Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországba, azon belül...

Yakumo18 kérdése:

Görögországba, azon belül Paraliara készülünk. Ezekkel kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni. Első sorban olyanok válaszát várom aki személyesen tapasztalta meg a település adta élményeket. Esetleg valaki segítene ezekben?

Figyelt kérdés

Kissé vázlatosan szeretném feltenni kérdéseim.

Mi Szept. 2 indulunk Paraliára Appolon Travellal.

-Mennyi időt kell várni a határokon ?

-Mik a tapasztalatok ezzel az utazási irodával?

-Mennyire meleg a az idő, illetve a víz szeptember elején? (Nyilván gondolom azért nem olyan mint itt, csak egy mediterrán országról beszélünk :))

-Melyen öltözéket érdemes vinni ?

-Milyen hideg ételeket érdemes kivinni?

-Mennyire szükséges Tengeri,vagy más néven Strand cipőt használni?

Milyen árak vannak kint ? Pl. Tengeri ételek, Gyros, Suvlaki, meg ilyesmik. Nem tudom esetleg van -e olyan aki tud 2012.-es árakat mondani :)

-Lehet ott találni narancsfákat a környékben ?

-Valóban a templom környékén koszos a part, és érdemes 100-200 m odébb menni ?

-Mennyire élvezhető kisebb gyerekek számára a víz? Ez alatt azt értem hogy hirtelen mélyül , vagy fokozatosan a víz?

-Mennyire érdemes kint venni szuvenírt , vagy esetleg ruhát?

-A Lidlben hasonló termékek vannak mint nálunk?

-Péksüti, fagylalt ilyesmi, milyen áron elérhető?

-Éjszaka milyen szórakozási lehetőségek vannak ?

-Rena apartmanról esetleg valami tapasztalat?

-Mennyire kell odafigyelni az értékekre a parton?

-Milyen erősségű naptejre van szükség szeptemberi időben?

-Mennyire lehet olyankor barnulni ? :)

-Bicikli bérlésre van esetleg lehetőség, illetve ha igen akkor mennyi euroért ?

-Dohányozni bárhol lehet ?

-Barátságosak az emberek ?

-Mit érdemes a közelben megnézni, illetve megkóstolni?

-Mennyire lehet esős időbe belefutni ?

Huh , remélem nem tűnt túl nyersnek a kérdés feltételi módom, de talán így egyszerűbb. Minden válasznak örülök :)

A rosszindulatú megjegyzésekkel kérem kíméljetek!

Köszönöm Szépen Előre a Választ adóknak.

És esetleges kiegészítések is nyugodtan jöhetnek !! :)



2013. máj. 28. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Van kérdésed bőven! :)

Határon kb. 4 órát vártunk. Buszostól függ. (némi jatt, és halad.) Tengeri cipő nem kell,papucs viszont igen, forró a homok. Narancsfákat nem láttunk. Templom környékén sem koszos a víz. Gyerekeknek is jó a víz, lassan mélyül.

Érdemes kint ajándékot, ruhát venni, több száz méteres a

butiksor, ami éjjel is nyitva van.

Mindent érdemes megnézni. Ibusszal voltunk, ők szerveztek programokat, de szét kell nézni a város utazási irodáiban, féláron is lehet ezekre a programokra jelentkezni, és jól szervezettek.

Napozásra nem tudom a választ, de a napfelkeltét érdemes

megnézni,minden reggelt a vízben kezdtem..:)

Ennyire tudtam válaszolni.

Miért gondoltad, hogy rosszindulatú válaszokat kapsz?



megnézni. Minden hajnalt a vízben kezdtem.

2013. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen köszönöm az információkat!

Ezek is nagyon hasznosak számomra :)

És körülbelüli árakat nem tudnál esetleg mondani hogy mi mennyibe kerül ? :)

A rosszindulatú megjegyzést azért írtam oda, mert tavaly egy másik hellyel kapcsolatosan kérdeztem...és kaptam olyan válaszokat hogy aki nem tudja az minek megy oda.Vagy olyan is volt, hogy látszik mennyire válság van hova el nem mennek az emberek.

