Kezdőoldal » Utazás » Európa » Útlevélért személyesen jöjjek...

Útlevélért személyesen jöjjek vissza 2 hónap múlva, vagy megkockáztassam, hogy postán utánam küldik?

Figyelt kérdés

Holnap utazok Angliába. Tegnap vettem észre, hogy lejárt az útlevelem. Nem is számítottam rá, persze tudom hogy az én hibám, de már késő bánat. Ma voltam az okmányirodában megigényelni. 20 nap mire kész, vagy sürgősségivel 70ezret ráfizetek. Mivel nem volt pénzem rá, ezért marad, hogy útlevél nélkül utazom. Magától az utazástól nem félek, hogy ott ne fogadnák el a személyimet. Viszont az ügyintézéstől, a bankszámlanyitástól igen, hogy ott kérhetik :S

Egy évre mennék ki, legközelebb 2 hónap múlva jönnék haza látogatóba. Várjak addig, hogy személyesen hozzam aztán el az útlevelet vagy megkérhetem a szüleimet, hogy küldjék utánam?

Tehát a kérdés arra vonatkozik, hogy ha ajánlottan meg minden egyebet ráfizetve küldenek utánam, így mennyire megbízható a posta? Van esély, hogy "elveszik" az úton?



2013. máj. 15. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha megoldod 2 hónapig nélküle, akkor személyesen hozd el, az a legbiztosabb.

De ha nem, akkor én megkockáztatnám a postát, tértivevénnyel + saját kézbe. Persze esély mindig van, hogy elvesszen a levél, akárhogy adják fel.

2013. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Mindent el tudsz intézni személyivel, semmihez nem kell útlevél. Egyébként nem értem ezt a két hónapot, én már évvel ezelőtt csináltattam útlevelet, mert Európán kívül utaztam, és sürgősségi nélkül is egyetlen hét alatt megjött.
2013. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második, te sok mindent nem értesz.


2 hónap múlva jönne haza, akkor tudná átvenni. Hiába készül el korábban.


Hogy személyivel mindent el tud intézni? Utazni tud, de ügyintézni (pl. számlát nyitni) több EU-s országban nem tud.

Angliában például nagyon sok esetben nem fogadják el.

Hiába van rá jogszabály, akkor sem.

2013. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy néz ki, hogy majd személyesen elhozom :)

2013. máj. 19. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Az okmányiroda is kiküldi. Vagy a nagykövetségen tudod átvenni, vagy ok is postazzák neked. Természetesen ennek is plusz díja van.
2013. máj. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
el KELL fogadniuk a személyit. az a saját hülyeségük, hogy egy csomó ügyintéző nincs ezzel tisztában, és útlevelet követel. és nem is néz utána, csak hangoztatja, hogy útlevél kell. holott köteles elfogadni a személyit. szerintem két hónapot simán kibírsz, hozd vissza személyesen. nekem pl. évek óta nincs útlevelem, bár most akarok csináltatni.
2013. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja, és utolsó, nekem pl. nehéz lenne a nagykövetségen átvennem, az ugyanis Londonban van, én meg onnan ötszáz kilométerre vagyok...
2013. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Posta ;)
2013. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most már biztos, hogy személyesen fogom elhozni, ugyanis el tudtam intézni minden hivatalos ügyet és sehol nem kértek útlevelet.

2013. jún. 17. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!