Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnország vagy Németország?

Finnország vagy Németország?

Figyelt kérdés
Jelenleg Németországban élek, de később ki szeretnék költözni Finnországba, mert közelebb áll hozzám, jobban tetszik a kultúra. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz ott külföldiként (Németországból adnám be a kérvényt) munkát szerezni? Persze szakmával, és legalább középfokú nyelvtudással. És a kereset körülbelül egy szinten van Németországgal, vagy különbözik?
2013. dec. 15. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Függ szakmától, de Finnország, drágább és a fizetések is jobbak. Mondjuk itt jóval nehezebb munkát találni.

Én Finnországban élek, de szívesebben laknék Németországban. Itt sem rossz, de munka szempontjából nehéz. Sima finn is gyakran évekig keress munkát. Lehet, hogy statisztikailag, nem magas a munkanélküliség, de inkább azért, mert benyomják suliba, továbbképzésre, munka rehabilitációra vagy gyakorlatra a munkanélkülieket. De persze sok külföldi él itt, szóval nem lehetetlen munkát kapni :) Ha van még konkrét kérdésed szívesen válaszolok rá.

2013. dec. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen lenne pár kérdésem :)

Miért élnél Németországban szívesebben? Mert könnyebb munkát találni? Nem agysebészre gondolok, hanem keresett munkákra. pl szakács,egészségügyi ápolás.. stb.. Ezekkel a szakmákkal is nehéz elhelyezkedni? Mert itt az van bőven.. És te a 4 skandináv ország közül melyiket tartod a legélhetőbbnek? Norvégiáról azt hallottam nagyon drága és, ha nem találsz hamar valami jól kereső állást nem tudsz megélni. Svédországról mi a véleményed? És még annyi lenne, hogy te miért pont Finnországot választottad?:)

2013. dec. 15. 15:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, hogy neked mennyi időbe telt megtanulni a nyelvet, illetve mennyire volt nehéz? Bocsi a sok kérdésért.
2013. dec. 15. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, Németország nekem jobban tetszik, minden évben ott nyaralok. Olcsó és jó az étel, változatós, könnyen haza lehet menni stb..

Én hiányszakmában dolgozom Finnországban, felsőfokú nyelvtudással, Finnországban szerzett diplómával. Kb. 6 nap alatt sikerlt munkát kapnom, de persze az igazán jó állásokra esélyem sem volt (eü, terület). Egyműszakos csak hétköznapi melóhelyekre gyakran 200 jelentkező is volt. De mondom szerencs kérdése is ha kitartó vagy és komolyan gondolod, biztos, hogy előbb utóbb valamit találsz.

Hogy miért nem akarok itt lenni? Mert jelenleg az egész ország depressziós, egész nap sötét van, mindenki fáradt és ideges. Tudom, hogy kis dolog, de ha itt élsz könnyen bele lehet bolondulni :) Viccet félretéve, itt tényleg rengeteg depressziós ember van, alkoholistákról nem is beszélve. Erre mindenki azt mondja, hogy ezek apró dolgok, de tényleg nem azok.

Szóval ha északra készülsz, akkor mindenképp gyere ki télen pár hétre és csak utána tervezd az egészet :) De természetesen van aki jól bírja, a telet is :)

2013. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv nem nehéz, hamar középfokra lehet kerülni, de azért mint minden nyelv megtanulásra, rengeteg időt és energiat igényel. De ezzel nem lesz gond, sok tanfolyam van, ha motivált vagy pár hónap alatt már egész szépen elindul a dolog és egy év alatt simán eljutsz olyan szintre, hogy munkahelyen finnül végezd a melódat.
2013. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
6 nap :) haha bocsi 6 hónap :)
2013. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!


En mar par eve Finnorszagban elek, es eltem mar Nemetorszagban is, ha gondolod velem felveheted privatban a kapcsolatot. Arra itt ne varj valaszt, hogy melyik a jobb, ez nem jo kerdes, mert pl. lehet valakinek Spanyolorszag maga az alom, masnak meg a remalom. Ahanyan vagyunk annyi felek. Viszont konkret kerdesekre szivesen valaszolok.

2013. dec. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!