Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Aki vidéki vagy esetleg...

Aki vidéki vagy esetleg külföldi,hogy tetszett Budapest?

Figyelt kérdés

2022. júl. 20. 20:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem tetszik, pedig fősuli alatt ott laktam pár évig. Nem tudtam megszokni: jóval koszosabb, zsúfoltabb, büdösebb, mint mondjuk Prága vagy Bécs.

Haza is költöztem, azóta csak akkor megyek Bpre, ha nagyon muszáj. Egyáltalán nem hiányzik.

2022. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Mikor először láttam Pestet kisgyerekként, akkor nagy élmény volt. Anyám felvitt vonattal az állatkertbe, míg apám részegen fetrengett otthon. Sokat sétáltunk és akkor láttam először elefántot.


Másodjára kb. 18 évesen IS izgalmas volt falusi gyerekként felmenni (akkor már munka miatt), de nem tudtam magam túltenni a koszon, a retken, a kellemetlen szagokon, a teljesen leépült hajléktalanok látványán, a fekália- és vizeletnyomokon a járdákon. Ez a régi KÖKI-nél volt, gondolom nem kell bemutatni a pestieknek. Arra gondoltam mindig, bárcsak jönne egy hatalmas eső, ami kimosná ezt a rengeteg sz*rt a városból.


Most sem laknék ott, bár sokat változott a város és vannak kifejezetten szép környékek. Még a forgalmat se tartom olyan veszélyesnek, bár van 1-2 olyan út, ahol először bámulok, hogy na, merre is kéne menni, de a GPS mindig tudja a tutit. Nem bírnám megszokni a zajt, a szmogot, a tömeget, hogy mindenkinek egymásba lóg a f*sza, bármerre is megyek.


A szép, magyar és külföldi nők látványa viszont lehet, hogy kárpótolna pár dologban. Ó, az a sok szép pesti nő!

2022. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%
Szeretem Pestet. Engem a vonz a tömeg, a nagy városi élet. Falun megbolondulnék. Én jól érzem magam Pesten, sok a nevezetesség, látványosság. Nagyon drágaság van, de mindenhol. Eltévedni sem szoktam, mondjuk a tömegközlekedés egy katasztrófa (nekem legalábbis, nem szeretek Pesten villamosozni meg buszozni, metrót meg se említem), de eléggé jól tájékozódok mindenhol.
2022. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
38%

Én szívesen élnék ott akár a belvárosban is!

Kinek hogy tetszik a mozgalmas élet...

Az egyetlen ami személyszerint nekem annyira nem tetszett Budapestben, hogy nagyon sok kínai, stb... Egyéb nemzetiségű külföldiek vannak/élnek ott.

2022. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

4 éve élek itt, nekem gyerekkori álmom volt, szinte szerelmes voltam a városba. Kisgyerekként sokat voltam itt (mármint évi 1-2x), nagyon tetszett, hogy nyüzsög a város, van metró, állatkert, opera, szép épületek, miegymás. Egyetemre jöttem fel Budapestre.

Már némi tapasztalattal látom az előnyeit és a hátrányait is a városnak. Bp nekem azért kicsit a függetlenségem záloga is, jó messzire eljöttem otthonról, kvázi falusi környezetből, a mai napig pozitívumként élem meg, hogy nem ismernek fel az utcán és mindig lesz egy hely, egy park vagy utca, ahol "egyedül" lehetek. Szeretem, hogy bármi kell hirtelen, hozzá tudok jutni, legyen az élelmiszer, gyógyszer vagy egy szórakozóhely, ha hirtelen tombolni van kedvem (és persze időm). Még mindig el tud varázsolni a dunaparti látvány, az épületek, a 2-es villamos, a Gellérthegy, a hidaink vagy a Margitsziget, Városliget, de az éjszakai pezsgő élet is a Blahán, Wesselényin, vagy Szentendre és a Pilis közelsége, vagy hogy Budapestről szinte bárhová el tudok jutni tömegközlekedéssel, mert egy központi hely.

Kicsit negatívum, hogy mások nem ennyire látják meg a szépet a városban, inkább csak a negatív dolgokat érzik (mint általában bárki bármivel kapcsolatban) leginkább a vidéki barátaim vagy a párom, és látom rajtuk, hogy nem érzik magukat jól, frusztráltak és néha nagyon magukba tudnak fordulni. Sokkal felszabadultabbak vagyunk vidéken együtt, mint a pesti forgatagban. El is tudom fogadni, és a párom miatt nem is akarok itt maradni később, egyetem után csendesebb helyre költözünk.

Ami tagadhatatanul rossz, az a tömeg: van pozitív vonzata, de az azért belátható, hogy embertelen reggel 6 órakor az 1-es villamoson gyufásskatulyányi helyen nyomorogni minden egyes nap, amíg az egyik ember a szádba liheg, a másik fellök, stb. Illetve nagy város, több a barom is: volt, hogy a villamoson tapétavágót dobáltak a tömegbe, és hadd ne soroljam azokat az eseményeket, amik a hírekbe is bekerültek.

A hajléktalanokkal nem is az a baj, hogy vannak (bár ez is elég nagy probléma), hanem az, hogy az utcára, aluljárókba ürítenek, lépten-nyomon koldulnak és feltartják az embert, büdösek, artikulálatlan módon üvöltenek.. és iszonyatosan sokan vannak, főleg a Blaha környékén (és kisebbségiek is). Emellett az állati ürülék is gondot jelent, meg a rengeteg szemét is, teljesen le tudja sajnos rombolni az amúgy szép város összképét.

A BKK-val vegyesek az érzéseim, igaz, a tömeget már írtam, de ezen felül gyakran, főleg mostanában, illetve a lakóhelyünk környékén késnek a járatok, vagy korábban mennek, és nem igen van alternatíva sem (X. ker, Molbubi pl a környéken nem nagyon van, saját biciklit pedig errefelé nem nagyon szeretnék, ennek oka szerintem kikövetkeztethető). Nagyjából leírtam, amit gondolok, szeretem is és nem is. Szerintem a legideálisabb fiataloknak ez a város.

2022. aug. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!