Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elmegyünk Görögországba a...

Elmegyünk Görögországba a nyáron és nem tudom, hogy nagyon kímarja a sós víz az ember bőrét és nagyon messzire bevisz a hullám?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A sós víz nemhogy nem marja ki, ha kiütéses vagy, annak kifejezetten jót tesz. A hullám nem visz be, bár nem igazán értem a kérdésed. Szeles napokon azért vannak 3 m-es hullámok, de olyankor nem nagyon mennek az emberek a vízbe. Meg attól is függ, hogy hova mentek. Görögországnak azért elég sok tengerpartja van, és egy kicsit mindegyik más.

Amire azonban nagyon ügyelj, hogy mindig legyetek bekenve naptejjel, mert nagyon klasszul le lehet égni a parton.

Jó nyaralást kívánok!


Egy Görögországot sokat járt ember

2010. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Így már értem...
2010. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Még annyit hogy ha van sebed akkor durin csipi álitolag a sós viz.
2010. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csípi a sebet, de annak is jót tesz. Ha a parton mászkálsz a sziklákon vigyázz, mert azok ott, ahol mindig vízben vannak algások, és csúsznak, illetve szívesen megkapaszkodik rajtul a tengeri sün.
2010. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Helyileg hova mész?
2010. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A sós víz kicsit szárítja az ember bőrét, és ragad is tőle. Tenger után azonnal érdemes lezuhanyozni édesvízzel.


A hullám akkor visz be, ha nagy a szél, de olyankor épeszű ember nem megy a tengerbe.

2010. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen a sós víz jó hatással van a bőrre és még a mensi alatt is hamarabb tisztulsz.

A tenger meg kb. 150-200 méter után kezd befelé vinni, ha matracon vagy, addig kifelé sodor.

2010. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a sós víztől durván kiszáradt a bőröm. 3-4. napon már jó pár helyen kicsapódott rajtam, mondjuk amúgy is száraz bőrű vagyok. Ahogy írták, érdemes strand után lezuhanyozni jó alaposan tusfürdővel, amúgy semmi extra. Nehezebb merülni, és ne akarj nyelni a vízből, ezeken kívül pont olyan mint az édes víz :)

Hullámosabb napokon vigyázzatok hol strandoltok. Ahol sziklásabb a strand ott csak óvatosan, mert képes úgy "hátbavágni" egy hullám hogy orra esel, ahogy az sem kellemes ha egy kisebb víz alatt megbúvó sziklában buksz orra és összevered magad.

2010. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kösz ezek jólk de nincsenek sebek rajtam am sarti-ra megyünk ott eléggé kevés a mélly víz vagyis hamar nem süllyed
2010. ápr. 27. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Sarti, ah~

Az homokos part, nem kell félni, viszont szerintem kicsit túl hamar kezd mélyülni. Az ófalunál vannak sziklák is, és ott a kikötő.

Ja, még egy. A homok nagyon forró tud lenni, ha napközben mezítláb mész rajta.

2010. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!