Kezdőoldal » Utazás » Európa » London: hogy tetszik, szereted...

London: hogy tetszik, szereted-e, mit szeretsz vagy mit nem benne?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1-szer voltam iskolával. Őszíntén szólva hatalmas élmény volt. Azóta isemlegetjük. Talán a greenwich-i abszórvatórium és a stonehenge tetszett a legjobban.

Olyan téren is jó volt, hogy az emberek is segítőkészek voltak ha problémám volt.

De elég furi volt minden mert ott minden fordítva van. /a zár is amerre mi nyitjuk ők zárják és fordítva de minden amúgy/ Talán ezt volt a legnehezebb megszokni

2013. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Más turistaként menni Londonba és más ott élni. Én 3 évig éltem Londonban. A kezdeti csodálkozás, ámulat után amikor jöttek a szürke hétköznapok, amikor minden nap munkába menni, majd sietni haza, így már nem is volt olyan vonzó London. Egy idő után feltűnt hogy reggelente amikor mentem metróval dolgozni milyen közömbösek az emberek. Milyen fásultak, szinte észre sem veszik a másikat. Délután hazafelé meg érezni a szokásos furcsa bűzt (hát kevesen tudják de a mai London jelentős területe szemétre épült) Látni estefelé a sok arrogáns embert. Amikor ültem a metrón és szemben egy pasas úgy evett a műanyag tálból mint egy disznó, majd amikor bekajált csak a metró végébe dobta a szemetet, és senki nem szólt, kezdett egy kicsit elegem lenni. Egyre jobban kezdtem unni a tömeget a sok bevándorló embereket. A rohanást, a drágaságot. Végül a párommal úgy döntöttünk hogy egy angol vidéki városban talán jobban boldogulnánk. Amikor mindketten kaptunk állást vidékre mentünk. Ég és föld a kettő. Sosem bántuk meg hogy elköltöztünk Londonból. Vidéken nyugisabb minden, lazábbak az emberek, és sokkal több angolt ismerünk mint Londonban. De amióta vidéken élünk (pedig tősgyökeres budapesti vagyok) újra feljárunk Londonba mint "turista" Így megint kezdem élvezni Londont..De lakni...soha többé..
2013. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én itt élek már 3,5 éve, egyszerűen imádom a várost a mai napig. Rengeteg program lehetőség van a városban, ingyenes és fizetős egyaránt, bőven lehet választani. Itt létem alatt soha nem unatkoztam. Rengeteg új embert ismertem meg az itt tartózkodásom alatt, vannak angolok és más nemzetiségűek is vegyesen. Drágaság van, de ez különösképpen nem zavar, mert nem keresek rosszul, mindenre jut, amire szükségem van. Voltam már sok kisebb városban, egyszer majdnem elvállaltam egy állást egy másik, kisebb városban, de valahogy nem tudnám elképzelni az életem egy Londonnál kisebb városban. Itt érzem magam valóban jól.
2013. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1.5 eve elek Londonban, de korabban eltem mas europai varosban is (Becs,Rotterdam). Eddig London a legelhetetlenebb szamomra, pl Beccsel ossze sem hasonlithato. Europa legdragabb varosa, depresszios az idojaras, iszonyat sok bevandorlo (a varos lakossaganak tobb mint fele). Es itt nem is az europai bevandorlokkal van gond hanem a mas foldreszrol idesereglett afrikai, azsiai emberekkel akik nem kepesek, illetve nem is akarnak beilleszkedni. Teljesen mas fogalmuk van a tisztasagrol, a kulturalt viselkedesrol, es rengeteg a vallasi fanatikus. A londoni tarsadalom pedig eszmeletlen anyagias, csak ki kell menni boxing day-kor az oxford street kornyekere ahol konkretan egymast olik (volt halaleset) az emberek a learazott Gucci es egyeb cuccokert.

Ami pozitiv az a sok program, az ingyenes muzeumok es a jo (de draga) tomegkozlekedes.

2013. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogos lenne a kerdes hogy akkor miert vagyok itt? :)

Az en szakmamban egy londoni referencia elott a legtobben hasra dobjak magukat, raadasul most viszonylag jo poziciot sikerult elernem a cegnel ugyhogy ezt remelem tudom majd kamatoztatni a jovoben egy masik helyen is.

2013. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Digo: és hol szeretnél végleg letelepedni? Köszönom a válaszaid!
2013. jan. 7. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!