Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes vinni Olaszországba?

Mit érdemes vinni Olaszországba?

Figyelt kérdés

A jövő héten utazok Olaszországba, mit érdemes vinnem? Kb egy hetet leszek ott,Milyen idő lesz ott jövő héten?

Gyógyszerek,ételek,ruhák?

Pontosan Lignanoba megyek,ott mit érdemes megnézni illetve a vonzáskörzetében?

Tapasztalatokat szeretnék!


2009. máj. 23. 22:20
 1/5 tade ***** válasza:
100%
Mindenkepp hozz furdoruhat. Itt elek, es kutya meleg van. Ma 33 fok volt, de szerintem a jovo heten is ilyen ido lesz. Szoval naptejet mindenkepp hozz. Etelnek olyant hozzal, ami nem romlik meg a melegben. En szemely szerint mar a 4. napja hogy dinnyet zabalok, mert hutoben van, hideg, es jol esik az ilyen melegben. GYogyszernek szerintem hozz fejfajasra, vernyomasra ha netan a magas homerseklet miatt rosszul lennel. Hozz nyari ruhakat. En most pl. egy szal semmiben ulok a gep elott mert kb. 26 fok van. De azert egy vekony esokabat, hosszugatya nem art. Szoval osszefoglalva ugy keszulj, mintha nyaralni jonnel, mert 30 fok koruli atlaghomerseklet van.
2009. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én már voltam többször is Olaszországban nyaralni kocsival, legutóbb (3 éve) éppen Lignano-ban.

Ugyanazokat a cuccokat érdemes vinni, mintha szokásos nyaralásra mennél, mondjuk még nincs az a kimondott nyári kánikula, mindenképpen érdemes vinni legalább egy melegítő alsó-fölsőt. Szúnyogriasztót is vigyél, igaz, hogy tengerpart, de azért esténként előfordulnak.

Gyógyszert is vigyél, minimum lázcsillapitó-gyulladáscsökkentő, ha útra ha kell hányás-hasmenés elleni készítményeket is.

Ha tudsz, akkor vigyél magaddal kaját is (mi lefagyasztottan vittünk oldalast, darálthúst), elég drága minden. Figyelni kell nagyon az árakat mert pl. két ásványvíz között is lehet nagy árkülönbség.

A boltok nyitvatartását is nézzétek meg (ez általában az Olasz tengerpartokon mindenhol így van), nem nyitnak kora reggel, legalábbis nem mindegyik, dél körül bezárnak és pár órával később nyitnak csak újra.

HA használsz majd elektromos cuccot, kell majd átalakító, általában egyet adnak szobánkét, de ha kell még, akkor "1 eurós" boltban tudsz venni.


Lignano három részre van felosztva, a nyugati az egy kempinges csendesebb vidék, a középső (Pineta) egy átlagos, a keleti (Sabbiadoro)pedig hangosabb, nagyobb az élet, ott van a kikötő.

A városrészek között célszerű kocsival menni, mert nincsenek közel egymáshoz, hosszú erdős utak választják el őket egymástól.


Amit érdemes megnézni, az a Gulliverlandia, nagyon aranyos kis vidámpark szerű, egész napos programnak jó, ha éppen nincs túl meleg aznap. Delfin showműsort is adnak.


A vonzáskörzetében nem nagyon van szerintem semmi, mi pl. elkocsikáztunk Velencébe. Ha a parton megyünk, útba esik Bibione, Jesolo....hasonló városok.


Jó utat, ha van konkrét kérdésed esetleg, akkor írd le.

2009. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és várom még a tapasztalatokat, Tudna valaki mondani konkrét árakat?(Pl.:ásványvíz,zsömle,pizza,híresebb ételek Olaszországból,...)Köszi
2009. máj. 24. 11:11
 4/5 anonim válasza:
82%
Jó magyar kenyeret....
2009. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Eurót. És Juventus mezt kell hozni, Del Piero aláírásával.
2010. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!