Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba hogyan kajáljun...

Horvátországba hogyan kajáljunk (+inni) olcsón?

Figyelt kérdés
Néhány alkalommal gondoltam csak étterembe menni, így kell v.mi amit ehetünk. Ki mit szokott alkalmazni, milyen egyszerűbb kajákat csináltok? Ott vesztek v.mit és megcsináljátok vagy itthonról visztek fagyasztva(szabad egyáltalán?) v.mit ott meg csak rizst,tésztát vesztek mellé? Ivóvizet, üdítőt, alkoholos italt érdemes itthonról vinni vagy csak az útra, mert úgyis egy árban vannak?

2013. júl. 30. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi mindig "all inclusive" ellátást fizetünk, így értelemszerüen minden benne van. A vízért fizetni kell általában, de a helyi alkoholos italok benne vannak. Ezért inkább koktélokat iszunk.
2013. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Na ez az amit annyira de annyira utálnak az összes nyaraló övezetbe. Föleg a horvátoknál mert ök a legolcsobbak és oda megy a legszegényebbje is. Akik mint a málhás szamár felpakolják magukat otthonival....

De azért a horvátok sem hülyék és mint minden országban az euban van állategészségügyi szabály ami szerinte szinte semmilyen állati és növényi eredetü élelmiszert tilos bevinni. Ez vissza is érvényes, csak ezzel azokon a határokon élnek ahol érdekük, mint pl Mo-ról Ho-ba. Ès igen sokszor nézik, és a fagyasztott sülteket mind elkobozzák megbüntetnek és mehetsz végig étterembe.


Arra gondolj, hogy új kulturát mész meg ismerni, próbáld ki az ottani ételeket. Zacskos ételeik rengeteg van mert a podravka azt hiszem horvát márka. Tejtermékeik egyszerüen szuperek, ahogy a péktermékeik is.


Mi most voltunk országon belül, de ide is csak rágcsát vittem az útra és az útra üdítöt, annyit hogy elsö napra elég volt, de a többit ott vettük meg.


Országon kívül mi is félpanzió a minimum amire befizetünk. A legjobb, hogy sok helyen lehet félpanzióra úgy is befizetni, hogy nem ott szállsz meg.

2013. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha apartmanba mentek egyszerűbb kajákat is tudtok csinálni. Pl. piacon megveszitek a friss paradicsomot, paprikát, hagymát és kész is a lecsó. (Nagyon finomak az ottani zöldségek.) És nem egy nagy összeg. Ittonról mi ilyeneket vittünk, hogy pl. egy karton üdítő, egy rúd szalámi, vaj, kávé...stb. Ha főzni tudtok, vagy akartok akkor ott érdemes megvenni a hozzávalókat.
2013. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Igazatok van maradunk az ottani főzésnél. Sorolnátok, hogy miket szoktatok vinni? Mert így a rúd szalámi és a vaj is kiesett volna nálam. Rúd szalámi, vaj, kávé jó hogy írtad köszönöm.
2013. júl. 31. 10:49
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Én nem értem azokat akik képesek, vajat meg szalámit vinni magukkal. ott is vannak nagyáruházak, és ahogy itthon ott is megtudod venni a vajat meg ami kell.

Mi vasárnap jöttünk haza, de nem vittünk semmi kaját, mert ott félpanziót fizettünk be. Hidd el megérte. Nem azzal telt a nyaralásom hogy "pacskáltam" össze vissza. Hanem a svédasztalról válogattam, jó is volt megismerni 1-2 horvát ételt. Amúgy egyszer elmentünk a konzum nevű boltjukba, hát ott minden volt, még a mogyi márkájú magyar kókusz reszelék is. Szóval ne vigyél semmi élelmiszert, ott vedd meg, ha már így akarsz nyaralni.

2013. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

"Én nem értem azokat akik képesek, vajat meg szalámit vinni magukkal. ott is vannak nagyáruházak, és ahogy itthon ott is megtudod venni a vajat meg ami kell."


Azért mert itthon Tesco-ban/Auchan-ban ezeket jóval olcsóbban megkapod, mint főszezonban a horvát tengerparton. Csupán ezért. És ezek nem olyan dolgok, amiket hogyha magammal viszek megfosztom magamat a helyi gasztronómiai élvezetektől. Plusz a nyaralás alatt nem nagyon szeretnék szupermarketekbe rohangálni. Nem mindenki egyforma.

2013. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó érdekes vagy. Nem szeretnél szupermarketekbe rohangálni a nyaralás alatt de főzöcskézni, mosogatni igen. Ezt nevezem én hű de tuti nyaralásnak. Jó sokat fogsz pihenni. Nem is érdemes az ilyennek nyaralni menni.
2013. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Ki mondta, hogy akarok főzőcskézni??
2013. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem mindannyiotok nézetét, de nekem azért szükséges itthonról vinni legalább vajat, szalámit meg hasonlóakat, mert itthon ezeket megtudom venni utalványra és nem a készpénzem fogy el. Apartmanba megyünk nem hotelbe, szállodába így ott nincs svédasztal meg ilyenek egyedüli megoldás arra, hogy ne főzzünk az étterem amit nem engedhetek meg magunknak. Szívesen fogadnám viszont, ha adnál egy linket ahol Ti nyaraltatok, hátha megtetszik és jövőre odamegyünk.
2013. júl. 31. 22:22
 10/12 anonim válasza:
74%

Mi az h az ilyeneknek nincs is értelme nyaralni menni? Aki nem tudja kifizetni az all inclusive ellátást, az maradjon otthon?? sok ember örül, ha el tud menni valahova, nem még hogy étterembe járjon reggel, délben, este! A kérdező is szerintem olyan ételekre gondolt, amiket könnyen, gyorsan el lehet ott készíteni pl. az apartmanban! Ha többen vannak, felosztják a dolgokat, nem nagy munka. Ha nem akar mosogatni még papírtányért is vihet! A közös főzés pedig amúgy is jó program!

A kérdezőnek: én most fogok menni, utánaolvastam, a nagyobb szupermarketek pl: LIDL, hasonló árban vannak mint itthon, tehát nyugodtan tudsz ott is venni, de egy két dolgot ami nagyobb, vaj, tészta, bármi, vihetsz otthonról is!

Jó nyaralást!!!

2013. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!