Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svjájcból Londonba utazás...

Svjájcból Londonba utazás kiskorúnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, májusban meghívtak svájcba ismerőseim(nem magyarok) hogy nem e szeretnék kimenni velük Londonba egy lovasversenyre. Ki ne mondana nemet viszont egy baj (vagyis nem is igazán baj de mindegy) van hogy én még kiskorú(15) vagyok így nem tudom hogy személyivel mehetek e. Mindketten akikkel mennék felnőttek de nem a hozzátartozóim. Így kell ez a szülői hozzájárulásos nyomtatván vagy sem? Rengeteg helyen olvastam utánna de sehol nem azt írták hogy "kötelező és enélkül nem mehetsz külföldi országokba". Svájcig szülővel mennék sőt ők is jönnének Londonba csak nem a lószállító kamional amivel mi mennénk hanem repülővel Bázelból, Londonba így ott lesznek ők is csak nem velük megyek át a határon és haza Bázelből ugyancsak a szüleimmel mennék. Ráadásul a kamionokat mindig ellenőrzik így a lovakat is akiket szállítunk(3 db ló). Ebből következtetem hogy a személyeket is, akár benne van Schengenben akár nem, ugye? Vagy ez nem így van? És ha kell ez a nyomtatvány milyen adatokat MUSZÁLY tartalmaznia? Az Euvonal.hu-n tájékozódtam eddig és azt írják hogy a problémák elkerülése érdekében JAVASOLT ez a nyomtatvány - tehát nem kötelező. Mit gondoltok erről? Akkor hogyan lehetne ezt az utat megvalósítani? Bármilyen ötlet jól jöhet - köszi szépen előre is :) Minden váyam lenne velük elmenni oda!
2012. márc. 29. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
14 év fölötti személynek elég a személyi igazolvány!
2012. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De akkor is ha nem a szüleivel megy, hanem két nem hozzátartozóval?
2012. márc. 29. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!