Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban érdemes munkaszerzés...

Londonban érdemes munkaszerzés céljából ügynökségekbe beregisztrálni (Jobcenter. )?

Figyelt kérdés
Lassan kimegyek (1 hónap múlva) munkát keresni, és a tesóm aki kinn él azt mondta regisztráljak be kinti ügynökségekbe, mert ők is adhatnak munkát!De ugyanakkor hallom, hogy náluk csak nagyon gáz melók vannak, és a fizuból is nyúlnak le(ráadásul nem is sokat fizetnek, és még abból nyúlnak!)Ha valaki ügynökséges melót dolgozik abból nehéz megélni, és továbblépni.Kinn élő tapasztalt magyarok mit tanácsoltok ti?
2009. ápr. 19. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A jobcenter az nem ugynokseg!!! Az a munkaugyi hivatal, ha kint leszel elmesz es erdeklodsz, szamitogepen te sajat magad tudsz keresni magadnak melot ott!

Ne igy indulj neki Londonnak, hogy az ugynoksegek gaz melot adnak, es abbol is lenyulnak! Ez egyaltalan nem jo felfogas szerintem.

Ha annyira super vegzettseged van, esetleg tobb is akkor nyilvan kapkodni fognak utanad, ugyhogy felnivalod nincs.

Ha pedig nem nagyon ertesz semmihez, akkor szerintem orulj barminek is, becsuld meg ami van, ugrodeszkanak miert ne lenne jo egy kicsit alja munka? Nem esik le a gyuru az ujjadrol! Kulfoldon sincs kolbaszbol a kerites kemenyen meg kell dolgozni mindenert, az elso es a masodik lepcsofokert is, es persze a tobbiert is!

Nyilvan azert jossze el Magyarorszagrol, mert nincs, vagy ha van is munkad nem jol fizet, es semmire sem mesz vele, ugye?

Vallalj be barmit, hidd el az elso munkadat sem lesz konnyu megkapni (ha van segitseged ugy mar mas, nyilvan protekcioval mindenhol konnyebb a dolog).

2009. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nem a kemény és alja munkától félek, félreértés ne essék. Ezt az ügynökség "nem jó ötlet"-et csak hallottam mástól, és itt is olvastam az angliai kérdések közt, ezért lettem volna kíváncsi a véleményekre.Ezt meg is kaptam most tőled, és köszönöm, én ugyanígy gondolom, és nagyon igazad is van!!!!Szóval nem én gondolom így, csak hallottam!Minden munkát meg fogok fogni, még a wc-pucolást is!Tesóm egyébként ugyanezeket mondta, amit most te.
2009. ápr. 21. 12:01
 3/5 anonim válasza:

Nyilván leveszik az ügynökségek a saját hasznukat, mivel regisztrációs díjat nem kérhetnek, de a minimálbért mindenképpen megkapod, ami 22 év fölött 5.73/óra.

Az agency-kkel az a probléma, hogy nem dolgozhatsz náluk fix óraszámban, így nem biztos, hogy lesz annyi ledolgozott órád, amiből meg tudsz élni, ugyanakkor nem hinném, hogy gáz helyekre küldenének, a vendéglátós ügynökségekre leginkább céges partik és fogadások a jellemzőek. Amíg nem találsz normális állást, ez is megteszi, és ilyen helyeken adnak értékelhető referenciát.

2009. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ!
2009. ápr. 23. 12:34
 5/5 anonim válasza:
Én tuti nem mennék ki munkát keresni, csakis úgy érdemes kimenni, ha már előre megvan a munkahelyed. 2005-ben mentem ki másodjára, és 3 hónapig nem találtam melót, pedig folyékonyan beszéltem a nyelvet, és már előtte egy évet dolgoztam kint (tehát tapasztalat és referencia is adott volt). Egy béna takarítónői munkát sem találtam jóformán. Most 2009 van, még telítettebb a piac, és ott is válság van. Ha fix munkád van előre, akkor oké, de "keresgélni" elég drága mulatság London.
2009. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!