Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba megyünk 4 napra....

Londonba megyünk 4 napra. Miket érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Minden úgysem tudunk, de miket ajánlotok, amit mindenképpen érdemes? Ja és lehetőleg ingyenes, vagy olcsó programokat írjatok :)

2015. febr. 17. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontokba szedem úgy könnyebb átlátni. Aztán nézd meg őket neten és válogass.


1. St Jame's Park

2. Regent's Park

3. Abbey Road/Abbey studios, Beatles

4. Natural History Museum

5. Tate Modern

6. NW8 8LW Tól elsétálni a csatornaparton NW1 8AB-ig, ami a Camden Lock Market

7. Millenium Bridge (gyalog híd)

8. Trafalgar Squaretől elsétálni China Townba


Millió dolgot lehet csinálni. Nekem ezek a kedvenceim, mind ingyenes. A csatornapartot végigsétálni igazi élmény, tele van lakóhajókkal, hatalmas az élet, aztán a végén kiérsz a Camden kikötőbe, ott ehettek valamit. Közben végig gyönyörű házak, imádom. Azt szerintem semmiképp ne hagyjátok ki ha jó az idő, nagyobb élmény mint bármilyen múzeum. Ráadásul amiket fent írtam, azok összeköthetők, az egyikből következik a másik, tehát jól összeszervezhető.


Pár nem ingyenes, de olcsó móka:


1. Buszozás a felső emeleten. Javaslom megnézni az Oxford Streetet, kisétálni a Marble Archig, azt is megnézni, és onnan 74-essel tovább menni. Akár a Natura Hist múzeumba, vagy a Harrod's-ot is érdemes megnézni, ami szintén az útvonalon van.

2. Ha nincs túl sok pénzetek, mindenképp javaslom kipróbálni a whetherspoon nevezetű pub láncot. Van belőle több is, mindenfelé amerre jártok. A Trafalgar mellett is van pl. Olcsón tudtok enni igazi hamburgert, és angol sört. Ha rajongtok a burgerekért, mint én, érdemes kipróbálni a Gourmet Burger Kitchent is, pl a Baker streeten.

3. Egy reggeli a Pret a Manger-ban.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, ez bőven elég 4 napra. De én mindig úgy szoktam egyébként várost nézni, hogy a buszokkal körbejárok, és szétnézek.

2015. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tettem hozzá, de a China Townban mindenképpen kóstoljátok meg a kínai kaját, mert olyat otthon nem kaptok. Igaz, ez nem annyira olcsó, de ha már itt van az ember meg kell tapasztalni. A Four Seasons-t javaslom, annak még barátibb az ára. Ha mentek és nem tudjátok mit érdemes megkóstolni, abban is szívesen segítek. :)
2015. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-2. Nagyon köszi! Te kint élsz egyébként? Az éjszakai életről is tudsz valamit? Mennénk bulizni valami nagyon jó helyre.
2015. febr. 17. 12:58
 4/10 anonim ***** válasza:
A bnőm él itt, és elég sokat vagyok itt. Nyilván az egyik legpezsgőbb nagyváros. Milyen jellegű buli érdekel?
2015. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Londonra 3 hét sem lenne elegendö annyi látnivaló van. Nektek nagyon kevés idötök van, de ha mindenképpen sokmindent vagy többmindenre kiváncsi vagy és nem csak sétálgatni akarsz akkor meg kell szervezned az utatokat.


Elöször is vennék egy utikönyvet amiben bejelölném miket szeretnék megnézni. Majd google.maps-en megnézném mi hol merre van egymástól. Amik közel vannak egymáshoz azokat raknám egy napra. Interneten simán fent vannak a nyitvatartások, és belépö árak.


Èn 10 éve voltam kint egy félévre. Már akkor is minden iszonyat drága volt, belépök is nagyon sokba kerültek, habár sokmindennek volt kombi belépöje.Mivel a párom utolsó héten jött meglátogatni már jól elöre megszerveztem mikor mit csinálunk, és így 1 hétbe bele tuszkoltam iszonyat sok dolgot. Mindent sikerült megnéznünk amit terveztem, de eröltetett menet volt.

2015. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Queens garden.

Holland garden.

Sherlock Holmes múzeum

2015. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és British Múzeum
2015. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Towert se hagyjátok ki, és a London Eye-ra is érdemes felülni.

Buckingham palota.

2015. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha tavasszal mentek es jo az ido akkor a Kew Gardens is szuper hely, vigyetek piknikkosarat es egy pledet! igaz belepos. A muzeumok ingyenesek, a South Kensington metro megallonal van a Nat.History, Science es V&A muzeum is. Onnan nincs messze a Kensington Gardens, Hyde Park sem.

Nekem ezek voltak a kedvenc helyeim mikor ott laktam.

2015. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint parkra nem pazarolnám az időmet, az van itthon is, Margit sziget pl.


Szóval max egy picit pihenni, megállni.

2015. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!