Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyire nehéz a meredek...

Mennyire nehéz a meredek szakaszon lejutni a Vaskapu-sziklától a völgybe, hogy utána Dobogókőre jussak?

Figyelt kérdés
Szeretnék Pilisszántótól eljutni Dömösig. Viszont nem szeretnék kerülni így logikus lenne a fenti útvonalat választani. Viszont még nem voltam ott és nem tudom mennyire cinkes lefelé az említett meredek szakasz.
2021. szept. 9. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hazai viszonylatban kifejezetten ritka az ilyen meredekségű szakasz, én jó eséllyel más útvonalat választanék. (Nekem a Galyatető-Parádsasvàr szakasz az etalon, azon még hajlandó vagyok lemenni, de ez határozottan rosszabb...) Szerintem a Szoplák-völgyi-barlang felé vállalhatóbb a lejtmenet és nem olyan orbitális kerülő.
2021. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan mit akarsz. Nem rövidebb sem távban, időben meg különösen felmászni a Pilis tető fennsíkjára, mint lent menni a sárga kereszten. Ha mégis fent mész, akkor sem a Vaskapu-szikla a logikus útvonal lefelé, hacsak nem szándékosan akarod megnézni, eleve egy völgyben lehet lejönni mellette, ami meg mondjuk nem meredek, de ha a sziklától mész le a völgybe, akkor sem vészes.
2021. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Amúgy a meredek szakasszal eddig nem volt még gondom felfele. (pl. a vadállók melletti útvonal is megvolt már, aminek az utolsó része kemény, ha nem a sziklán megyünk) Viszont annyit ez a kevés kitérő nem ér meg, hogy kockáztassak.
2021. szept. 10. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Tele van turistautakkal es osventekkel a kornyek ... menj a kerekparosoknak jelzett uton, az gyalogosan sem teljesitjetetlen.
2021. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!