Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni Bécsben?...

Mit érdemes megnézni Bécsben? És hogy lehet oda eljutni a SÜDTIROLER Platz-ról? Olyan dolgok érdekelnek, amik beleférnek 1 napba.

Figyelt kérdés
A páromat a barátai meg akarják lepni egy kiruccanásra Ausztriába. Nekem szóltak, hogy intézzem úgy, hogy szabad legyen. Orangetours-szal megyünk és ahogy néztem SÜDTIROLER Platz-ra fogunk érkezni. De mivel csaj vagyok, és nem igazodok ki a térképeken, nem nagyon tudom, onnan merre érdemes menni. :) Köszi
2009. okt. 30. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Schönnbrunni kastélyt mindenképpen nézzétek meg!!! Sziszi egykori otthonát. Sajna nem tudom hogy juttok el odáig, énis sulival voltam, de hatalmas élmény volt!!! én mindenképpen szeretnék még oda elmenni! Ha ottvagytok kérlytek olyan kis lejátszót magyarra beállítva ami körbevezet az egész kastélyon és hihetetlen dolgokat mesél nektek közben:D

Voltunk még ugyancsak Sziszi múzeumban, ahol a tárgyai és ruhái voltak kiállítva. Így lehet uncsinak hangzik, de ott eláll a lélegzeted is...nekem nagyon megérte ott lenni, pedig nagyon beteg voltam...

19,l

2009. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Schönbrunni kastély

Schönbrunni állatkert

Szépművészeti Múzeum

Óriáskerék

Császári Lakosztályok+Sisi Múzeum

Albertina Múzeum

Belvedere

Dunatoronyban

Hundertwasser-Házban

Leopold Múzeum

Bocsi, de azt nem tudom, hogy onnan, hogy jutsz Bécsbe!:S Jó szórakozást!:)

2009. okt. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Bár az eljutás még fontos lenne :)
2009. okt. 30. 23:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem azt bízd a barátokra, ha ők találták ki, hogy oda viszik. Neked nem csak annyi a dolgod hogy akkorra szabad legyen?:p Legyen már nekik is valami dolguk:) Elfelejtettem a bécsi vidámparkot:D Nah az még egy nagyon szuper hely:D Tökéletes ha ünnepelni szeretnétek:D

Amúgy jó utat és jó szórakozást!

2009. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sönbrunnra 5 nap se elég... Óriási kastély, óriási térrel, nagyszerű álatkerttel mindennel.
2009. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Schönbrüni kastély-t nézd meg!!! NAGYON NAGYON SZÉP. az eljutást oda nem tudom sajna, de mindenféleképp nézd meg:) hihetetlenül szép:) 17/L
2009. okt. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

stephansdom.

prater.

2009. okt. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

www.wien.at


itt mindent megtalálsz, útvonaltervezést is

2009. okt. 31. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! A Südtiroler platzról a következőképp juthatsz el a fontosabb helyekre(a Südtiroler platzról):

Városháza(adventi vásár) U1 Karlsplatzig, onnan U2 Rathausig.

Ring: U1-el a Karlsplatzra, onnan az aluljáróban végig az operához, innen tetszőleges irányba, az 1-es, 2-es és a D jelü villamosokkal, de vigyázz, mert ezek közül nem mindegyik meg végig, némelyik elkanyarodik és kifele megy.

Prater U1 azonos nevű állomásáig, esetleg S-bahnnal Wien Nord állomásig

Schönnbrunn U1 karlsplatzig, innen U4 Schönnbrunn megállóájig, esetleg 18-as villamos Margaretengürtel-ig, innen U4 a Schönnbrunnig.

Stephansdom: U1 Stephansplatzig.

Dunapart U1 a Donauinsel megállóig

ENSZ-központ U1 Kaisermühlen-Vienna International Center megállóig

Mariahilfer strasse U1 a Karlsplatzig, innen U2 Volkstheater-ig, ekkor az utca belső végénél vagy, ha a 18-as villamossal végigmész a Westbahnhofig, akkor meg a külső végén.

Gasometer(gáztartályokból kialakított bevásárlóközpont, ha esetleg érdekel az ilyesmi) U1 Stephansplatzig, onnan U3 Gasometerig

Naschmarkt(piac) U1 karlsplatz, onnen egy kis séta, de ha

ott átszállsz az U4-re és mész egy megállót a Kettenbrückengasséig, ott közelebb vagy.

2009. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja bocsi a szóismétlésért.
2009. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!