Kezdőoldal » Utazás » Európa » Piacképes szakma ez a Németors...

Piacképes szakma ez a Németországban?

Figyelt kérdés
Vegyészmérnöknek készülök és úgy döntöttem ,hogy nem maradok itt Magyarországon.Kiköltöznék Németországba.Szerintetek el tudok helyezkedni ott? A nyelvet beszélem. :) Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 6. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy az. Sőt hihetetlen, de még itt Magyarországon is az. :)

Ha a nyelv is megy, akkor nagy bajod nem lesz.


Sok sikert!

2012. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök?

Viccelsz? :D

A lehető legjobb szakma :)

Németországban a kémia egy nagy húzóág illetve a világon a legtöbb mérnök németországban van, vagy onnan kerül ki. Szóval duplán jó szakmád van, ha van mellé nyelvtudásod is, akkor Németország rád vár. Sok sikert neked !! :)

2012. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem jelent hátrányt az, hogy én itt Magyarországon tanultam? Még nincs nagy gyakorlatom, ez nagyon nagy hátrány?
2012. júl. 13. 16:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jelent hátrányt. A világon bárhova nyerő vagy ezzel a szakmával
2012. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan kezdjek hozzá?Elsőnek járogassak ki állásinterjúkra?Addig pedig dolgozzak itt?Nehéz lesz ott elkezdeni egy új életet? Tudnátok mondani olyan gesztusokat amiket értékelnek a németek egy állásinterjún?(megjelenés, külső, beszéd)Nagyon megköszönném a válaszokat!!
2012. júl. 28. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Szerintem kezdd el nézegetni a német állás lehetőségeket, és küldözgesd az önéletrajzodat. A visszajelzésekből fogsz kapni valamilyen képet, hogy mennyire vagy "kapós".

Ha szerencséd van, akkor már lehet, hogy mire kimész már munkád is lesz.

Szerintem elsőre próbáld meg ezt az utat.

A másik lehetőség, hogy kimész, albit keresel, és ott helyben keresel melót.


[link]

Ezt olvasd el.

Amúgy google-ba beírod pl. Németország állásinterjú, és sok mindent kidob.

2012. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!