Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldi távollétem alatt...

Ha külföldi távollétem alatt - bármiféle - bírósági ügyre idéznek (akár tanúként), és nem értesülök róla/nem megyek el, hazaérve körözve leszek? (kiszednek a kocsiból, visznek a fogdára, stb? ) Ez komoly?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármiféle ügynél nem, csak bizonyos súlyú eseteknél, pl gyanúsított vagy bűncselekményben.
2015. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagy a különbség, hogy ellened folyik az eljárás, vagy tanú vagy. A bíróság mindig tértivevényes levélben küldi ki az idézést. Nem mindegy, hogy azért nem értesülsz róla, mert pld. átvette a távollétedben egy családtagod, csak neked nem szólt róla, vagy nem vette át senki, és "nem kereste" jelzéssel viszi vissza a posta a bíróságnak. Mindenesetre, ha tudsz róla, hogy folyik ellened egy eljárás, gondoskodj róla, hogy legyen valaki itthon, aki átveszi a leveleidet és elég megbízható ahhoz, hogy szóljon is neked. Egyébként talán meglep, de a bíróság külföldre is ki tudja küldeni az idézésedet, ha megadsz egy külföldi címet.

Ha tudsz róla, hogy megidéztek, és nem mész el, annak komoly következményei lehetnek, ha nem mented ki magad előzetesen. Egyébként arra is van lehetőség, hogy kérd, a távollétedben folytassák le veled szemben az eljárást, például mert nagyon komplikált és költséges lenne hazajönnöd, ilyenkor a bíró dönt, hogy az ügyet lehet-e a távollétedben tárgyalni. Nem biztos, hogy lehet, mert előfordulhat, hogy éppen a saját érdeked lenne, hogy megjelenj, szembesíthessenek másokkal. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy hallgatsz, mint valami a fűben. Mert akkor első lépésben jön a körözés, aztán az elfogatóparancs, végső esetben előzetes letartóztatásba is helyezhetnek arra hivatkozással, hogy másképpen nem biztosítható, hogy részt veszel az eljárásban. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ha viszont időben jelzed, hogy nem akarsz eltűnni, csak akadályoztatva vagy (ezt azért igazolni is kell), ezt elfogadják. Persze előbb-utóbb az eljárást akkor is le kell zárni.

2015. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy tanúként már állítottak elő. A SAJÁT ki.szott ügyemben, ahol én voltam a sértett.
2015. febr. 3. 13:27
 4/5 A kérdező kommentje:

De ha egyáltalán nincs már bejelentett lakcímem az országban, de mondjuk a kisjózsipista kitalálja, hogy feljelent a távollétemben?

Ismerőstől hallottam, hogy angliából ment haza, és a rendőrök vitték fel valami miatt valahova, és még azt is neki kellett kifizetni.


A csávó építészmérnök.

2015. febr. 3. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nincs már bejelentett a címed az országban, viszont valaki feljelent, akkor a rendőrség megpróbálja kideríteni, hogy hol laksz. Azért a feljelentőt is alaposan kikérdezik, mert ha már feljelent valamiért, akkor nagy valószínűséggel ismer téged, találkozott veled, tudja, hogy hol vagy, vagy régebben hol voltál elérhető. Ha nem találnak sehol, előbb-utóbb felfüggesztik az eljárást. De arra vigyázz, hogy az, hogy évek óta nem laksz a bejelentett címeden, az nem ugyanaz, mint hogy nincs bejelentett címed. Egyébként pedig ha tudsz róla, hogy valaki feljelentett, a saját érdeked, hogy foglalkozz egy kicsit az üggyel.
2015. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!