Azért hozzáteszem hogy nem kell valakinek milliomosnak lenni hogy eljusson ilyen helyekre. Pláne ha szeptemberről van szó :)

2013. máj. 30. 12:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Árakról? Légkondit ne kérjetek, az drága. Éjjel hül a szoba, nyitott erkély ajtóval. Szúnyog nincs, lehet nyitott minden. Elemlámpát vigyetek, minden főnek 1 db. Szobát úgy hagyod el, (ahol mi voltunk) hogy amikor a zárat nyitod, automatikusan minden villany lekapcsol. Hűtő nem!

Szálloda (egyéb szállás) lábmosás kötelező, ne vidd be a homokot. Bejárat mellett mindenütt van. Ne hagyd ki, mert nem folyik le a zuhanyzó.

Árak? Mint itthon..Több üzlet van, választhatsz.

Dohányozni? Mindenütt NAGY terasz. Strandon rendelsz 1 italt (bármilyen olcsót) és Tied a napágy 1 napra. Pohár homokkal a hamutartó..Tök jó!!!

Nem vettem észre, hogy lopnának. Fagyijuk nagyon jó! Árban mint itthon. Emberek úgy barátságosak, hogy mindent Rád sóznának....mint itthon.

Nem érdemes külön kaját vinni...Árak hasonlók. Van ami sokkal olcsóbb. Úzót (Pia, de nem tudom, hogy kell írni) nagyon olcsón vehetsz ajándékba. Fél árba az itthoniért.

Ha dohányzol, szereld fel magad, mert nagyon drága, és végtelenül rossz!!!!

Írj, ha van kérdésed. Holnap válaszolok, most megyek aludni. Jó éjszakát! Jó hely, MENJETEK!

2013. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, pl. én azt sem tudtam hogy ott nincs szúnyog :D Tök jó !!

És azt sem hogy lábmosó van ezek előtt. Hasznos információk ezek !

És körül belül hány euroba került egy gyros, vagy bármely más görög étel ?

2013. máj. 31. 12:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, gyros annyi mint Pesten, ott szoktam enni.

De a pesti nekem jobb volt,de nem drága.

Szúnyog AKKOR nem volt, most ugye ott is válságosabb időszak van....

Meteorákhoz feltétlen menjetek el! Több utazási iroda hirdeti, keressétek az olcsóbbat, az is jó és szervezett.

Ételek hasonlóak, még az étteremben is, üdítők viszont nagyon drágák. Nem találtam egy jó sört magamnak...:(

Ha autóval mentek, de buszon is fér ital.

A sétáló utcán mindent tudtok venni, reálisan. Nagyon jók a strandkendőik például. Ne igérj postán küldhető képeslapot, nincs posta (láda sem).

Italt vigyél, kaja nem drága. Víz, üdítő aranyárban. Sört nem találtam. Úzó jó,nem drága. Többi alkohol árát itthon sem tudom. De egy jó hideg sörért néha a lelkem eladtam volna...:) Bort kóstoltuk, izlés kérdése, mint itthon a kannás bor..:((

Jó utat!

2013. jún. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Ajjaj hogy ott nincs sör ?! Ez most eléggé szíven ütött, ne nem azért mert iszákos vagyok...de a nagy melegben élek-halok az ízesített sörökért !!! Úgy látszik akkor azt majd vinnünk kell magunkkal.

2013. jún. 2. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Neked tényleg van rengeteg kérdésed.:D Egyáltalán nem néztél utána még semminek? A Hellasz-on nézelődj inkább, nagyon hasznos oldal.

Azért próbálok válaszolgatni. :)

Változó, mennyit kell várni a határokon. Mi a macedón-szerb (vagy lehet, hogy macedón-görög ?! )határ macedón részén 4 órán át várakoztunk egyszer (július eleje), tavaly viszont (augusztus közepe) az összes határon maximum 20-30 percet várakoztunk, de a 30-al már sokat mondtam.

Nem voltunk még szeptemberben nyaralni, viszont elég sok oldalat átböngésztem már, és mások véleménye szerint jó szeptemberben nyaralni, mert akkor már nincs nagy tömeg, kánikula, de még tűrhető a víz (nem úgy, mint júniusban amikor még elvileg hideg)

Olyan öltözéket, amilyenben itthon is vagytok. :)) Maximum tegyetek be 1-2 hosszú nadrágot, pulcsit.

