Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki utazott már repülővel?...

Ki utazott már repülővel? Mire kell számítani? Mi hogy történik?

Figyelt kérdés

Annyit tudunk, hogy 2 órával előtte be kell jelentkezni s be kell menni ilyen váróba. Az a váró ott lesz ahonnan a gép indul? Vagy messzebb? Szoktak lenni ilyen táblák amik eligazítanak, segítenek? Vagy hogy van ez?

Mi van az étkezéssel - 2 órával előtte bejelentkezés, aztán váró + 3 órás repülő út = ki kell bírni 5-6 óráig kaja nélkül (előtte jól bekajálni) vagy lehet valamit felvinni? Ugyan ez a innivalóval hogy működik?

Mit lehet rakni a 20 kg-os bőröndbe - pl. kozmetikai szerek, tusfürdő ilyenek is bele mehet, ajándék csoki, gyógyszer vagy csak ruha. Mit tartalmazhat a kézi poggyász?

Ez az első utunk s semmit nem tudunk, senki nincs ki elmondaná.

Valaki tudna segíteni, kicsit részletesebben mi hogy zajlik?

Köszönjük

Ez az első út, s nem nagyon


2011. szept. 5. 12:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most voltunk Rómában, wizzair-rel.

Kimész 2 órával előtte a reptérre, megkeresed azt a pultot, ahol a ti gépetekhez kell csekkolni (ki lesz írva a város és a járatszám meg az indulás időpontja), odamész a pulthoz, a feladandó bőröndöt fel kell tenni a futószalagra, azt már csak az odaérkezéskor kapod meg, a kézipoggyászt is lemérik általában, wizzair-nél pl van egy fém csőből készített keret, és azon át kell férnie, ha nem fér át (miénk a kerekei miatt nem fért át), akkor pótdíj ellenében ezt is fel kell adnod, a pótdíj nekünk Rómából hazafelé 40 euró/csomag volt...

A kézipoggyászban nem lehet folyadék, szúróeszköz (toll is annak számíthat), ill folyadékot max 100 ml-es kiszerelésben felvihetsz (pl parfümöt, fogkrémet), de zacskóba kell tenni, ez lehet egy sima átlátszó zsömlés zacsi is, amire csomót teszel, egy zacsiba max 10 dolgot tehetsz, és egy embernél egy ilyen zacsi lehet, legalábbis a wizzair-nél így működik. Javaslom, hogy a tusfürdőket, fogkrémet stb a feladandó bőröndbe tegyél, ruhák közé, hogy ne nyomódjanak meg.

Ha leadtátok a feladandó bőröndöt a csekkolásnál (ott megkapod a beszállókártyát, amire rá lesz írva, hogy hányas kapunál kell a gépbe beszállni), akkor át kell menni a váróba, út közben átvizsgálnak téged is, és a kézipoggyászt is. A váróban vannak üzletek, büfék, kávézók, de ezek elég drágák, viszont ha itt veszel enni-inni azt már felviheted a gépre.

A gép indulása előtt kb fél órával szokták kezdeni a beszállást, ha jó helyet akarsz, akkor próbálj elsők között felszállni, mert mint ahogy előttem írták, nem valószínű, hogy helyjegyet adnak, szóval mindenki oda ül, ahova akar, ill ahol lesz hely. Minden ki van táblázva, nem lehet eltévedni, de akár egy takarító is tud segíteni, hogy mit hol találtok.

A személyi/útlevél legyen kéznél, mert csekkolásnál és beszállásnál is kérik.

Amikor beszálltok, lehet, hogy egy folyosóról rögtön a repülőbe tudtok átmenni, vagy ha távolabb áll a gép, akkor busszal visznek oda ki (pár méterre van ez is).

Leszállás után meg kell keresni azt a futószalagot, ahova a ti csomagjaitokat rakják ki, ez is ki lesz írva, vagy követni kell a tömeget...:D mindenesetre a futószalagok fölött lesz egy kijelző, ami kiírj, hogy melyik járat csomagjai fognak érkezni oda.

Ha nagyon átlagos a csomagod, akkor tegyél rá valamilyen megkülönböztető szalagot vagy matricát.

Ne tegyél bele törékenyet, mert a csomagokat dobálják, és könnyen eltörhet, anyumnak a parfümje tört el...

Remélem segítettem!

2011. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

ma 15:04

> Viszont a kaját azt elveszik. Tőlünk elvették a süteményt.


Nem magát az élelmet tiltják, hanem a robbanóanyagnak (is) tekinthető szószos és krémes ételeket. A bunkó őr nem tudhatja, hogy a te mogyorókrémes sütidbe az a barna "izé" nem-e egy újfajta dinamit ?

