Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van két hetem fekészülni...

Van két hetem fekészülni néhány (leg)fontosabb angol mondatra, miket tanuljak meg?

Figyelt kérdés
Az angol tudásom egyenlő a nullával, ezért kérném a segítségeteket, hogy mik azok a mondatok (írjátok le magyarul is és angolra fordítva is légyszi), amit meg kell tanulnom ahhoz, hogy tudjak valamennyire tájékozódni egy idegen országban. Bécsbe megyek egyébként a testvéremmel, ő kezdő szinten van a német nyelvből, szóval ő a főbb kérdéseket (mint pl. merre kell menni?, mennyi az idő?, mennyibe kerül?) németül tanulja meg én meg angolul (én kezdő szinten vagyok angolból, de én tényleg csak egy hónapja kezdtem, még csak azon a szinten vagyok, hogy a nevemet el tudom mondani kb. :S) Ha leszállunk a vonatról, meg kell tanálnunk egy arénát vagy sportcsarnokot (még nem tudom pontosan mit :D) és a tájékozódáshoz kellene egy minimális nyelvtudás. Nem maradnánk sokáig bécsben, ha van vonat este 23-24 óra körül, akkor haza jövünk még aznap, de ha már csak reggel lesz vonat, akkor maradnunk kell éjszakára és meg kell szállnunk valahol, tehát ilyen típusú kérdések és pár szó angolul ahhoz, hogy meg tudjunk szállni kellene még. :S És hogy a fizetésnél ne verjenek át minket :S Előre is köszi mindenkinek, életet mentetek azzal, hogy írtok :S
2009. okt. 23. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Hát későn kezded, 2 hét pff...

Vigyél ki egy szótárat inkább...

2009. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Szia

No lássuk csak:)


Elnézést el tudná mondani hogyan jutok el a *-hoz

Excuse me ,can you tell me the way to the*

Ikszjuz mi ken ju tell mi dö véj tu dö *


Mennyi az idő?

What time is it?

Vhát tájm iz it?


Mennyibe kerül?

Hello how much does it cost?

Hello háv mács dáz it koszt?


Mennyibe kerül egy éjszaka?

How much does it cost for a night?


Ha bármi így eszedbe jut sorold föl igyekszem válaszolni.

Amúgy az osztrák emberek kedvesek segítőkészek nem fognak átverni titeket. Párszáz forintért lehet kapni zsebszótárt szerintem érdemes venni eggyet

2009. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Excuse me,could you tell me wath time it is?

(Elnézést,meg tudná mondani,hogy hány óra van?)

Which way do go to Viena please?

(merre kell mennem Bécs felé?)

How far way is it?

(Milyen messze van?)

Where can I find the bus station?/railway station?

How much is it?

(Mennyibe kerül?)

How much is the ticket?

(mennyibe kerül a jegy?)

Thank you

(köszönöm)

Tanácsolom,hogy mielőtt mennétek ki vegyél olyan önyvet amiben a kérdések le vannak írva,és még sok hasznos angol szó.mert hiába kérdezed meg valakitől,hogy merre kell menned a városban,ha nem fogod érteni,hogy mit mondanak neked.Vannak nagyon jó angol útiszótárak..

(Hol találom a buszpályaudvart?(vonatpályaudvart?)

Where is the nearest bus stop?

(hol találom a legközelebbi buszmegállót?)

2009. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Első! Nem vagyok down-kóros, tehát nem okoz nehézséget tanulás, ha látványosan rossz lenne a memóriám, akkor biztosan tudnék róla, és nem ringatnám magam olyan téveszmékbe, hogy képes leszek megtanulni pár angol mondatot. De köszönöm a hasznos választ. 2. és 3.! Nagyon köszönöm, pont ezekre gondoltam, máris kezdem a tanulást, ha eszembe jut valami, vagy elakadok, írok és köszönöm mégegyszer a segítséget!:)
2009. okt. 23. 12:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Talán még ezt a mondatot kellene lefordítani angolra: Nagyon rosszul beszélek angolul, kérem lassan mondja! :D Vagy valami ilyesmi, hogy meg tudjam velük értetni, hogy nyomorék vagyok :D Köszi :):):):)
2009. okt. 23. 12:58
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

12.22es nem tud angolul.


alán még ezt a mondatot kellene lefordítani angolra: Nagyon rosszul beszélek angolul, kérem lassan mondja! :D Vagy valami ilyesmi, hogy meg tudjam velük értetni, hogy nyomorék vagyok :D Köszi :):):):)


I'm sorry I speak English just a little bit, can you repeat it slowly, please?

Ájm szorri áj szpík inglis dzsászt ö litlü bit, ken jú röpít it szlovli plíz?



Bocsánat, nem sokat tudok angolul, megismételné lassan?

2009. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Speak slowly please, I am retarded. Ez nagyon fontos!
2009. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

13.15-nek..

nem tudok angolul??Nos gondolom te otthon az iskolában tanulsz angolul...

Igazad van,ha valaki kijön elég ha az időt úgy kérdezi,hogy

hello,what time is it?

ha meg akarja tudni mennyibe kerül valami akkor elég az is,hogy:How much is it?

Vagy elég ha annyit mondok ,hogy nem értelek.

I don't understand you..

Egyszerűsíteni is lehet..Én évek óta Angliában élek,és elég jól tudok kommunikálni...Szerencsére mindig megértenek,és jól boldogulok a munkahelyemen is...persze lehet,hogy hátrány angoloktól tanulni,és inkább otthon az iskolában kellene???

2009. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
13:24! Kedves szellemileg elmaradott! Szerintem ne itt reklámozd, hogy retardált vagy :) Ha egy ilyen rosszindulatú bunkó vagy, hogy elmondatnád velem külföldön, hogy retardált vagyok... hát nem tudom. De nem is értem számodra ez miért lenne öröm, hiszem ott sem lennél, nem látnád, hogy égek be, akkor mi értelme? Mindegy, azért köszi a választ.
2009. okt. 23. 13:51
 10/17 anonim ***** válasza:

13.50-es vagyok.

Kérdező!

ne aggódj a nyelv miatt.Az emberek nem azt fogják nézni,hogy nyelvtanilag mit tudsz,hanem,hogy röviden el tudod mondani amit akarsz..Amikor kijöttem Angliába,szépen mondtam a mondatokat ahogy az iskolában tanulják,volt olyan angol barátom,aki azt tanácsolta,hogy felejtsem elé,mert sokan csak nézni fognak,hogy"te jó ég mit gagyog ez itt?"

Inkább egyszerűen beszélj...

Például,ha azt akarod valakinek mondani,hogy "elnézést,nem értem önt.(Excuse me, I don't understzand you) elég ha csak annyit mondasz hogy:Pardon? vagy Sorry?

érteni fognak,és újra elmondják..magyarul is ha dumálnánk nem azt mondanád nekem,hogy "bocsika,de nem értelek",hanem egyszerűen csak annyit,hogy"mi van?" (vagy a bunkóbak HEEE??...

ne aggódj meg fogo tudni magad értetni,ha másképp nem megy nyugodtan vidd magaddal a ki szótáradat,és mutasd meg neki azt a szót amit akarsz..Ilyen esetben is segítőkészek az emberek...

2009. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!