Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vezethetek Németországban, ha...

Vezethetek Németországban, ha 17 éves vagyok, és egy 18 évet betöltött, szintén jogosítvánnyal rendelkező ül mellettem?

Figyelt kérdés

2018. okt. 26. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Külföldön 18 éves kortól vezethetsz. Napokban volt egy ilyen kérdés.
2018. okt. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ennek mi értelme van. Itt Németországban eleve könnyebb dolgom lenne, mint Magyarországon. Itt nem kell szlalokozni a kátyúk miatt, itt van egy vezetési kultúra...
2018. okt. 27. 01:25
 3/7 anonim ***** válasza:
De mit nem értesz azon, hogy csak 18 évesen vezethetsz? Ez a törvény.
2018. okt. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak még egy apró megjegyzés. Állandó ellenőrzések vannak, mert szigorítottak a németek is..Főleg gyorshajtások miatt..( mert sok helyen van sebességkorlátozás. Nem a kátyú a lényeg.
2018. okt. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azután, amikor 300-al elmennek melletted, majd ijedtedben lefo sod a bokádat és bemész az árokba, a nulla gyakorlattal.
2018. okt. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem olyan egyértelmű, mert Németországban vezethet a 17 éves ha van mellette egy legalább 30 éves valaki. Az meg magyar szabály, hogy külföldön 18 év alatt nem szabad vezetni, és ezt a szabályt a német hatóságok nem fogják ismerni. Ők azt fogják nézni, hogy érvényes-e a jogsi, elmúlt-e 17 az illető, illetve hogy van-e mellette felügyelő ha nem. Én a kérdező helyében felhívnám a német nagykövetséget vagy írnék egy emailt nekik.
2018. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Az egész EU-ban érvényes, hogy külföldi - tehát nem az adott országban kiállított - B kategóriás vezetői engedély csak 18 éves kortól jogosít fel járművezetésre.

A német rendőr pedig (sokak pechjére) egyáltalán nem hülye, ismeri a jogszabályokat.

Ahogy tudja azt is, hogy Németországban létezik egy ún. B17 vagy BF17 jogsi, ami már - ahogy a kérdező is szeretné - 17 éves kortól feljogosít a vezetésre kísérővel. Továbbá tudja azt is, hogy ez is, mint az összes nemzeti kategória, csak a kiállító ország területén érvényes.

Tehát ha a kérdezőnek ilyen jogsija van (mert azt nem tudjuk, magyar vagy német, illetve milyen kategóriájú jogosítvánnyal rendelkezik, ezt az apróságot nem látta fontosnak megemlíteni), akkor vezethet. Ha nem, nem.

2018. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!