Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha angliába szeretnék kiutazni...

Ha angliába szeretnék kiutazni munkavállalás céljából, miket kell intéznem majd?

Figyelt kérdés

NI számot olvastam, bankszámlaszámot, meg angol sim-et.

NI szám igényléséről hallotam hogy több hetet vesz igénybe, érdemes idöpontot kérni már itt MO-on? Bankszámlát melyik banknál nyissak? Illetve mi szükséges a nyitásához? Leírhattok minden informáciot ami fontosnak gondoltok, nagyon megköszöném!



2014. márc. 22. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

én 3 hónapot dolgoztam kinn legálisan, és mindenki leszarta az NI-t, szóval szerintem ráérsz elintézni ha kinn vagy. Bankszámlát viszont (tapasztalatom szerint) csak igazolt munkaviszonnyal szeretnek csak nyitni, és címre küldik a papírokat, tehát állandó lakcím sem árt.

Inkább munkát kezdjél el keresni.

2014. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És agency-be vagy jobcenterekbe akkor mit fognak kérni tölem? Es angliai lakcim kártyát hol tudok igényelni és mennyi időbe telik majd mire kézhez kapom?
2014. márc. 22. 21:52
 3/11 anonim ***** válasza:
a jobcenter-t nem tudom, én munkára mentem szerződéssel a kezemben. Javaslom hívd fel őket, a brit call center és ügyintézés kicsit más színvonalú mint a magyar.
2014. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első kérdés mindenhol az ni number...bankszámla nyitása banktól függ, van amelyik ad munkaviszony nélkül.
2014. márc. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És melyik bank ad munkaviszony nélkül? NI number mennyi ido alatt készül el?
2014. márc. 23. 00:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Telefonon kersz ni idopontot. Adnak kb masnapra vagy meg azon a heten. Bemesz valaszolsz a kerdesekre es kikuldik 1-4 heten belul. Altalaban egy het es megjon postan a cimedre. Enelkul nem tudsz munkat vallalni. Hsbc sztem jo bank, tudsz szamlat nyitni melo nelkul is csak kell ra tenni penzt. Pl ha nincs munkad akkor is kell ra utalni vagy betenni havi 2-300 fontot. Es vasarolni is vele. Ehhez viszont kell lakcim. Lakcimkartya nem kell csak a szerzodes amit kotottel a foberlovel. Tehat eloszor lakas, aztan ni. Utana bank, es utana tudsz munkat vallalni. Ezt mindet el lhet egy heten belul intezni habszerencsed van. Ha nincs, akkor 2-3 het.
2014. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

bankot nem tudom, melyik ad, én úgy hallottam, akár ügyintézőtől is függhet, hogy ad-e vagy sem...én munkára jöttem ki, szerződéssel a kezemben, meg szállásra, úgyhogy mi úgy mentünk a bankban, hogy volt a levél a munkáltatótól.


de másoktól mondom, azt hallottam, hogy ügyintézőtől is függ.

2014. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 23. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Elsoként kell egy itteni telefonszám. Ezt fogod tudni a legkonnyebben beszerezni, mert simkártyát minden sarkon árulnak.

NI számnál ha kiérsz, érdemes rogton felhívni idopontot kérni, nekem pl. 2 hétre rá adtak. Bemész interjúra, majd várod, hogy megérkezzen a papír amire rá lesz írva a számod.

Bankszámlát én azt mondom, hogy annál a banknál nyiss, amelyik a legkozelebb van hozzád. Párom 2 évig a Hallifax-nál volt, most nyitott új számlát a Santander-nél. Nem azért, mert nem volt megelégedve, hanem mert a Hallifax 40 percnyire van busszal és nem esik útba sem mikor megy dolgozni, Santander meg van az utcánkban. Én személy szerint a Barclays-nál vagyok. Nah ez a bank van kb mindenhol, bárhová megyek Londonban, 10 perc alatt találok egyet. Egyébként teljesen mindegy, hogy melyiknél nyitsz, nagy kulonbség nincs koztuk. Inkább azt mondanám, hogy melyiknél ne nyiss, és ezek a torok meg egyiptomi bankok, meg hasonlók, amiknek a nevukbol is látszik, hogy inkább az adott országbalieknek szólnak. Ne ezekbol egy-ketto van csupán, így nem valószínu, hogy ezekkel futnál ossze elsoként. Amit általában kérnek, az a lakcím igazolására szolgáló elozo banki kivonat, NI szám és igazolás, hogy van munkád. Nos a trukk az, hogy ne rogton a kozpontban akarj bankszámlát nyitni, hanem menj egy kicsit kintebb pár zónával. Ott általában elnézobbek. A te esetedben vidd az NI számot tartalmazo levelet (ez igazolhatja a lakcímedet is), ha tudsz, vigyél a magyarországi bankodtól pár havi kivonatot (ha ezt eddig nem kuldték, lehet kérvényezni), vigyél személyit (vagy ha van akkor útlevél, én személyivel nyitottam). Ha van ismerosod, akkor megkérheted, hogy a munkahelyén írjanak neked igazolást, mintha ott kezdenél dolgozni (persze ez akkor mukodik, ha az ismeros pl. étteremben dolgozik és jó viszonyban van a munkatársaival, a Tesconál nyilván nem nagyon lehetne ilyet kérni). Vagy vihetsz papírt, hogy behívtak állásinterjúra pl. a Mekibe.

Munkát keresni a Jobcentre-be (egyébként jobcentRE és nem jobcentER) nem érdemes bemenni, én voltam 2 hónapja, mondták, hogy már minden online van, menjek fel a honlapra és keresgessek, ok annyiban tudnak segíteni, hogy ha nincs otthon gép, leulhetek és használhaton az ottaniakat. Az agencyk fogják kérni az NI számot, a bankszámlaszámodat és a lakcímigazolást. Egyébként itt nincs lakcímkártya, mindenki a bankszámlakivonatával igazolja, hogy hol lakik.

2014. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És angol simet milyet válasszak majd? Itthon sokat mobil netezek, kint is szeretnék, londonban amugy a wifi lefedetség?
2014. márc. 23. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!