Kezdőoldal » Utazás » Európa » Eljöttem angliába dolgozni és...

Eljöttem angliába dolgozni és bankszámlát szeretnék nyitni amire a fizetést küldik, hogy tegyem ezt?

Figyelt kérdés
Jelenleg barátoknál lakom és az ő kártyájukra jön a pénz. Kérdés hogy tudnék számlát nyitni, a probléma az hogy nem tudom semmivel bizonyítani hogy lakom valahol, mivel a nevemre nem szól semmilyen számla. Házat nem tudok bérelni mert ahhoz meg 6 hónapos bankszámla szükséges, minimum. Valaki ötlet?
2011. dec. 19. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak simán menj be a neked kedvező bankba,és nyiss számlát.Elég ha egy lakásra kiutalt levelet viszel be,ezzel már igazolod is a lakcímedet..(bár nekem ez sem kellett,csak megkérdezték mi a lakcímem,és ennyi)
2011. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok..Csak megjegyzem,nekem még ma sincs semmi olyan számla ami a nevemre jönne..(pedig lassan 5 éve élek kint.Minden a párom nevére jön)
2011. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

1. nem kell hat honapos bankszamla, ha sajat lakast (szobat) akarsz berelni. En egy honap utan sajatba koltoztem, addig baratoknal voltam. Eleg csak egy bejelentett munkahely a lakashoz.


2. Menj a Lloyds TSB.-be(ott a legegyszerubb az elejen mert ingyenes, de kesobb valts) eloszor es vigyel egy levelet, szamlat stb., ami igazolja a barataid cimet... nem kell kamuzni, csak megmondod, hogy ezen a cimen laksz ideiglenesen es ide kered a bankartyad meg a pin kodjat, majd ha elkoltozol megvaltoztatod. Ez semmit nem jelent.


3.Mindenkepp vidd magaddal az utleveled es jo ha van angol telefonszamodis (mobile banking stb.).


Egyeb dolgok: Egy par napon belul elkuldik a kartyad es ra par napra a pin kodot, amit aktivalsz utana es ne feledd az online account aktivalasat se mert azzal nagyon kenyelmes hasznalni a bankkartyad (pl: szamlak befizetese vasarlas, gyors utalas stb.).

Remelem segitettem es ha barmi mast szeretnel tudni ezzel kapcsolatban, vagy angliai munka, telefon vasarlas, koltozes, lakasberles stb. szivesen segitek, es felejtsd el ezt a hat honapot csak a munkahely a lenyeg. Sok sikert es udvozollek itt Angliaban!

2011. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de most valami változott a bankoknál, mindenki azt irja így megy de nem így megy. Loyds-ba kezdtem, az volt az első kérdés mióta vagyok kint, mondtam 2 hónapja és elküldtek hogy ha majd 3 éve kinn vagyok... Santander ugyan ez. RBS-nek kitöltöttem az online jelentkezését, arról meg is küldték a levelet. VOltam benn a barátom nevére szóló gáz számlával de elküldtek hogy nem azén nevemre szól. tt egy kép hogy miről kellene nekik papírt vinnem, de nincs egyik se ami a nevemre jönne.


[link]

2011. dec. 20. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Én amikor kijöttem egy angol barátnál voltam.Az első nap a barcklays bankba mentem,és nem kértek semmit.Csak egy postán küldött levelet amivel igazolom,hogy ott lakom..(ingyenes volt az is) Nemrég mentem a Llyds-hoz,hogy bankszámlaszámom legyen.Most sem kértek semmit..(ez volt 1 hónapja)
2011. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hét meló után mentem a bank of scotlandba, a munkáltatómtól kellett a levél, meg az ő telephely címűket adtuk meg, tőlem nem kértek mást egy alap bankszámláoz, persze később ha upgradelni akarsz ahhoz kell többéves munkaviszony vagy többezer font a számlán.
2011. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már kinn élsz, akkor kell, hogy legyen NI számod, amit meg a saját nevedre küldenek ki postán.. tessék, ott a levél, amit bevihetsz a bankhoz. Mi ezt tettük párommal, ugyanis minden számla az én nevemen van. De az NI számos levél a kormánytól van, és a nevedre szól, címedet igazolja, ennyi. Barclaysban elfogadták, HSBC-nél nem, mert akkor még nem volt páromnak jövedelme.
2011. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk mázlink volt, mert az ügynökség akiktől a lakást kivettük (érkezésünk 3. napján, se munka, se NI, semmi..) beajánlottak minket a Lloyds-ba, kaptunk időpontot, mentünk, 1 óra alatt kész voltunk. Mondom se munkánk, se NI-unk nem volt, csak a szerződésünk a lakásról...

Ingyen kaptunk 4 kártyát, mert közös számlát nyitottunk.

2011. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, ez ügyintézőtől is függ...van, aki szó nélkül nyit kártyát, más meg nem. ha van munkád, a payslipeden talán rajta van a címed (bár nem biztos).vagy ha volt interjúra hívó levél. vagy alternatív megoldásként irassátok át valamelyik számlát a te nevedre. esetleg írjatok egy albérleti szerződést. a kutya se nézi egyébként, hogy az tényleg igazi-e, csak hogy ott legyen a neved, meg a címed.
2012. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazabol csak annyi kell egy bankszamlahoz, mint otthon. Szemelyazonosito igazolvany, ami akar magyar szemelyi, akar utlevel (ez utobbival egyszerubb), esetleg lakcimigazolas.

Es ha valamely ugyintezo ezt vagy azt ker, annak nem vagy szimpatikus, es azert kuld el... (ezt csak onnan tudom, hogy mikor bankszamlat akartunk nyitni egyik baratunknak, az ugyintezo elkuldott minket, hogy szemelyit nem fogadhat el. A masik ugyintezo (akinek magyar a felesege) siman megnyitotta nekunk a bankszamlat..... Ugyanaz a bank, bankfiok, csak 2 ablakkal arrebb, mas ugyintezovel. Es az ugyintezo hozzatette, a munkatarsa nem szereti a magyarokat....) Szval igazabol "szerencse" kerdese az egesz bankszamla nyitas hercehurca.

2012. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!