Felcsúton, a Pancho Arénánál fotózkodó turistákat mekkora eséllyel igazoltatják a rendőrök és töröltethetik ki a felvételeket az okostelefonról?
Anno volt, hogy a Hadházy Ákost és a németországi RTL2 stábját igazoltatta a rendőrség, mert Orbán Viktor lakásánál és a Pancho Arénánál kameráztak, felvételeket készítettek. Egyszerű turistákat, akik csak 1-1 gyors fotó erejéig veszik elő az okostelefont a Pancho Arénánál őket mekkora eséllyel igazoltatják? (Elvileg be van kamerázva a Pancho Aréna, szóval nagy eséllyel láthatják a "kamerázgatást".)
A linkelt cikkben nem turistákról esik szó. Közterületen a fotózás nem korlátozható, azzal a korlátozással, hogy ha azokra személyek kerülnek, kérni kell hozzá az engedélyüket. Tehát nem csak a közzétételhez, hanem a fotó készítéséhez is. Tömegben természetesen nem kell, ha nem egy-egy adott személy lett célba véve. Tehát hiába van ezer ember egy kupacban, ha a képre 1-2 fej kerül, akkor azoktól kell engedély.
Ez nem Orbán-specifikus, hanem az egész országra, mindenkire és minden helyszínre vonatkozik. Ez mondhatni egyre terjedő törvényi elvárás szerte Európában.
ha valaki 1-2 percre megáll, valószínűleg nem piszkálják.Az említettek nyilván hosszabb ideig bíbelődtek a helyszínen, ezért igazoltathatták őket.
A kisvasútra akartam egyszer jegyet venni, amelyet a stadion pénztárában lehetett kifizetni, de nem találtam.Megálltam a stadionnal szemben egy ház előtt, ahol láttam egy embert ( visszaemlékezve nem kétkezi munkásnak rémlik ), megkérdeztem, hol találom a pénztárt, megmutatta, megvettem a jegyet, elhajtottam, a kutya sem nyaggatott.
nyugodtan menj és fotózkodj. turistaként nem lesz belőle semmi bajod, amíg nem csinálsz semmi gyanúsat. tény, hogy Felcsúton egy kicsit érzékenyebbek, főleg a miniszterelnök házánál, de azért annyira nem vészes a helyzet - főleg, ha nem néznek ellenzéki politikusnak, vagy újságírónak.
ha valakinek nem tetszik, hogy fotózol, majd szól érte - ugyanúgy, mint bárhol máshol is. ha úgy fényképezel, hogy ember (pláne biztonsági őr) ne legyen a képen, akkor pláne kevesebb jogalapja van bárkinek reklamálni.
egyébként ha igazoltatnak, akkor sincs a villágon semmi. elkérik az irataidat, leellenőrzik, hogy körözés alatt állsz-e, legfeljebb megmotoznak, hogy van-e nálad fegyver vagy más tiltott dolog, amivel ártani tudnál - és amit a stadionba úgysem vihetnél be.
a tévéseket nem szeretik a településen, ezért szekálják őket folyton, hogy ne is akajanak odamenni. csak még arra nem jöttek rá, hogy az ellenzéki médiának ez az ellenséges fellépés sokkal érdekesebb sztori mindig, mintha csak békén hagynák őket és azt kéne felvenniük, hogy nem történik ott semmi különös - na akkor leszoknának róla, hogy visszajárjanak, mert nem volna miért. így meg mindig van valami balhé, amiről be lehet számolni.
hogy a német tévések tényleg nyomkodták-e a kilincset és megpróbáltak-e bemenni, mint a tanúk és a rendőrség állítja, de biztonsági felvételek ezt nem bizonyítják, vagy ilyen nem is történt, mint Hadháziék állítják és csak a helyiek reagálták túl a helyeztet, az sosem fog kiderülni.
képeket nem töröltethet csak úgy egyik rendőr sem, de ettől azért előfordul, hogy ilyesmire felszólítanak. még ha olyasmit fotózol is le, amit tényleg nem lenne szabad, akkor is a fénykép bizonyítja, hogy elkövettél-e valamit, vagy sem. a rendőr pedig nem semmisíthet meg bizonyítékot. persze, ha a rendőr sem és te sem akarsz bíróságig menni a vitával, akkor egyzerűbb ott helyben rövidre zárni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!