Nincs szükség "strandcipőre" egyáltalán. Homokos a part. Mondjuk én alapból utálom, ha valami úszás közben a lábamon van, sziklás, kavicsos partnál sem használok.

Az árak Észak-Görögországban alacsonyak, tekintve, hogy főként magyar, szerb, román, stbstb turisták látogatják ezeket a helyeket. Gyros, souvlaki 1,8-2,2 euró között kb, bár eddig akárhol voltam, a gyros és a souvlaki (pitában) mindig ennyibe került.

Paralián nekem a part a kikötő és a város között tetszett legjobban.

A víz fokozatosan mélyül, nagyon-nagyon lassan. Olympic Beachen pedig először hirtelen mélyül, majd kicsit beljebb van egy kb derékig érő rész.

Szuvenírt szerintem már csak azért is érdemes venni, mert egy emlék marad a nyaralásról. Nekem speciel a kínai, török ruhák nem kimondottan kedvenceim, ezért én ott nem nagyon vásárolgatnék.

Lidl? Húú, hát szerintem nem, rengeteg görög termék van, bár nem tudom, ezt hogy értetted. :)

A görögök nagy barátságosak, én bírom őket.:)

Közelben megnézni a Meteórákat, és az Olymposzt! Gyerekek miatt esetleg még a thessaloniki-i aquaparkot, bár semmi extra, ha voltatok már jobb aquaparkokban, akkor kihagyható.

Paralián szerintem a legjobb gyros-os a Popey, tényleg naggyon jóó.

2013. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos információkat !!! :DD

A Lidl-t azért kérdeztem hogy ugye van e ott is sör,grill kolbász, meg ilyesmi dolgok :)

Köszönöm még egyszer a kommentet!!

2013. jún. 10. 19:13
 9/12 anonim válasza:

Én ugyan még nem jártam ott, de szerintem nem kell sok ételt kivinned.

Rendes ételnek ugye szoktak kenyeret vagy zsömlét bepakolni. Én piztos, hogy téliszalámit raknék be, hogy meg ne romoljon.


Persze én nem jártam külföldön, de a szüleim igen, és ők mindig téliszalámit vettek.



Én biztos, hogy több pénzt vinnék, mint amennyire szükség lesz. Legrosszabb esetben visszahozom.

(Abból meglesz az étel ott is.)


Jó utat!

2013. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Természetesen a Lidl-ben lehet kapni sört, egyéb alkoholos italokat, grillkolbászt, mindenféle felvágottat, sajtokat, chipseket, üdítőkét, félkész (mirelit) ételeket, és minden mást, amit itthon is :)

Mi eddig Görögországban csak félpanzióval voltunk, ill. úgy, hogy reggelire valami péksüteményt, ebédre gyrost/souvlakit pitában, vacsorára pedig éttermi ételt voltunk, ezért nem saját tapasztalatból mondom, csak olvasottak alapján, de Görögországban nagyon drágák a felvágottak, sajtok, húsok, úgyhogy ha tehetitek, akkor ezekből 1-2 dolgot vigyetek otthonról (persze, ha nem akadály drágábban megvenni, akkor nem kell)

Most így utólag eszembe jutott még valami, a kajákkal kapcsolatban. A parton vannak fánkárusok, ők le fel járkálnak (van köztük több magyar árus is), 3 féle fánkkal (legalábbis még 2010-ben) a tálcán. Nekem a mézes (kis fánkgolyócskák egy hurkapálcára tűzdelve leöntve valami vizes-mézes-cukros öntettel) nagyon tetszett, minden nap kellett vennem olyat. :) Bár sokak szerint nem túl guszta, hogy az ott egész nap a napon "rohad" (szerintem azért fogy eléggé, hogy ne kelljen egész nap egy fánknak a tálcán csücsülnie), én függetlenül ettől imádom. :)

Örülök ha segíthettem, esetleg ha van még kérdésed, akkor nyugodtan tedd fel, akár privátban is! :)

2013. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!