Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnország vagy Norvégia, miért?

Finnország vagy Norvégia, miért?

Figyelt kérdés
Költözés előtt állok, ez a 2 lehetőség van. Melyik a jobb, miért? Ételek, járművek, ingatlanok ára, havi megélhetés, időjárás ( azt leszámítva, hogy hideg :D ), fizetés, emberek ( kedvesek, önzők, stb. ), szóval minden?

2014. jan. 25. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Norvégia.


Ingatlanok ára és megélhetés az egekben, de a fizetések is ehhez passzolóak. Finnország is nagyon drága magyar szemmel, de Norvégiához képest jóval olcsóbb. Járművek alatt nem tudom mire gondolsz, van mindenkinek és neked is lehet megfelelő spórolás után. A helyi ételek mindkét országban förtelmek, valami nagyvárosba menj, ahol sok különböző nemzet és azok konyhái képviselik magukat. Az emberek hasonlóak: nagyon zárkózottak, a szociális körök nehezen vagy alig átjárhatóak (egy munkahelyi kolléga sosem fog a baráti körébe invitálni, de attól még barátságos lesz a munkahelyi eseményeken) és mindkét országban nagyon támogatható népszokás az, hogy péntek-szombaton minden 15-25 éves lány leissza magát és elmegy dugni az első arrajáróval. Ha korban passzolsz és megtanulod a nyelvet akkor jó hétvégéid lehetnek. Talán a norvég csajok jobbak picit.

2014. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem beleszólásképpen, de megkérdezhetem, hogy miért pont Skandinávián gondolkozol? Németország, Svájc, esetleg Ausztria nem fordult meg a fejedben?
2014. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Finnország - nagyon jó kajájuk van, ami változatos, jó fizetések vannak, minden jó :))

Az emberek nehezen nyílnak meg, de azután már nagyon kedvesek és a finn emberek alapból segítőkészek... ott nincs olyan mint itthon hogy végignézik ahogy megvernek valakit, hanem odaugranak, segítenek, rendőrt hívnak minden :) Jó a közbiztonság, lopás szinte elenyésző - imádtam, mikor kint voltam :)

2014. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2# mert írtam, hogy nincs lehetőségem rá. Norvégia vagy F.o. amire van lehetőségem. És mert angolul és franciául tudok magyaron kívül. Németül próbálkoztam tanulni, hát inkább hagyjuk. Undorító az a nyelv ( szerintem ).
2014. jan. 25. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Norvégia
2014. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem Norvégiával jobban jársz, Finnország csak picit jobb Magyarországnál (kb úgy képzeld el, mintha 45-ben a Nyugathoz kerültünk volna), de Norvégia alighanem a világ legélhetőbb országa. Drága, és az átlagnorvég elég szerény körülmények között él, viszont nagyon jó a szociális háló, a természet valami csodálatos, hatalmas erdők, fjordok és a Golf-áramlat miatt télen is tűrhető a klíma, a norvég emberek nagyon kedvesek és nyitottak, de csak akkor, ha minél hamarabb átveszed az ő életstílusukat. De ilyen begyepesedett vallási, szexuális nézetek nincsenek.
2014. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LACI115 válasza:
100%

Az 1-es és a 3-as kiegészitve: Én személy szerint Finnországban szerettem volna új életet kezdeni és dolgozni.Legelső dolog:a finnnyelv tökéletes ismerete, kb. felsőfokú C szinten.Ha munkát szeretnél vállalni akkor az angol vagy a francia nyelv ott senkit nem érdekel!(szóba sem állnak veled).Az átlag fizetés kb. netto 2000 forint. Egy buszjegy kb.700 forint, 1 kg kenyér 800 forint,egy kicsi mélyhűtöt pizza kb 1000 forint,egy 0,33 sőr 650 forint stb.A műszaki cikkek ua. mint Mo.-on.A lakásokat és az autókat(használtakat)arany árban mérik, még az ottani fizetéshez képest is!

Még valami:a Skandináv államok között van egy íratlan szabály.Csak akkor alkalmaznak "külföldi"munkavállalokat,ha egyik skandináv országban sem találnak megfelelő munkaerőt.

2014. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# most ez a megélhetési lehetetlenség Fo. vagy Norvégia?
2014. jan. 26. 12:09
 9/12 LACI115 válasza:
76%

Ez Finnország. Ezt saját bőrömön tapasztaltam!

Az élet és a szociális háló az sokkal jobb, mint Mo.-on

csak éppen pénz nem tudsz keresni!Helsikiben a buszvezetők azok majdnem mindegyik néger,albán stb.

Sok indiai is él ott.

2014. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor Norvégia? Ott mennyit keresnek az emberek?
2014. jan. 26. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!