Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül az útlevél?

Mennyibe kerül az útlevél?

Figyelt kérdés

A barátom megy ki Svédországba, egy alkalommal, és max pár napot maradna kint...

A leírottak alapján ( [link] akár 2500ft-ból is meg lehetne úszni?

Útlevele még nincs, 27 éves - talán ez fontos lehet



2013. aug. 15. 17:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Az oldal végefele a "Költségek" részben... :D
2013. aug. 15. 17:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ennyire nem tudsz szöveget értelmezni?

Az oldalon, amit belinkeltél teljesen egyértelműen le van írva, hogy mi, mennyibe kerül.


18 év alatt és 70 fölött lehet megúszni 2.500,- Ft-ból, tekintve, hogy a barátod 27 éves, neki minimum 7.500,- Ft az útlevél.


Egyébként Svédországba nem is kell útlevél, elég a személyi igazolvány, gondolom az van neki.

2013. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A barátod bizonyára nem tud olvasni, mint ahogyan te sem. Ha ide beidézzük, ami ott van, akkor azt esetleg megértenéd? Amúgy a barátod menjen az Okmányirodába, kísérd el. Bár az, hogy pár napig akar kint maradni,Svédországban az az illeték szempontjából mind1:-) A moziban sem mondjuk, hogy bocs , de csak 5 percre akarunk bemenni.Viccet félre téve. Szerintem nem a barátodnak, hanem neked kellett az infó. Az előttem szóló jól megragadta a lényeget.
2014. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A fenébe, elfelejtettem ide idézni, amit kérdeztél innen:


[link]

Rendes eljárásban (20 napon belül) nagykorú kérelmező részére kiállított magánútlevél és második magánútlevél esetén az eljárási illeték:

1 évig érvényes magánútlevélnél (nem tartalmaz ujjnyomatot) 2 500 forint

Ezen mondat értelmezésével miért kell egy kisebb konferenciát kezdeményezni az interneten?

Egy kisebb keresgélés után, az általad hivatkozott lap alján szerepel a hivatalos oldal linkje: [link]


Örültem, hogy segíthettem, bár eu-n belüli utazáshoz nem kell pár napra sem útlevelet kiváltani.

2014. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy látom a válaszom óta módosították a belinkelt leírást és bekerült az "1 évig érvényes magánútlevélnél (nem tartalmaz ujjnyomatot) 2 500 forint".
2014. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már rég nem aktuális.
2014. jan. 3. 01:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!