Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Dániába szeretnék menni...

Ha Dániába szeretnék menni továbbtanulni, akkor körülbelül mennyi pénzt kell összeszednem, hogy kijussak és kijöjjön a szállás és a kaja az első pár hónapban amíg diákmunkát találok?

Figyelt kérdés
Na meg mennyire nehéz diákmunkát találni ott?

2012. okt. 3. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát az a helyzet, hogy az egyetemek/főiskolák környékén rengeteg diák akar munkát vállalni, így nehezebb a dolog, ha nem beszélsz dánul akkor főleg. Persze semmi se lehetetlen. Ez mondjuk a kisebb városokra igaz, ha Koppenhágába mész ott több a lehetőség.

A szállás attól függ, hogy hová mész, van e olcsóbb kollégium stb. de én egy millióval kalkulálnék, hogy ha nincs munka azért ne kelljen egyből hazajönni.

2012. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor jól saccoltam,mert nézegettem az egyik oldalon,hogy mi mennyibe kerül,de nem tudtam,hogy azoknak mennyi a valóság alapjuk.

Amúgy vagy Aalborg-ba vagy Viborg-ba szeretnék menni.De akkor lehet,hogy elkezdek tanulni dánul,hogy jobbak legyenek az esélyeim.

Köszönöm szépen a választ!

2012. okt. 3. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kint tanulok. Koliban élek, mely 75000/hó . Próbálj kollégiumot találni, mert az albérletek többnyire teljesen üresek, illetve drágábbak is mint a koli, ráadásul a rezsiről még szó sem esett. A koliban van ingyen wifi, ami szintén 5-6000 Ft megtakarítás. Általában egyágyas a kollégium.

Diákmunkát nagyon nehéz találni, de itt tudsz majd járni nyelviskolába, teljesen ingyen. Kb egy év alatt megtudsz tanulni egy jó alapfokon, amiután már könnyebb lesz munkát találnod. Én is most a dánra feküdtem rá, hisz ha valaki itt akar maradni hosszú időre (pl. a fizetések miatt), akkor szinte elengedhetetlen a jó dán tudás.

2012. okt. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom,hogy ha mondjuk az alatt az idő alatt amíg pénzt gyűjtögetek idehaza és elkezdek dánul tanulni akkor elég nagy előnynek számít.
2012. okt. 16. 21:39
 5/8 Abygel90 válasza:

Javaslatom:

Menj el egy olyan magyar egyetemre tanulni, aminek van cserediák programja valamelyik dán egyetemmel (és személy szerint csak a Debreceni Egyetem ERASMUS programját ismerem). A programon keresztül menj ki tanulni, és nézz szét, ismerd meg a terepet, és akkor már több esélyed lesz szerintem.

Vagy: Jelentkezz nyári egyetemre (asszem 16 és 40 év közöttinek kell lennie a jelentkezőnek, és nem kötelező hogy felsőoktatási intézményben tanuljon), mert azok között is sok olyan van ami Dániában van.


De van egy olyan ismerősöm is, aki Amerikában volt kint egy nyarat valami diák programmal dolgozni, és akkor eldöntötte, hogy ha befejezte itt az alapképzést, akkor kiköltözik és ott fogja befejezni az Egyetemet (már 2. éve kint él)

2012. okt. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az itteni egyetemeket nagy ívben elkerülöm,mert nem akarom,hogy 10-15 év múlva bármi közöm is legyen ehhez az országhoz.
2012. okt. 21. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező!Írtam neked privát üzenetet! :)
2012. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 T. Áron válasza:

Ugyan a felsőoktatás ingyenes, de jól látod hogy a megélhetéshez pénz kell Dániában.


Ami a kiköltözés után nagy költség szokott lenni az a kaució a lakáshoz/szobához/kollégiumhoz.


Az árak nagyon nagyban függnek attól hogy melyik városba mész, nyilvánvalóan a nagyobb városok (Koppenhága) drágábbak. Ha vidéki nagyvárosba mész, pl. Aalborg, Odense vagy Aarhus, viszonylag jó ár/érték arányon találhatsz szállást magadnak.


Ha a dániai árakra vagy kíváncsi, itt egy cikk a dániai költségekről (Aalborgra levetítve, mely Dánia harmadik legnagyobb városa, sok továbbtanulni vágyó diák választja)


[link]

2012. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!