Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova menjünk túrázni Szlovákiá...

Hova menjünk túrázni Szlovákiába egy kezdő csapattal?

Figyelt kérdés
Olyan helyre akarunk menni, ami szép, esetleg vannak vízesések, és nem kell sokat gyalogolni (max. 5 km). Autóval megyünk, tehát több helszín is lehet. Én a Szlovák paradicsomba, vagy a Magas-tátrába szeretnék menni, esetleg itt van olyan hely ahol nem kell sokat gyalogolni, és nem is drága?

2013. aug. 18. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert az az 5 km szerintem nem nagyon tartható. Amit én elsőre javasolnák nektek, az egy gyönyörű szép túra a Magas - Tátrában, de biztos hogy több, mint 5 km. A nem túl drága is elég relatív fogalom. Szóval talán tetszeni fog:


Kiindulás Starý Smokovecről, lanovkával (drótkötélpálya, de ez a földön megy, inkább talán a fogaskerekű lenne a megfelelő szó rá), árjegyzéket linkelem, ha valami nem érthető lefordítom:


[link]


Fentről tovább már gyalog kell menni a piros jelzésen (gondolom ezek a jelzések nem változnak, de azért helyben nem árt ellenőrizni) Veľká Studená dolina felé. Elmenni a Rainerova chata mellett és így elérni a vízeséseket (több is van Obrovský vodopád, Trojitý vodopád, stb). Ezután vagy visszamentek a "lanovkához" és azzal lementek, vagy gyalog az erdei ösvényen elmentek Tatranská Lesná-ra. Innem a helyi vasúton vissza tudtok menni Starý Smokovecre.


Következő túra lehetne mondjuk a Popradské pleso-hoz, két féle képpen juthattok el oda, vagy Štrbské pleso-ról a piros jelzést követve, vagy egy parkolóról, aminek a neve is Popradské pleso. De ez is jóval több, mint 5 km.


Ami még érdekes lehet, de ez is pénztárca függő:


[link]


Magyarul linkeltem, van ott árjegyzék is.


Nem tudom még mindig érvényes-e, de a barlangok általában hétfői napokon zárva vannak.


Minden esetben számolnotok kell parkolási díjakkal is, ami elég drága valamennyi turisztikai látványosság környékén.


Ha kérdésed van, nyugodtan írj, szinte minden nap itt vagyok...

2013. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ami még nagyon szép, az a Pieniny Nemzeti Park. Szlovák Paradicsom gyönyörű, de azt sajnos még nem ismerem.
2013. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, tegnap már megvolt a kirándulás. Betléri kastély, dedinky víztározó, és a csorba tó-hoz mentünk. Jövőre feltétlenül elmegyünk oda amit írtál.
2013. aug. 20. 09:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy tetszett? És hogy hogyan kerültök egy napos kirándulásra pont Szlovákiába?
2013. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!