2011. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nem kell idegeskedni. Már üzemel az a repülőtéri röntgen, amelyiken az aberrált biztonsági őr azt is látja, hogy a szeméremajkad széle kibújt a bugyidból...
2011. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Ne aggódjatok, nem lesz semmi gond! :) Amikor először repültem egyedül én is teljesen be voltam tojva, de tényleg nem lehet eltévedni, csak legyél tisztában azzal, hogy mi után mi következik. :)

Két órával a gép indulása előtt kimentek a repülőtérre, megnézitek valamelyik kijelzőn, hogy a ti gépetek check in-je hol történik. Oda mentek, általában kérnek úti okmányt, de a foglalási kód is legyen azért nálatok biztos ami biztos. A feladandó poggyászokat elveszik, kódot ragasztanak rá, a kézipoggyászt megnézik, esetleg le is mérik. Itt átadják a beszálló kártyátokat. Ezután egy mosolygós emberke fogja megnézni szintén az úti okmánnyal együtt, jó utat kíván, majd mehettek a biztonsági ellenőrzésre. Itt mindent ki kell pakolni a zsebekből, sapkát, övet levenni, olykor a cipőt is levetetik. Pesten videó is megy, hogy mit hogy kell, így végképp nem lehet eltéveszteni. Ha visztek laptopot, azt ki kell venni a táskából és külön belerakni a ládába, amit kapsz. A cuccaitok átmennek egy átvilágító szerkezeten futószalagon, ti pedig egy fémdetektoros kapun. Ha valaki becsipog, akkor megkeresik hogy mi csipogott, ha nem akkor összeszeditek a cuccaitokat és mehettek. Itt már egy vámmentes területen vagytok, amit itt vesztek, azt felvihetitek a repülőre probléma nélkül.

Kaja nélkül ki lehet bírni, mielőtt elindultok egyetek, de ha nagyon biztosra akartok menni, akkor vigyetek magatokkal pár pogácsát, azzal biztos nem lesz baj. Egy fél literes víz kb 1,5-2 euró a repülőtéren, így nem olcsó, de ezen nem érdemes spórolni szerintem (pláne ha fapadossal mentek, mert a repülőn még durvább árak vannak). Kajátok legyen, vizet meg tudtok venni, ennyi.


A beszállókártyán rajta van, hogy hányas kapunál lesz beszállás, de figyeljétek a kijelzőket időnként és a hangosbemondót, mert előszeretettel variálják át a dolgokat utolsó pillanatban is. :) Az is teljesen ki van táblázva, hogy melyik kapukhoz merre kell indulni, így ezzel sem lehet probléma.


Egyébként még hasznos lehet az is, ha még check in-nél körbenéztek és próbáljátok memorizálni az arcokat. Ha már végképp nem megy valami, akkor elég követni valamelyiket. :)


A fóliázást ugyan nem én írtam, de nagyon is jó ötlet szerintem. A fóliázáshoz biztosítás is jár, ergo ha valaki a fólia ellenére nyitja fel a táskádat, akkor nagyobb valószínűséggel látsz is valamit vissza belőle (anyagilag), mintha szimplán csak eltűnik. Ez az egyik pozitívum. A másik, én akkor szoktam igénybe venni, ha nagy túrahátizsákkal utazok, mert erre kívülről rá van csatolva pokróc, hálózsák, stb. annyi zsebe van hogy igazán nincs értelme lelakatolni, a fóliázás pedig jelentősen megnyugtatja a lelkemet, hogy minden egyben fog megérkezni.


Ha más célból utazom, akkor műanyag bőrönddel megyek, amin három zár van, így ezt sosem fóliáztatom le, de egyáltalán nem tartom hülyeségnek. Mindenkinek mérlegelni kell, hogy mi van a táskában, mennyire könnyen nyitható, stb. Amúgy én meg szinte minden repülőtéren láttam eddig ha konkrétan fóliázót nem is, de fóliázott csomagokat igen!

2011. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
50%

Azért látszik, hogy mennyi rutintalan, egyszer repült ember akarja megmondani az igazán tutit...

Egyrészt írta a kérdező, hogy Jet2-vel megy, ott pedig helyre szól a beszállókártya.

Másrészt - mivel helyre szól a beszállókártya - két órával a beszállás előtt már igen el lesz késve ha jó helyre akar ülni, mivel a fuvarozónak van online check in lehetősége. Tehát NE a reptéren jelentkezzen be a járatra. Amúgy fapados betegség: ez olcsóbb is, mint a reptéri check in...

