Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen könnyű munkát találni...

Milyen könnyű munkát találni Londonban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kimegyek Londonba nyáron, ott pedig szeretnék találni munkát. Rólam azt kell tudni, hogy 18 éves vagyok, jó kiállásom van, közvetlen vagyok, viszont koromból adódóan nincsen semmi szakmám, még érettségizni is jövőre fogok. Elég széles angol szókincsem van, körülbelül olyan középszintűre sorolnám magam,ami azt jelenti,hogy nem tudok felső szinten beszélni, viszont lényegében bármit megértek, ki tudom fejezni magam, egészen normálisan beszélek.

Ezekkel a tulajdonságokkal mekkora esélyem van mondjuk egy hét intenzív keresés alatt munkát találni? Mosogatás, takarítás, szórólapozás, bármi szóba jöhet,nem válogatok:)

Hol érdemes keresni? az interneten azt mondják, hogy nem olyan jó, mert sokkal jobban szeretik személyesen intézni ezeket, nem csak vakon felvenni valakit :)



2014. jún. 10. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Magyar közvetítőket kerüld el jó messzire. (Face-en nézegesd az Akik átvertek minket külföldön csoportot, van az angliai magyaroknak több csoportja, lépj be, ott kérdezhetsz, hogy milyen jó tanácsot tudnak adni, hol érdemes szállást keresni. Viszont legyél nagyon körültekintő, nagyon sok lehúzós-átverős történet van, ne bízz meg senkiben feltétlenül)



Azzal pedig számolj, hogy a középszintű angol nyelvtudásod ott nem középszintű lesz és a "bármit megértek" nem jelenti azt, hogy mindent meg fogsz érteni. Anyanyelvi környezet ezerszer nehezebb, és hiába vagy esetleg a legjobb angolos az osztályban..

2014. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3 eve elek kint, ami biztos hogy ahogy kijossz szinte alig fogod erteni az angol beszedet.

Mosogatasbol, takaritasbol meg eleg keseru az elet Europa legdragabb varosaban, tomegszallasra es a legolcsobb kajakra fog jutni.

Szakma nelkul pedig nem is nagyon lesz lehetoseged masra. Ezekkel a melokkal az angolod sem fog fejlodni mert nincs kivel beszelgetni, akikkel lenne azok is ep hogy ugatjak az angolt ilyen munkakorben.

2014. jún. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én átfogalmazom a kérdésedet, és ezzel meg is válaszolom...

Milyen nehéz munkát találni Londonban?

2014. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul megfelelő szinten, értesz valamihez, van benne pár év gyakorlatod, akkor megéri kijönnöd. De mosogatni, takarítani nem éri meg. London drága, minimálbérből csak tömegszállás jut, jobb esetben más európai népekkel, rosszabb esetben meg mindenféle más nemzettel. Bár a tömegszálláson elég alja nép lakik, származástól függetlenül.
2014. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Voltam többször külföldön, nem azért mondtam, hogy bármit megértek, mert hogy én lennék a legjobb az osztályban..

Más angol városokkal mi a helyzet? lehet,hogy érdemes lenne máshova menni?

2014. jún. 10. 13:27
 6/10 A kérdező kommentje:
ha nem lesz elég a normális életre a pénzem, akkor szerencsére tud támogatni a család, meg azért nekem is van félretett pénzem, szóval éhenhalni nem fogok, a nyelvtanulás miatt megyek ki :D na mindegy, kimegyek, aztán majd látom :D Nem vagyok nagyigényű , főleg ebben az esetben, hogy tudom, hogy a világ legdrágább városa
2014. jún. 10. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Kint dolgoztal vagy csak turistakent utaztal? Nagyon nem mindegy. En meg otthon is nemzetkozi kornyezetben dolgoztam kulfoldi kollegakkal, a kinti munka megis pofaraeses volt, hogy talan megsem tudok olyan jol angolul mint kepzeltem.Nem szeretik ha visszakerdezek, ha lassabban kell magyarazni , ha lebetuztetem a nevuket.
2014. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem te nem vagy elég érett még a külföldi munkához, pláne nem Londonhoz. Legalábbis abból kiindulva ahogy vélekedsz a dolgokról. Ha dolgozni akarsz, akkor a pénz kell gondolom, és nem azért jösz ki, hogy otthonról támogassanak,arról nem is beszélve, hogy több száz ezer ft-ra van szükség a nekiinduláshoz is. Ha meg csak nyelvtanulás céljából akarsz, akkor inkább javaslom az au pair munkákat, de azok viszont nem 1-2 hónapra szólnak általában. A többieknek igazuk van, az alja munkáknál nem tanulsz angolul, azért nem éri meg kijönni. Remélem segítettem.
2014. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Én is éltem kint egy nyarat Londonban. Őszintén nem volt könnyű, elég nehéz megérteni az anyanyelvű kint élő embereket, de szerintem mindenképp próbáld meg! És ugye ha csak nyárra keresel munkát, akkor ajánlom a vendéglátást, mert ilyenkor sok embert keresnek a nyári szezon miatt.

2014. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
En csak annyit tennek hozza, hogy konyhai vagy eppen takaritoi munkaval valoban nem lehet tul sok angolt tanulni, max megerted a sok indiai es roman akcentusat :) Ha a penz valoban nem erdekel, szerintem keress egy charity-t, onkenteseket mindig szivesen fogadnak, foleg fiatalak vannak ilyen helyeken, szerintem az lenne neked valo - nem kizart, hogy baratokra lelnel, kapcsolatokat epithetsz, ha kesobb munka miatt visszaternel, lehet, referenciat is adnanak ;) Sszerintem gondolkozz ezen is, a kitchen porterek vilaga nem eppen konnyu.....
2014. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!