Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Budapest környéki hegyekben...

A Budapest környéki hegyekben ahol kevesebben vannak szóval nem a János hegy szokás ismeretleneknek is köszönni? Sok emberrel nem találkoztam de azok köszöntek.

Figyelt kérdés
Persze visszaköszöntem csak így fura volt az eddigi tapasztalataim után.
2020. jún. 5. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból bárhol az erdőben szokás köszönni, ha másik túrázóval találkozol szembe, kivétel az olyan helyek, amik már inkább parkként funkcionálnak, és rengeteg az ember.
2020. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem író említette, a kirándulók szoktak egymásnak köszönni.

Mostanában azért ez már nem annyira általános, de többnyire szerencsére még tartják a szokást. :) Főleg, akikről látod, hogy nem tűsarkúban botladoznak a kövek között. :-DDD

2020. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. jún. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos ha az ember sokáig nem ment messzebb a Normafánál vidékről ahol ugye annyi ember van mint máshol a mókus így meglepi ha máshol kevésbé személytelen túrázni. :)
2020. jún. 5. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a legzsúfoltabb kirándulóhelyeken múlt ki ez a szokás, mindenhol máshol tartják. Sőt, az igazán kihalt, ritkán járt tájakon a tegezés is eléggé általános, sokan így fejezik ki, hogy a természetjárók közösségéhez tartoznak az összetalálkozó turisták.
2020. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Először nekem is furcsa volt, mert nem ismertem ezt. Persze, egyből visszaköszön az ember. Aztán már előre is köszön. Amúgy én a budai hegyekben találkoztam ezzel (nem a Normafánál, hanem ritkábban látogatott részeken)

És ahogy elhangzott, ez a köszönés azt foglalja magában kimondatlanul, hogy egy közösséghez tartozunk, azonos az érdeklődési körünk, ezért megtiszteljük egymást a köszönéssel. Szerintem szép dolog, főleg ebben az elidegenedettség irányába haladó modern társadalomban.

2020. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!