Kezdőoldal » Utazás » Európa » Öcsém jöhetne velünk Horvátors...

Öcsém jöhetne velünk Horvátországba? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagybátyám azt tervezi hogy levinne engem és öcsémet Horvátba nyaralni. Én betöltöttem a 18-at szóval gondolom magam döntök. De öcsém még 18 alatti. Szüleink elváltak és anyám testvére szeretne kivinni minket. Apám a gondviselőnk tehát apunkal élünk. Ilyenkor csak a gondviselő részéről kell beleegyező nyilatkozat vagy mind a két szülőtől?

2014. jan. 31. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A horvát konzuli tájékoztatás

( [link] írja:

Kiskorúak és fiatalkorúak horvátországi beutazásához nem szükséges a törvényes képviselő beleegyező nyilatkozata. A horvát határrendészeti szervek azonban továbbra is vizsgálni fogják, hogy a kiskorú nem utazik-e a törvényes képviselő akarata ellenére (pl. egyedül a vonaton stb.)

2014. febr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
folytatás: Vagyis ez azt jelenti, hogy a horvátok örülnek az EU-csatlakozásnak és a többi egyáltalán nem érdekli őket. Így hát mehet az öcséd is. Jó horvátországi nyaralást kívánok !
2014. febr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 1. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!