Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az utasbiztosítás pontosan...

Az utasbiztosítás pontosan mire jó, mit fedez általában?

Figyelt kérdés
Mennyire muszáj kötni?
2009. júl. 11. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Muszájnak nem muszáj és kb semmire s ejó, mert ha vmi történik majd meglátod kb 2 évet veszekedhetsz a biztosyítóval mire a károd harmadát nagy nehezen kifizeti. Ez komolyabb eseményeknél jön jól, amikor pl. baleset miatt több hetes kórház lesz, és bizony pár millliós költségeket kiszámláznak. Na ez elég egyétrtelmű eset, ilyenkor kénytelenek fizetni, de kisebb ügyekben igyekeznek palira bvenni az ügyfelet (pől poggyászkár stb).
2009. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelező, és minden attól függ, hogy kinél kötöd. Szerintem pl azzal, hogy a poggyászodból eltűnt a kedvenc nadrágod teljesen fölösleges a biztosítóhoz fordulni, több időd és lelki erőd megy rá, mint amennyit a nadrág összesen ért. Viszont... Én pl meg szoktam nézni, hogy mivel megyek, hova megyek, és ott mit fogok csinálni. Amikor Horvátországba mentünk a családdal autóval, egyértelműen kötöttünk biztosítást hisz az a pár ezer ft megért annyit hogy biztonságban érezzük magunkat. Ha autóbaleset ér vagy bármi, és sürgős ellátásra szorulunk, akkor ott van az a nyugodtság, hogy legalább van aki ezt finanszírozza, nem kell milliókat költeni egy esetleges kisebb műtétre is. Tavaly, amikor egyedül jártam Svédországban, szintén kötöttem, hisz sosem tudni. Múlthéten viszont amikor Szlovákiába utaztam fölöslegesnek tartottam. Csináltattam új Eu biztosítási kártyát, és kész. Érdemes utána nézni hogy a célországban a helyi lakosok milyen ellátásban részesülnek térítésmentesen, mert ha a legtöbben igen, akkor elég a kártya.
2009. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!