Ha be szeretném járni mondjuk Európát kevés pénzből de mégis praktikus és okos módon hogyan tehetném meg?
Mindenképp várd meg a jó időt aztán vegyél egy fa*za sátrat.
Szerintem tarhálással simán bevállalható.
Csak kérdés, h kinek van kedve cigánykodni?
"Hogy élősködjek másokon és hogy használjam ki a helyzetet?"
Gratulálok!!
Remélem, hogy valaki megkerget egy szívlapáttal!!
Elég undorító a hozzáállásod, de ez úgysem fog működni, főleg, ha csak "valamilyen szinten" beszélsz angolul.
A 100.000,- Ft pedig nem elég két-három napra sem, kb...
2-3 napra nem elég 100 ezer forint??? Mi van?? Nem luxus hotelbe akar menni, heló... Legalábbis gondolom, hogy nem.
Csúnyán tette fel a kérdést, miközben pl a stoppolás vagy a couchsurfing tényleg erről szól, másokon élősködés az is. :-)
Amúgy számtalan módja van: vegyél egy bringát meg egy jó sátrat aztán hajrá. Vagy stoppolj. Vagy vadássz filléres repjegyet és menj repülővel. Vagy ezek kombinációja. Hagy ne tervezzük meg a nagy kalandod mi itt részletesen.
Egy egy hónapos európai vonatjegy 300.000 forint. :D Ráadásul csak állami vasútvonalakat és vonatokat lehet vele használni (vannak kedvezmények a többi vasútvonalra is, de attól még plusz pénz az is).
Még az olcsóbb megoldások közé tartozik az ha 5en bezsúfolódtok egy kocsiba és 5 felé osztódik a benzinpénz. Vannak olcsó hostelek, diákszállók, campingek. Csak utána kell nézni.
Gyönyörű álom az, hogy 100 ezer forintból több hónapig elkirándulgatni, csak az a baj, hogy ez tényleg álom.
Minimum 500.000 Forint 1 hónap utazgatás minimális életszínvonallal. + felszerelés. Ami ismét nem 2 forint. 1 jó szótár, internet a telefonra, nem árt az adott országról útikönyv, egy tényleg jó túra táska, bakancs, gyógyszerek, tisztálkodószerek. Na meg ha biztosra akarsz menni egy kisebb túlélő felszerelés víztisztítóval és stbvel..
Szóval elég drága mulatság még az is, ha csövesként utazod végig Európát. Na meg bankkártyán is kell hagyni annyi pénzt, hogyha bármi történik akkor biztonságban haza tudj jutni akárhonnan.
No a tanulság az, hogy ne itt a gyk-n próbálj ehhez tanácsot kérni, mert itt úgyis csak azt kapod meg, hogy ez lehetetlen. :-))
Pedig több ember is fillérekből körberepülte már Európát, vagy épp stoppolva, biciklizve tette ezt és biztos vagyok benne, hogy egyik se költött havi 500 ezret. Ezek az emberek akkor megcsinálták a lehetetlent ezek szerint. Vagy esetleg az lehet, hogy az itt válaszolók egy része abból indul ki, hogy utazási irodával all-inclusive mennyibe kerül valami? És el se tudják képzelni, hogy a töredékéből is megvalósítható? :-)))))))))))
Felnőtt interRail 1 hónapos vonatbérlet kb 300ezer 1. osztályon 2. osztályon 200ezer. + költség minden országban, a nem állami kézben lévő vonatokra.. Számoljunk erre csupán 50ezer forintot.
2. osztályon ez így 1 hónapra 250ezer.
Szállás hostelekben többágyas szobákban, ha azt számoljuk, hogy egy átlagos 31 napos hónapban CSAK 15 napot alszunk (mert a többit megoldjuk a vonaton, ami ismételten necces)minimálisan is 75 ezer forint.
Tehát már 325ezernél tartunk.
Különböző kulturális egységekbe belépő abszurdum vegyünk 25.000 forintot.
Már 350 ezernél tartunk, és igazából teljesen létminimumon, mert még nem evett ez a drága utazó. Vegyünk napi ezer forintot étkezésre. Ami ismételten csak azt szolgálja, hogy ne ájulj el minden sarkon.
Kaja+utazás+szállás= 381.000 Forint.
Felszerelés: egy igazán jó bakancs elengedhetetlen akármilyen csöves módon szándékozunk utazni. Minimum árat mondok legyen 20ezer. Túrazsák: ebből sem vehetünk akár milyet, hiszen ez lesz a házunk 1 teljes hónapig.. Minimálárként mondok 30ezret.
50 ezer az alapfelszerelésre, ami nélkül el se tudsz indulni, ebbe a ruha adott, tisztálkodási szerek, gyógyszerek stb Legyen még 10.000 forint.
Eddig összesítve létminimumon: 430.000 forintnál tartok.
És akkor tegyél hozzá 80.000 forintot a bankszámládra, hogyha bármi történne akárhonnan haza tudj jutni.
Ja totál az 5 csillagos szállodákkal számoltam...
Nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak éppen felelőtlen döntés lenne 100ezer forinttal a zsebben elindulni mert valószínűleg kijutna Olaszországig és fordulhatna vissza, vagy épp hívhatná a családját, hogy valaki mennyen érte mert ott ragadt.
Pozsony-Prága-Bréma-Amszterdam-Brüsszel-Párizs kerékpárral 30 nap.
Napi étel: 1500-2000 Ft, így kb 50.000 a kaja.
Szállás sátor: vadkemping, minden 3. nap diákszálló, ez így kb. 40.000, de a couchsurfinggel sokat lehet spórolni és még érdekes emberekkel is lehet találkozni. Plussz egy-két kempingbe belehet lógni is ;)
Repülő vagy vonatjegy Párizsból vissza, legyen 50.000.
Belépők: kb. 20-30.000
Pótkerék, internet, szuvenír (egyszóval: egyéb)kb. 30.000
Ez eddig pont 200.000. Vegyünk hozzá plussz 10 %-ot, ami valahogy mindig kimarad a tervezésből..
Egy kis tartalék tényleg nem árt még pl egészségügyi okokra vagy hirtelen útmegszakításra. Valahol szerintem értelmesen így/ennyiért lehet egy kicsit Európában utazgatni/csavarogni. De kinek a pap, kinek a paplan, lehet neked másképp is összejön, hajrá! :)
Utolsó!
Te kerékpárral, ide-oda belógva, és csak 3 naponta ágyban aludva stb...
tudtad csak megoldani az olcsóságot,
DE !
Így is 200.000 Ft-odba került és 30 napra.
A kérdező viszont pont feleennyiből szeretne hónapokig kint lenni!!!
Igy a kihívás... ;-)
Teljesíthető, de ehhez tényleg kell couchsurfing, csövezés, stoppolás, sok gyaloglás, kaján és belépőkön spórolás, stb. De nem lehetetlen, csak van akinek nincs ilyen kalandhoz kedve, érzéke, másnak meg van.
Abban mindenképp egyetértünk, hogy nem egyszerű és egészen más kategória mint besétálni egy utazási irodába és rámutatni a katalógusból valamire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!