkor vidd be a központjukba az iskolalátogatásit, és akkor szerintem törlik a büntetést...de ha nem így van bocsi
2010. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Hát, kicsit költséges megoldás, de mivel nem állandóan csinálnád, csak átmeneti lenne, menj taxival.
2010. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Taxi? Akkor már inkább buszjegy..

De ha normális a kaller akkor egy iskolalátogatásival+bérlettel elenged.

Bérletért viszont valahogy el kell menned, oda vagy bliccelsz vagy jegy, esetleg mással megveteted. A bérletet tudják, h hánykor vetted meg, ha megvétel előtt utazol és úgy mutatod be, nem engedik el a büntetést.

2010. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. Hát, majd sietve villantom csak fel a bérletem metrón, buszon meg, ha jönnek, hát leszállok. De mi van, ha leszáll az ellenőr is, és várja, hogy felszálljak a következőre? Ehhh...

Szerintetek érvényes, pecsétes ellenőrző füzet elég?

2010. okt. 7. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
2010. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ellenorzo fuzet nem iskolalatogatasi. Viszont mivel meg 18 vagy, a gimi befejezteig tankotelesnek szamitasz, tehat a torveny szerint nem is basztathat emiatt.
2010. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!