Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen látnivalók vannak...

Milyen látnivalók vannak Kassán? Érdemes elutazni egy napra?

Figyelt kérdés
Kassán a belváros messze van a vasútállomástól?
2010. ápr. 29. 06:47
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


(látnivalók itt)

2010. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint a "történelmi" látnivalóktól nincs olyan messze a vasútállomás, de erre most nem mernék keresztet vetni, mivel értem autóval jöttek oda.

Amit semmiképpen nem szabad kihagyni az a Szent-Erzsébet dóm, egyszerűen gyönyörű. Belülről is érdemes megnézni, mert hihetetlenül szép, az altemplomban van Rákóczi kriptája.

Nem messze tőle van egy kis park szokókúttal és kis harangokkal, érdemes megvárni valamelyik egész órát és meghallgatni.

Amit úgy gondolom jó magyarként nem szabad kihagyni az a Rákóczi múzeum (lehet magyar idegenvezetést kérni, és tényleg érdekes dolgokat mondanak el, ha valaki érdeklődik a történelem iránt) Aztán a Rodostó ház, ahol sajna nem voltam, de ez Rákóczi házának pontos másolata ha jól emlékszem.

Aztán persze érdemes végig sétálni a sétálóutcán, nézelődni, megenni egy fagyit, és szerintem már el is ment az egész nap. Jó sokat kell gyalogolni az biztos, illetve nekem nagy segítség volt, hogy vannak kint rokonaim akik elmeséltek mindent a város nevezetességeivel kapcsolatban, így talán kicsit érdekesebb volt, de szerintem egy olyan város, amire mindenképpen érdemes egy napot rászánni!

2010. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!