Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ciprusról tudnátok mesélni?

Ciprusról tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés

Larnacában leszünk egy hetet, egyénileg megyünk, és az érdekelne, hogy milyen látványosságokat érdemes megnézni, lehet-e hajókázni pl. és hogy a kaja árak mennyire durvák.

Egy hetet leszünk ott.


2013. jún. 12. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ciprus nagyon szép sziget:)!!! Larnaca szép város, a tengerpartja szép , homokos, lassan mélyülő. Rengeteg a szórakozási lehetőség, bár ahhoz át kell mennetek Agia Napába. Most nem szeretnék belemerülni a látnivalókba, szerintem a neten nézz utána, Ti tudjátok, hogy mit szeretnétek megnézni. Hajókázni természetesen lehet, vannak hosszabb-rövidebb hajós programok. Régebben volt egy olyan program, hogy kivittek a tengerre ott átültünk egy kisebb tengeralattjáróra ami levitt 40méter mélységbe és ott egy el süllyedt hajó roncsai között úsztunk. Nagyon érdekes volt. De hajóval ki lehet menni a kék lagúnához ami Ciprus déli csücskében van ,ott fürdőznek egész nap közben a hajón készítik a finom ebédet stb. De ezenkívül sok kulturális programon is részt tudtok venni. Esti programnak kitűnő és nagyon látványos a zenélő-táncoló szökőkutak Protarason. Ez egy vacsorával egybekötött kb. 1 órás nagyon látványos esti show. Én már kétszer is láttam, de mindig lenyűgöz. Hát a kaja árak magasak,de egy hétig azt hiszem ki lehet bírni. Vannak nagy üzletláncok ahol okosan és jól be lehet vásárolni. Az ételek nagyon finomak,frissek... Minden képen kóstoljátok meg a ciprusi meze nevű ételsort, ami kb. 8-10 féle ételből áll. Ebből van húsos és halas meze is. Finomak a ciprusi borok, de ez csak a palackozott borokra vonatkozik. És ha szeretitek a nyüzsgést este meg a zenés-bulis hangulatot látogassatok el Agia Napába!!! Ott a tengerpart is gyönyörű, kristálytiszta víz, hófehér homok, olyan mint a képeslapokon. Ha bármiben kérdésed lenne szívesen segítek. Ja és rengeteg az orosz, ha esetleg nem beszélsz angolul, de oroszul igen , akkor mindenhol megérteted magad. Jó pihenést!!!
2013. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtál, hasznosnak találtam :)


Esetleg árakra emlékszel? Pl a strandon egy napra mennyi a napágy, éttermekben pár alap dolog mennyi, pl a meze, amit említettél, hajókirándulás stb, bármi ami eszedbe jut.

2013. jún. 14. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen írok árakat, de azok már biztos, hogy nem aktuálisak , ugyanis ezek egy néhány éve voltak akkor még ciprusi font volt most meg euro van. Igaz az elmult 2 éven is Cipruson voltunk nyaralni, de akkor nem nagyon mentünk sehova mert kisgyerekkel voltunk. Persze tudnék most is árakat mondani, de nem lenne mérvadó ugyanis a ciprusi bankok helyzete és a válság miatt nem tudom , hogy a mostani szezonban mire lehet számítani. Pl. egy napágy napi bérlése 2 éve 500.- forintnak megfelelő összeg volt . A napernyő szintén 500.- Ha ketten béreltek egy ernyőt és kettő ágyat az napi 1500.Ft- Mi az elmúlt két évben kirándulni sem nagyon mentünk, mert például tavaly július kellős közepén utaztunk és olyan borzasztó meleg volt, hogy nem volt kedvünk a tenger és a medence mellől eljönni.Ti mikor utaztok és Larnacán hol szálltok meg?
2013. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok. Most mondja a férjem, hogy tavaly egy napágy és egy ernyő 5 euró volt. A húsos meze ami salátákkal köretekkel kb. 20 fogásból áll! két főre 50euró. De ne nagy adagokra gondolj , hanem kisebb tányérkákba hozzák ki....

A hajókázni meg már 5 eurótól is el lehet menni, de vannak 50eurós utak is. Kérdezi a férjem, hogy már van fix szállásotok Larnacán vagy csak most tervezitek az utat?

2013. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi az infókat!

Van már szállásunk, booking.com-on foglaltunk az Alexia hotelbe. Ez a Szent Lázár templomtól 2 utcányira van kb, legalábbis a google térkép szerint.

2013. jún. 17. 08:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!