Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában hol van a legmelegebb?

Angliában hol van a legmelegebb?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeretem az esős időt.
2009. jún. 1. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Anglia a mérsékelt éghajlati övben fekszik. Az éves csapadék mennyisége jelentős, bár az évszakonkénti hőmérséklet változó.

A napsütéses órák száma a déli partok mentén a legmagasabb. Itt elérheti az évenkénti 1750 órás átlagot, szemben a hegyvidékes területekkel, ahol ez kevesebb mint 1000 óra. A legtöbb napsütés májusban és júniusban van, a legkevesebb pedig decemberben. A leghosszabb havi (napsütéses) időtartam 383,9 óra volt Eastbourne területén (East Sussex) 1911 júliusában. A legrövidebb havi időtartam pedig 0 óra volt Westminster területén (Greater London) 1890 decemberében.

Az éves csapadék megoszlása területenként változik. A Lake District a legcsapadékosabb (2000mm/év felett), de ehhez hasonló adatok jellemzik a Pennine-hegységet és a mocsaras vidékeket is. Azonban Kelet-Anglia, a Midlands, Anglia északkeleti és délkeleti részein ez az érték 700mm/év alatt marad. Jellemzően három napból egy csapadékos (főleg a tél folyamán), bár előfordulnak száraz időszakok is. A legmagasabb napi csapadék mennyisége 279 mm volt Martinstownban (Dorset) 1955. július 18-án. Angliában az uralkodó szélirány a délkeleti, bár a keleti és északkeleti szelek sem ritkák. Viharos erejű szélről akkor beszélünk, ha a szél a szokásos 10 méteres mérési magasságban eléri legalább a 17,2 m/s sebességet 10 percet meghaladó időszakra a nap folyamán. Angliában a legerősebb szelek akkor fordulnak elő amikor az alacsony nyomású légtömegek áthaladnak a Brit-szigeten és környékén. Ez leginkább a téli időszakban fordul elő. Anglia viharos szél által leginkább érintett partjai Devon és Cornwall környékén találhatóak 15 nap/évvel, míg ez a szárazföld belső területein kevesebb mint 5 nap/év. Az éves átlaghőmérséklet az alacsonyabban fekvő területeken 8,5 °C és 11 °C közé esik. A legmagasabb értékek Cornwall környéki partszakaszokon fordulnak elő. A hőmérséklet éves átlaga 0,5 °C-ot esik 100 méterenként a magasság emelkedésével. A Brit-sziget hőmérsékletét nagyban befolyásolja a sziget körül található tengerek felszínének hőmérséklete. A partok közelében februárban végén, március elején a legalacsonyabb a hőmérséklet, míg a szárazföld belső részein ez a január és február körüli időszakra jellemző.

Angliában a legalacsonyabb mért hőmérséklet -26,1 °C volt Newportban (Shropshire) 1982. január 10-én. A legmelegebb hónap általában a július. A legmagasabb mért érték 38,5 °C volt Brogdale területén (a kenti Faversham közelében) 2003. augusztus 10-én. Havazás inkább a hegyekben fordul elő. A hóeséses és havas esős napok száma éves szinten a délkeleti, partmenti részeken 10 nap körül van, míg a Pennine-hegységben ez meghaladhatja az 50 napot.

2009. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Isles of Scilly-n. Amúgy én imádom az ottani klímát, mert nekem itthon túl meleg van. A tél enyhe, eső meg van, de én amíg ott laktam több, mint egy évig, nem használtam se ernyőt, se esőkabátot, mert rövid ideig tart, és nagyon lágy. Igaz volt, amikor egész nap szakadt, akkor nem mászkáltam annyit
2009. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Második válaszoló: Meddig éltél angliában? Könnyű ott letelepedni? Milyen papírok szükségesek? Könnyű munkát találni? Csak azért kérdezem mert lehet, hogy 1 év múlva kimennénk párommal.

2009. jún. 1. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is kiakarok költözni már Angliába:D

Csak anyámék nem akarják:S:D:D

2009. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A legmelegebb Anglia déli részén, Cornwall-ban van. Itt van a legtöbb üdülőhely is.
2009. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én inkább Amerikába mennék de oda barátom nem akar.

2009. jún. 1. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Angliaba az egyik legkonnyebb letelepedni, igazabol az utleveledre van csak szukseged, amikor kint vagy Angliaban ott kapsz egy NI szamot, un. adoszam, vagy mindegy minek nevezzuk, otthon ilyen nincs szoval ezzel a szammal tudsz dolgozni. Ezt pedig megkapod, mivel EU-s vagy, jogod van hozza. Ennyi. Semmi mas nem kell hozza.

Amerikaba kimenni sokkal bonyolultabb.

2009. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!