Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svedorszag vagy Finnorszag?

Svedorszag vagy Finnorszag?

Figyelt kérdés
Hol elnel, ha valaszthatnal? Es miert ott? Tehat most ne azzal gyertek, hogy ahol van munka, meg amelyik nyelvet beszelem. Mert barmelyik nyelvet meg lehet tanulni, utana meg mar lehet munkat keresni.
2012. jan. 1. 11:54
 1/10 Antimod ***** válasza:

1) A svédet könnyebb.

2) Ott több a magyar.

3) A finnek elég - sajátosak.

2012. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, varok meg tobbet! Mit ertesz sajatos alatt?
2012. jan. 1. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A svédek is sajátosak.:)

Nemmondanám,hogy a skandináv országok rasszisták, talán csak egy kicsit túlságosan nacionalisták.

Ha nem beszéledjólanyelvet bizony előfordulhat,hogy az angolul tökéletesen beszélő eladó úgy csinálmintha nem tudna angolul.... Jó diplomával tisztelhetnek. Melósként nem, egy kategória vagy a pakisztánival és a lengyellel

2012. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mmT ***** válasza:
100%

Svédo. jóléti állam és nagyon fejlett. Sztem ott jobb az életszínvonal.

A finn nyelv viszont szebb, mint a svéd (bár ez az én véleményem :). A finnek több metál együttest termeltek ki, mint a svédek, :D

2012. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal Finnorszag is joleti allam.:D Egyebkent mar kint vagyok es Finnorszagra esett a valasztas.
2012. jan. 6. 16:01
 6/10 esakk válasza:
Finnorszag melyik reszere költöztel?
2012. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Helszinkiben vagyok egesz pontosan. Miert? Aztan fel ev mulva donthetek,hogy itt maradok,vagy megyek teljesen eszakra.
2012. jan. 10. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Na az az igazság, hogy szeretem a hideget meg a havat, és ezért döntöttem úgy, hogy északabbra szeretnék majd költözni. Kanada is tetszene, Oroszországba nem akartam mennni, és ezenkívül vannak még ugye a skandináv országok. Szóval utána olvasgattam a dolgoknak, de mindegyik ország tetszett a leírások alapján pl. olvastam a norvég, svéd, finn nyelvről és láttam, hogy a svéd hasonlít a németre, ami miatt talán könnyebben megtanulnám, de én mégis a finnet választottam és elkezdtem tanulni.( ez nemrég volt) Majd egyetem alatt szeretnék kimenni fél vagy egy évre tanulni és megnézni élőben is az ottani életet.

Több metál együttes...ez jó.:D

Igaz, hogy Svédország GDP-je magasabb, de nem sokkal és Magyarországhoz viszonyítva az életszínvonal mindkét országban az egekben van. Ismerősöktől is csak jót hallottam. Az oktatás is magas színvonalú, ahogy hazánkban is, ezért szerintem nem jelent hátrányt, ha itt tanulok egy ideig.

Na de, hogy a kérdésedre válaszoljak: Finnországot választanám, és azért, mert az ághajlata, tájképe (pl. a rengeteg tava, tajgaerdői), nyelve is bejön nekem.

Tudnál mesélni, hogy milyen ott, mik történtek, vagy mi vett rá, hogy kimenj? Minden érdekel Finnországgal kapcsolatban. :)

2012. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Finnország, főleg ha szereted a havat akkor az Oulu körzetében Kuusamo.
2012. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már tájak: nincs olyan vidéke egyik országnak se, amit ne találnál meg a másikban. Viszont Svédország délebbre nyúlik, és hogy finoman fejezzem ki magam, mélyebbek a kulturális gyökerei. Emellett több ember is él ott, de sok a paki meg a bosnyák, ez visszariasztana. Ha már, akkor inkább Norvégia, vagy Dánia.
2012. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!