Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlini utazás ajándékba?

Berlini utazás ajándékba?

Figyelt kérdés

Párom rajong a II. világháborús dolgokért, így arra gondoltam meglepném egy berlini utazással. De sajnos nem igen vagyok jártas 1-2-3 napos kirándulásokban, főleg nem Németországban.

Valaki tudna nekem segíteni?

Megbízható utazási irodát, ha tudtok ajánlani, megköszönném! :)

Buszra gondoltam, árban az a legolcsóbb, ahogy nézegettem.

Aztán valami jó szállást is kéne találni, ha van tapasztalatod, vagy ötleted, vagy hallottál jó helyről, akkor várom válaszod!

(Lehet esetleg, hogy az utazási iroda szervezi a buszt és a szállást is.)

Illetve a háborús látványosságok is érdekelnének! :)

Ha bármelyik kérdésre tudsz válaszolni, kérlek írj! :)



2012. aug. 15. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, csodálkozom, hogy háborús kirándulásra mentek idézőjelben és nem egy Krakkó - Auschwitz utazásra gondoltál. :)

Berlinben sajnos még nem voltam, így sokat nem tudok segíteni. Utazási irodával sem szoktam utazni.

Amit én javaslok, az a következő. Utazásnál meg kell nézni a germanwings honlapját, hátha van olcsó jegyük, bár nem tudom Berlinbe repülnek-e. Meg lehet nézni a máv honlapját is, illetve orangewayst, esetleg cseh buszt. Hogy egyáltalán mivel lehet oda eljutni és mennyibe kerül, így mérlegelhetsz.

Szállásnál a booking.com-ot és a hostelworld-öt ajánlom. Hostelekben lehet privát szobát foglalni, még így is olcsóbb mint egy szálloda és a legtöbb helyen van konyha, azon is lehet spórolni.

Persze nem írtad, hogy milyen árkategóriában gondolkozol, én automatikusan spórolósra fogom, ha utazásról van szó, ne haragudj. :)

2012. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Lengyelországban már járt a párom. :)

Megnézek majd mindent, amit küldtél, amint lesz időm!

Még egyszer köszönöm. :)

2012. aug. 16. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Easyjetet is érdemes nézni Berlinbe, én azzal szoktam menni. Ha időben foglalod, olcsóbb is lehet, vagy alig drágább, mint az Eurolines.


Háborús, pontosabban a náci Németországhoz köthető látványosságok:

- Reichstag

- Reichstag közelében a szovjet emlékmű

- Unter den Linden, ez nagyjából ugyanúgy néz ki, mint a náci korszakban, ne hagyjátok ki az orosz követséget kb. 300 méterre a brandenburgi kaputól, jobbra

- Wilhelmstrasse, a végén a Hotel Adlon - itt sajnos semmi nem maradt meg az egykori minisztériumokból, de biztos szívesen megnézi a párod, itt volt a legtöbb kormányépület, a kancellária és a Hitler-bunker is, mára már csak egy tábla jelzi a pontos helyét, ahol jelenleg egy parkoló van

- Olimpiai stadion

- holokauszt-emlékmű, nem messze délre a brandenburgi kaputól

- a háborúban lebombázott, azóta romosan hagyott Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche, de ez sajnos most felújítás alatt van, és teljesen be van állványozva (másfél hónapja legalábbis így volt)

- a Treptower parkban lévő szovjet emlékmű, elég messze van a centrumtól, de MINDENKÉPPEN nézzétek meg!

- a Museuminsel közelében lévő Deutsches Historisches Museumban van világháborús, illetve a náci Németországgal foglalkozó részleg, a földszinten. Ne az emeleten kezdjétek nézni a múzeumot, mert sosem értek a végére!:)

- a Topographie des Terrors központban is vannak a témába vágó kiállítások, de itt még nem voltam, nem tudom, milyen


Ezek a legérdekesebbek, de még sok minden mást is érdemes megnézni, áttételesen sok mindennek köze van a világháborúhoz. Pl. a Tiergarten máig meglévő sugárútjait Berlin ostroma idején kifutópályának használta a Luftwaffe. A Volkspark Friedrichshainban lévő két hatalmas domb egy az egyben világháborús törmelékekből épült, de mára már csak egyszerű domboknak néznek ki, úgyhogy annyira tulajdonképpen nem érdekes, de ha arra jártok, nézzetek rá, és gondoljatok arra, hogy ezek több millió tonnányi háztörmelékből vannak.:)

2012. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nahát nagyon köszönöm a te válaszod is! Rengeteget segítettél. :)
2012. aug. 17. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!