A bőrönd fóliázásáról és a lakatokról: a fuvarozási szerződésben vállalod, hogy a feladott (nem veled utazó) csomagod az utazás teljes időtartama alatt bármikor átnézhető. Vagyis ha a vámtiszt úgy dönt, hogy bele akar nézni, és nincs lehetőség arra, hogy te jelen legyél, akkor a vámtiszt bele fog nézni. Ha le van fóliázva vagy lakatolva, akkor szikével. (Nem egy "biztonsági okokból felnyitott" bőröndöt láttam már megérkezni repterekre. Úgy kell elképzelni, hogy fel van hasítva a bőrönd oldala, majd a klasszikus barna vastag ragasztószalaggal vissza van zárva, és rá van ragasztva a biztonsági szolgálat által felnyitva felirat is, általában angol kiírással.)

A fóliázás biztosítása pedig egy bődöletes hülyeség. Köss normális poggyászbiztosítást, és negyed annyiért hatszor többet fog fizetni, bármi baja lesz a csomagodnak. Első távol-keleti utamnál hagytam magam meggyőzni, hogy fóliázzunk, mert az milyen jó, Tokióban úgy érkeztünk meg, hogy ha a vámtiszt ki akarja nyittatni a bőröndöt és LE KELL TEKERNEM azt a töménytelen fóliát róla, akkor elmegy az utolsó vonat a Naritáról...

Szintén rossz tanács az is, hogy "bármit felvihet a reptérre, amit a duty free-ben vesz. Igen, ha a bolt által eszközölt csomagolást megtartja - a jövedéki termékek esetében. Tehát kólát, ásványvizet igen, de alkohol vagy cigaretta esetén csak az eredeti, lezárt zacskóban, amely tartalmazza a jövedéki termék eredetét igazoló nyugtát vagy számlát. Ekkor fogja tudni a célállomáson is gond nélkül bevinni a jövedéki terméket. [Mert lehet, hogy vámunió van, de ez a jövedéki termékekre csak korlátozottan vonatkozik...]

Szintén nevetséges a helybiztosított járaton a sorban állás. Mindig megnevettetnek, amikor a fapadoshoz szokott személyek a check in után a beszállókapunál sort állnak, és hajlandók akár másfél órát is toporogni a kapu előtt. Én kényelmesen leülök, és az utolsók között felszállok. Pont oda fogok ülni, az online check in alkalmával a helyem kiválasztottam...

Ésszel utazzunk, ne erőből!

2011. szept. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben mi lehet teljesen más irányokba repültünk eddig, de SOHA nem tapasztoltam/láttam végigvágott bőröndöt, sőőt... Olyat viszont többször is hallottam, hogy bemondják, hogy xy csomagjával probléma akadt, ezért szíveskedjen ehhez és ehhez a pulthoz fáradni. Ergo elkísérik az utast a csomagjához, kinyittatják vele és a szeme láttára nézik azt át. Elég furán is néznék ha szó nélkül szétfeszegetnék a bőröndömet vagy ne adj isten felvágná már nem azért... és igen, nyilván a fólia nem ez ellen véd, de egy poggyász esetében ha az fóliázva van, azonnal látszik hogy valaki belenyúlt, míg egy nem fóliázott normál utazótáska esetén lehet hogy csak otthon veszed észre, hogy a fele hiányzik, szóval nem, egyáltalán nem hülyeség, de erre az indokaimat már fentebb leírtam.

A többihez nincs hozzáfűzni valóm, szerintem mindenki utazzon úgy, ahogy neki jól esik. Neked miért fáj az, hogy valaki sorba áll beszállásnál? Miért fáj az, ha nem checkol be online, mert neki a repülőtéren kényelmesebb? (sokszor nekem is így a könnyebb) Én sokszor repültem már, még is olykor bezavar, hogy online check in után még is hova kell mennem a feladandó poggyászommal. Olykor nem egyértelműek a kiírások, persze lehet "keveset repült" egyszerű fejemmel képtelen vagyok ezeket felfogni.

Ne haragudj, de iszonyatosan ellenségesnek tűnik a hozzászólásod! Szerintem itt mindenki a legjobb tudása szerint próbált meg válaszolni, úgysem az lesz a lényeg, hogy 10 perccel előbb lesz itt vagy ott, illetve nem is a fólia kérdése volt a legfontosabb téma, no meg nem is távol keletre utazik az illető... A lényeg hogy nagy vonalakban tudják mi vár rájuk a repülőtéren, nem profi mindenre felkészült törzsutast akartunk a kérdezőből faragni, aki majd a wc-re is repülővel jár ezentúl!

