Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek veszélyes most...

Szerintetek veszélyes most Görögországba utazni?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel július közepén Görögországba mennénk nyaralni, de nem tudom, hogy az ottani pénzügyi, banki helyzet miatt ez mennyire veszélyes? Gondolom Euro-nak kézpénzben úgyis örülnek, nem?!

2015. jún. 28. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Hááát... Nem tudom, necces. Csak attól függ a dolog, hogy a nyugati hitelezők és EU pénzügyi szervezetek mennyire akarják bent tartani a görögöket az euro zónában. Eddig nagyobb gondot okozott volna a kiszakadásuk, de mivel a kormányuk nem tudja bevezetni a megszorításokat, meg fogják unni. Ha pedig mégis lesznek megszorítások (államcsőd lesz), akkor a görögök ki fognak menni az utcára.

2015. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

* "a kormányuk nem tudja bevezetni a megszorításokat, meg fogják unni."

Mármint a görög kormány tehetetlen, és a nyugat unja meg.


* "Ha pedig mégis lesznek megszorítások (>VAGY< államcsőd lesz)"

2015. jún. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Pont beszéltük nagypapámmal, neki az a véleménye hogy vinni kell pénzt, mivel ugye a bankok zárva vannak, meg vigyázni kell, nehogy lopjanak.
2015. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Veszélyesnek nem mondanám, de nem a legideálsabb úticél.
2015. jún. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Épp most mondták be, hogy mégis kapnak pénzt, de hogy meddig, azt senki nem tudja előre.
2015. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Párom épp ma reggel jött haza, 1 hetet töltött Athénban. Semmit nem érzékelt a dologból, mármint ami a veszély részét illeti. Az ATM is adott ki pénzt, nem volt sehol probléma. Persze vannak veszélyesebb részei a városnak, de a turista nem azokért megy oda.
2015. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"kézpénz" » fail
2015. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem fog senki hátba lőni, ilyen szempontból nem veszélyes.

De ha odáig fajul a helyzet, hogy az emberek nem kapják meg a fizetésüket* akkor előbb utóbb sztrájkok lesznek az élet minden területén. A kukások nem viszik majd el a szemetet, nem járnak a buszok, vonatok, vagy a földi kiszolgálók meg nem tesznek majd kerozint a repülőbe, amivel haza szeretnél utazni.


* Ha a bankban nincs pénz (jelenleg ez a helyzet) akkor a munkáltató a legnagyobb jószándéka ellenére sem tudja kifizetni az alkalmazottait.

2015. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Sztrájkok lesznek?


A görögök folyton sztrájkolnak valamiért...


Nem volt olyan hét, hogy mindennap lett volna tanítás (ott jártam egyetemre), átlag heti három napot volt suli a sztrájkok miatt.


Hova mennétek nyaralni?


Szerintem mondjuk nem veszélyes, én elindulnék de tényleg függ attól is, hogy hova.

2015. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Krétára mennénk.

(Igen, a készpénz-t elírtam...:) )

2015. jún. 29. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!