Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bulgária/Aranyhomok-ról mi a...

Bulgária/Aranyhomok-ról mi a véleményetek voltatok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Voltam. Jó hely. Az éttermi árak kb fele mint itthon, a szálloda nem a legolcsóbb, de korrektek, ha utazási irodával mész lehet h kedvezmény is van...

Várnából taxival kb 20-25 leva Aranyhomokig, de ha tömegközlekedni szeretsz, akkor a reptértől közvetlenül Aranyhomokra megy a négyszázvalahányas (nem emlékszem már pontosan).

Napernyő ill nyugágy hét leva per nap. Ja, egy leva kb fél euró (volt mikor én voltam...)

Turistát fejőstehénnek nézik, de ez ellen sajna nincs mit tenni, legalábbis én nem sokat tudok bolgárul... :)

Dióhéjban ennyi, vmi konkrét kérdés esetleg?

2009. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat.Igazán még annyi lenne a kérdés ,hogy tisztaság van a szállodákban + a tenger tiszta ugye? / már amenyire egy tenger tiszta lehet :) /

sok sportolási lehetőség van a parton.


még egyX köszi!!

2009. júl. 3. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdést már egy kicsit régen tették fel, de azért válaszolnék még, hátha valakinek jól jöhet.

Én bolgár vagyok, minden évbbe járok haza és a partra is.

Én imádom Bg-t, de a tengerparton a kedvenc helyem Ravda. Nesebar mellett egy kis falu, ami évről-évre jobban kinövi magát. Egyre több szálloda, épület, stb. Az árak még mindig olcsóbbak mint itt. Ott pl a sör olcsóbb mint némelyik víz.. :P :D

Olvastam, de nem emlékszem már hogy az előttem szóló merre járt az országban, de mogorva embereket ritkán látsz. Imádják a külföldieket, akárki akármit mond. Segítőkészek, kedvesek, mosolygósak. Én csak ajánlani tudom.

Ételek amik fantasztikusak: caca (picike kis halak hirtelen sütve fejével, farkával mindennel együtt kell megenni, nagyon finom, és fillérekért adnak egy nagy adagot)

Kebabche: általában marha és bárány húsból készül grillezve, fűszeresen. Kis húshengerek. Hozzá adnak ljutenicát amit én bolgár ketchup-nak nevezek :D Itthon is anyu csinál mindig.

Alkohol: Mastika, Menta és a szőlő pálinka. Isteni.

Remélem kielégítő volt az iromány. :)

Irány Bg!

2010. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!