2011. szept. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok. Ezt én se nagyon értem, hogy mégis hogy lehetne egy utas bőröndjét szétcincálni szikével.. nekem összetörték Bostonban a bőröndöm húzókáját és szó nélkül kicserélték egy vadiújra. Nemhogy még szikével hasogatnák..


Egyébként tudtommal a fóliázás azért van, hogy a kemény bőröndök ne törjenek el , ill. hogy senki ( a pakolászó - bocs, hajigáló személyzet se) tudja kinyitni és meglovasítani a cuccainkat. Puha bőröndöt, ha le is van zárva, hülyeség fóliáztatni. Egyébként nem értem,miért csak Budapesten lehetne fóliáztatni - a japán turisták 80%-a, akiket reptereken látok, fóliáztatott (kemény ) bőröndöt húz maga után.

2011. szept. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
31%

> én se nagyon értem, hogy mégis hogy lehetne egy utas bőröndjét szétcincálni szikével


Ha egy kicsit utánagondolsz, amit írtál... természetesen nem a bőröndöt vágják össze, nem vagyunk az ókorban. Hanem a rátekert fóliát metszik fel a hasadék mentén (ahol a teteje összeér az aljával). A bőröndön nem látszik egy karcolás sem.


> tudtommal a fóliázás azért van, hogy a kemény bőröndök ne törjenek el


Nem azért van. A most vásárolt kemény bőröndömön írja, hogy 400 kg-os ütésnek képes ellenállni, tehát nincs szüksége fóliára.

A fóliázás egy üzleti vállalkozás, ami népszerű lett egy amúgy is tolvaj milliöben. Jobb helyeken szégyen fóliázni. Kb. úgy néz ki, mint amikor a vendéglőben az asztalnál ülő vendég egy szalvétával tisztogatja a poharat...

2011. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ha én úgy gondolom, hogy értékes van a táskámban, akkor igen is befóliáztatom, mert ezzel valamilyen szinten azért meggátolom a lopást (lehet, hogy az én befóliázott táskám helyezz a tolvaj egy olyat választ, amit könnyebben kinyit), és ha az étteremben koszos a poharam, az a minimum, hogy megtörlöm vagy szólok a pincérnek, hogy hozzon másikat. Nem tudom miért kellene ilyenekből problémát csinálni, csak azért, mert egyesek szerint CIKI....
2011. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Az a család aki életében először utazik repülővel, nomeg majd 10 év múlva talán utazik mégegyszer, szerinted venni fog egy 60 ezer forintos atom biztos bőröndöt (persze fejenként), ami 800 ezer kilót kibír, hogy minden rendben legyen? Átlag emberekről beszélünk, mint említettem, nem mindennap ide-oda röpködőkről...


Én továbbra is fenntartom, akár ciki akár nem (ezen már csak nevetni tudok:D), hogy a fóliázásnak van értelme. Szerintem pont hogy nem a kemény és strapabíró bőröndnél van értelme, hanem pl. túrahátizsáknál, utazótáskánál stb. ahol ha akarnád sem tudnád lelakatolni az összes zsebet. Mondhatnánk, hogy az elérhető zsebekbe akkor nem kell pakolni, de hülye lennék ezért a táska felét nem kihasználni. Mindenki ítélje meg saját maga, hogy az ő poggyásza mennyire bírja a dobálást, ütéseket. Pl. ha műanyag bőrönddel megyek, azt eszemben sincs lefóliázni, mert tudom hogy egy jó minőségű bőrönd, ami nem fog kinyílni, sem összetörni, de mivel sok zár van rajta az is azonnal meglátszik, ha valaki megfeszegeti!

A fóliázáshoz igenis JÁR biztosítás, nézz utána ha nem hiszed. Ha repülőtéren körülnézel nem egy ember fóliáztatja le a táskáját, ezek szerint annyira ciki nem lehet. Egyébként szintén ciki avagy sem, ha én hátizsákkal repülök, akkor itthon leszoktam ipari fóliával fóliázni, mert számomra a lelki nyugodtságom többet ér annál az út alatt, minthogy ez egyes utasok szerint ciki-e.

Én is azt vallom, ha esetleg egy mocskos kezű reptéri dolgozó kezébe kerül a cuccom, talán azért fog lemondani pont az én táskámról, mert az jól le van fóliázva és ha érkezésnél látom, hogy valaki megbontotta, akkor azonnal tudok menni reklamálni.

2011. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!