Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dániába, Koppenhágában szeretn...

Zsombi81 kérdése:

Dániába, Koppenhágában szeretnék kijutni autóval?

Figyelt kérdés
1. Autóval mennék nem tudom, h Koppenhágában komppal vagy hídon keresztül lehet átmenni? 2. Hol találok olcsó szálás lehetőséget? 3. A kinti rendőrök nézik-e az autó esztétikáját illetve a műszaki állapotát ebben értem mondjuk a gumikat? 4. Mire kell nagyon oda figyelni Dániában illetve az oda vezető úton? 5. Menyibe kerül most kint az üzem anyag (Dízel)? Illetve ha még van valami ami esetleg fontos tudni arra szívesen meg hallgatnám.

2012. szept. 10. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az ottani helyzetet nem ismerem, de azt tudom, hogy hidakon átkelve el tudsz jutni Dániába, komppal menni nem kell.
2012. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

1. első változat, hogy Bécsen/Prágán keresztül Németország, Hamburg, dán határ, majd tovább Koppenhágáig. Bármilyen útvonaltervezővel megnézheted a hosszát, kb. 1400 km. Ekkor nem kell komp, néhány hídon átmész. Második, hogy nem Hamburg, hanem Rostock felé mész, ott kompra szállsz, Gedserben (Dánia) ki, és tovább Koppenhága. A kompjegyet előre meg kell váltani interneten, különben lehet, hogy a helyszínen nem kapsz. A kompút 2 órás.

2. Nézz bármilyen szálláskeresőt, elsősorban az ifjúsági házakat (Youth Hostel).

3. Roncsautókat, elkopott gumikat mindenütt lekapnak, az ottaniak sem szigorúbbak az ittenieknél.

4. Arra, amire itthon is. Csak ha túlléped a sebességhatárt, szigorúbban büntetnek, és szinte biztos lehetsz benne, hogy elkapnak.

5. Az üzemanyag ára változó, de 30-40%-kal több. Minél északabbra mész, annál inkább.


A dán autósok agresszívak, nem kedvelik a külföldieket. A németek barátságosak, de rámenősek (viszont udvariasak).

2012. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most nem számoltam utána, de régebben (pár éve) gazdaságosabb volt komppal menni, mivel több híd is fizetős arra fele + az üzemanyag többlet. Ki lehet fogni éjszakai kompokat, amik jóval olcsóbbak.

A dízel kb 12 kr. Az úton nincs semmi extra, végig autópályán lehet menni.

Dániában a biciklisekre, gyalogosokra fokozottan figyelj, mert néha elég hülyén közlekednek.

Ha szakadt az autó, akkor nagy az esély, hogy kiszednek a rendőrök, akár már a németek is és akkor megnézik a gumikat. (Addig nem engednek tovább míg nem veszel gumit és ez az autópályán igen húzós akció..) De ha ilyen útra mész, azért illik normális gumikat venni...

2012. szept. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!