Miért állítja a Külügyminisztérium honlapja a vízummegállapodások menüpont alatt európai országokra is, hogy "vízummentes tartozkodás napjainak száma: 90 nap"?
amikor európai országokban addig lehetünk vízummentesen ameddig csak akarunk, mert nem is létezik európai állampolgrnak európai vízum?
11 éve nem frissítették volna?
Mégis mi történik pl az Egyesült Királyságban vagy bárhol máshol a 91. napon? a semmin kívül?
Ha nem is vízum, de valami lehet, hogy kell.
Itt van ennek magyar lánynak az esete, akit kitoloncolnak Svédországból, hiába uniós állampolgár.
Így kezdik: "Figyelem! A lista kizárólag tájékoztató jellegű!"
Az EU/EGT-n belül is vannak olyan országok, ahol a 90 napon túli tartózkodáshoz kell tartózkodási engedély (persze ezt alanyi jogon minden EU állampolgár megkapja), vagy regisztráció a rendőrségen stb. Ez országonként változó.
Schengenen belül nem nagyon tudják ezt kontrollálni, ezért nincs következménye, de hivatalosan így kell eljárni. Ha meg dolgozni mész az adott országba, úgy is el kell intézni ezeket a dolgokat.
csakhogy ez nem vízum.
A vízum egy matrica az útlevél egyik oldalán, ami hasonlóan néz ki, mint az útlevél legfontosabb lapja.
De ami esetleg kell EGT-s országokba, az legyen is bármi, az nem vízum.
Valóban nem vízum, de írják is, hogy vízum VAGY tartózkodási engedély kell. Legalább olvasd végig amit belinkelsz.
"*Az ezt meghaladó időtartamú tartózkodáshoz az adott ország joga szerint tartózkodási vízum vagy tartózkodási engedély szükséges"
>> európai országokban addig lehetünk vízummentesen ameddig csak akarunk
Ez nem így van. Amikor valahol olvasod, hogy a két ország megállapodott a vízummentességben, az a legtöbbször turisták számára szól és max. 90 napra. 90 nap után valamilyen tartózkodási, letelepedési, munkavállalási, tanulmányi, stb. engedélyért kell folyamodnod.
Amiért nem ellenőrzik gyakran, ez azért még így van. Ezért 91. napon semmi sem történik, kivéve ha valami ügyed támad a hatóságokkal, akkor majd az a vád is ér, hogy megszegted a vízumrendelkezéseket...
Tudom mire gondolsz az UK esetében (amúgy pár éve ott is kötelező volt regisztrálni 3 hónap után).
Viszont az is feltételekhez van kötve. Ha dolgozol/tanulsz/egyéb jogcímen vagy kint, nem kell semmit tenned, viszont turistaként hivatalosan 3 hónap a maximum.
EEA nationals are normally allowed to enter and stay in the UK for for a period not exceeding three months unless other conditions are met, for instance if they exercise ‘treaty rights’ to work, study or declare themselves as ‘self sufficient’.
10 éve vagyok UK-ben, ugyan annó 2011 áprilisig kellett a WRS, de azóta az sem kell.
Létezik egy dokumentum, amit ki lehet váltani, de nem kötelező, és mint nem kötelező, sok hivatal nem is ismeri.
Ez a permanent residency card for an EEA national.
Kiváltottam, hogy meg legyenek erősítve a jogaim a munkaadók szemében. Erre a tény, hogy azt sem tudják mi az, mivel nem kötelező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!