Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz az hogy Horvátországban...

Igaz az hogy Horvátországban a Vir szigeten nincsen vezetékes víz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Tapasztaltam. A boltokban árulnak nagyobb kiszerelésben vizet (elég drága) és járnak vmi kocsik, azt hiszem onnan is lehet venni bár azt nem tudom milyen. Valamennyit szerintem mindenképp érdemes itthonról vinni.
2009. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szia!sehol sincsen a szigeten?mert azt olvastam hogy a központban van már vezetékes.Milyen a sziget?Írnál róla pár szót nekem?Köszönöm!
2009. szept. 5. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom, hogy a központban van-e (már) vezetékes víz.


Egyébként a sziget nekem tetszett, több strand van. Valahol csak kilépsz és az utca végén ott is van. A part ugye nem homokos, mint ahogy Horvátországban (szinte) sehol. Van kavicsos és betonos strand is. A víz nagyon szép tiszta, mint a horvát tengerben általában mindig látod az alját, mert nem homokos. De pont ezért ajánlatos vinni valamilyen vízi szandált, vagy papucsot, mert anélkül elég fájdalmas tud lenni a vízben. A lényeg, hogy ne papucs legyen, hanem olyan, ami hozzá van rögzítve a lábadhoz, hogy ne csússzon le(szandál.:D) Már lehet kapni kimondottan ilyeneket.

Nem tudom mit írjak még, mondd, hogy mire vagy kíváncsi, szívesen válaszolok! :)

Nekem nagyon tetszett!!!

2009. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és a szigeten nincs benzinkút, sztem kb. 20-30 km. Bár erre már nem emlékszem pontosan. Nem tudom ebben érintett vagy-e. :)
2009. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
harmadszor megyünk Horvátországba,de a Vir-re először,és most találtam egy fórumot ahol jót szinte nem is írtak róla:( teljesen elkenődtem hogy kellemetlen nyaralásnak nézünk elébe.Azt írják hogy koszos a sziget,mindenhol szemét hegyek vannak,olyan mint amit most bombáztak,sós víz folyik a csapból...ilyesmiket írtak.10-ből kb 2-nek tetszett az otani nyaralás.Mondjuk vissza már nem fogjuk mondani de azért szeretnék már végre valami pozitívat is olvasni a szigetről.A képeken azt látom hogy új épitésű házak vannak ,új aszfaltos utak,és szép a táj.....ebből mennyi az igaz?
2009. szept. 5. 17:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Te mikor jártál ott?
2009. szept. 5. 17:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos... én még nem jártam a szigeten, de csak annyit tudok mondani, hogy ne adj a véleményekre. Vissza már úgysem mondjátok (nem is tenném pár komment miatt)... Lehet hogy oda olyan emberek írtak, akik luxuskörülményekhez szoktak, mit tudom én, ahány ember annyi fajta. Lehet nekik nem tetszett, de nektek fog! :)

Tavaly nyaraláson jártam úgy, hogy tudtam nem egy 5 csillagos szállóban fogok lakni, de amit ott tapasztaltam, arra álmomban sem gondoltam. Egy hegy tetején laktunk kis farmházban (amúgy csodálatos környéken), csapvíz és fürdőszoba nélkül. Kicsit mintha visszamentünk volna az időben, wc a hegytető másik felében, fürdési lehetőség a hegylábánál lévő tóban, fogmosás bögréből lavórba, egyetlen egy csap volt kint a házfalon, a bútorok hát... fogalmazzunk úgy nem a legújabbak. Első este még kellemetlenül éreztem magam kicsit, de harmadik hét végére már teljesen természetessé vált, és hihetetlenül jól éreztem magam az alapvető dolgok nélkül is.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor menj úgy, hogy mindenre, szó szerint mindenre nyitott vagy. Fogadd meg, hogy bármi is történjék ti jól fogjátok magatokat érezni, és attól hogy mondjuk nem olyan lesz egy egy hely, mint amilyenre számítottatok, nem lombozódtok le :)

2009. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én most június végén jártam ott. A szemétről annyit, hogy van egy hely ahova vinni lehet a szemetet, de nem szeméthegyek. A házak új építésűek, mert csak pár éve kezdték el újítgatni a helyet, szóval régiek nem is lehetnének. Nyilván akik ezt mondták régebben voltak ott, vagy megszokták a luxus helyeket, nem tudom.:D

Ami nem tetszett (bár sztem igazán apróság), hogy ha gyalog mész a nagyobb bevásárlóközpontba akkor ott nincs járda. Az említett nagyobb boltnál van egy netkávézó, ha szükséges, bár eléggé dárga.:S Van a "belvárosba" ajándékbolt, pékség, kisbolt, egy helyen.

Nyilván mindenkinek mások az elvárásai, de én nagyon jól éreztem magam.

2009. szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi augasztusban voltunk egy hetet a szigeten. Én nagyon jól éreztem magam,nem csalódtam benne. A tenger csodás,ha kedved van találhatsz eldugott kis öblöket,ahol egyedül lehetsz. A víz tiszta,jó a levegő. Mi két kisgyerekkel voltunk és nem volt semmi gond,bár a boltok kicsit drágák.Viszont Zadarba van egy jó hely,ha jól emlékszem Gecco,vagy valami ilyesmi,azt szeretik a magyarok,mert jó árak vannak,és mindent megkapsz. Nekünk azt mondták,hogy van ivóvíz a várrnál,onnan lehet vinni. Sajna mi ezt már csak az utolsó napon tudtuk meg. :( Szemetet én nem láttam,csak mikor a Vörös sziklához mentünk,mert oda az út egy szemét telepen vezet keresztűl. De a szikla szerintem kihagyhatatlan látvány!
2009. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nekünk ott van nyaralónk. az a part ami közel van hozzánk az pl belül homokos. az elején vannak kavicsok, nagyobb kövek, de beljebb homokos, így én nem szoktam szandált v cipőt húzni. a szigeten úgy tudom sehol nincsen vezetékes víz. viszont, a szigeten van vhol a határban egy kút. mi onnan szoktunk vizet hozni. de minden apartaman/ház el van látva egy víztartályjal, ami több köbméteres és a vízet a városból szállítja ki egy vizes kocsi(nem tudom mi ennek a rendes neve).de mi abból szoktunk főzni, inni amit a kútról hozunk.
2010. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!