Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek mely a föld 10...

Szerintetek mely a föld 10 legszebb épülete és 10 legszebb városa?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ha beütöm a Google-be hogy top 10 akkor jön az áradat, de magyar véleményeket nem nagyon találok. Szóval menyek szerintetek a legszebbek, legegyedibbek, legmonumentálisabbak? Csak hogy én írjam le elsőnek, persze sorrend nélkül:

A top 10 épület:

Szent Péter Bazilika /Vatikán

Szent Pál Székesegyház /London

Londoni Parlament /London

Louvre /Párizs

Neuschwansteini várkastély /Németország

Kölni dóm /Németország

Firenzei dóm /Olaszország

Szent István Székesegyház /Bécs

Országház /Budapest

Szent Izsák Székesegyház /Szentpétervár


És a legszebb városok:

Prága, Bécs, Budapest, Szentpétervár, Velence, Firenze, Róma

München, Párizs, Stockholm



2014. aug. 1. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Jókat írtál, de én még hozzátenném Barcelonát, Monacot, Vaduzt, Zürichet, épületekből pedig a Sagrada Familiát, az Európa parlamentet. És még lehetne sorolni, és ez az egész mind csak Európa volt...
2014. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Azt tudjátok hogy a Föld az nem csak Európából áll vannak ám más kontinensek is. Nézzetek meg egy pl iráni mecsetet, egy indiai fortot vagy palace-t aztán rájöttök hogy messze nem Európában vannak a legszebb dolgok.

Budapest meg a szép városok között??? Szerintem egy undorító hely.

2014. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok szép hely van a világon, de a magyarok számára Európa a legelérhetőbb, és ebből kifolyólag a legszebb. Lehetne sorolni Sydneyt, Tokiót, NY-t, de a magyarok jó része oda nehezen jutna el. Budapest pedig nem undorító, csak az emberek teszik azzá. Ha odafigyelnénk rá, kiemelkedő turistalátványosság lehetne belőle. Az igaz, hogy ennek az ellentéte van folyamatban...
2014. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor a kérdést úgy kellett volna feltenni hogy Európa legszebb helyei. Budapesttel kapcsolatban igazad van az emberek teszik undorítóvá.

Egyébként mint ahogy te is írtad nagyon sok szép város van és szerintem ezeknek a listáknak semmi értelme mert totál szubjektív. Pl te írtad New York-t és oda ha ingyen mehetnék sem mennék el másnak pedig simán lehet a szíve vágya. Sok múlik a város hangulatán is pl Bangkok nem túl szép de hihetetlen hangulata van. Nekem a legszebb város amit láttam Esfahan, Európában pedig Prága és Dubrovnik.

2014. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 10 legszebb város:

-Barcelona

-Prága

-Szentpétervár

-Bécs

-Velence

-Madrid

-Róma

-München

-Párizs

-Stockholm

2014. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!