Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Olaszországba - Torino...

Megéri Olaszországba - Torino - kiköltözni?

Figyelt kérdés
Jobbak az életkörülmények mint itt? Jobb a gazdaság? Jobb a politika?
2011. júl. 2. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jobbak az életkörülmények mint itt?" - Igen


"Jobb a gazdaság?" - Igen


"Jobb a politika?" - Ugyanolyan szar itt is!


Én ugyan nem Torinóban, hanem Milánóban élek, de azt kell hogy mondjam, hogy jobb az életszínvonal, többet megengedek magamnak, mint otthon, de azért itt sem fenékig tejföl minden.


Az árak kb. egy szinten vannak a magyar árakkal, vagy esetleg valamivel(max.5-10%-kal) drágábbak. Ami egyértelműen drágább az a lakhatás. Nekem nagyon tetszik az olaszok laza életstílusa. Nem olyan feszített a munkamorál, mint mondjuk Németországban.(Az irodában ahol dolgozom, ott pl. sokszor a 30 perces ebédszünetből lesz 50-55 perc is.). A közlekedés elég érdekes, van egyfajta stílusuk az olaszoknak, nagyon szeretem. A barátnőm is olasz. Minden összevetve jól érzem magam itt, igaz nem akkorák a fizetések, mint mondjuk Németországban vagy Angliában, de én nagyon jól kijövök az 1600 € fizetésemből. Sok sikert a kiköltözéshez! Ha van kérdésed, akkor csak kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok.

2011. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Torinóban épp van egy cimborám, oda mehetsz :D amúgy az olaszok azt mondják, hogy nem éri meg kiköltözni, mert már nekik se jut munkahely, de te hamarabb kapsz, mint egy olasz, munkát.
2011. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért kapnék hamarabb munkát mint egy Olasz?

Egyébként köszi a válaszokat :)

2011. júl. 3. 09:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kapnál előbb munkát, mint egy olasz, mert neked nem kell annyit adnia fizetést, mint egy olasznak!
2011. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, de abból a fizetésből símán meg lehet élni, nem?
2011. júl. 3. 12:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg tudsz élni abból a fizetésből, de itt ne gondolj nagyon nagy luxus dolgokra, de nyugodtan el tudsz menni nyaralni, fenn tudsz tartani egy autót, minden nagyobb gond nélkül. Én már írtam, hogy 1600 € keresek, a kollégáim közül szinte mindegyikük olasz, hasonló beosztásban, mint én, és 1700 - 1900 € kapnak.
2011. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És meg szabad kérdeznem, hogy mit dolgozol? Mennyi a minimálbér?
2011. júl. 3. 14:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egységes országos minimálbér, szektoronként változnak a fizetések. Én az informatika területén dolgozom.(rendszermérnök vagyok). Eddig Németországban dolgoztam több pénzért, de nem tudtam megbarátkozni a német kultúrával, emberekkel.
2011. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszaidat!!

Esetleg egy elérhetési utat kérhetnék, hogyha még lenne kérdésem? :) (email cím)


További sok sikert kívánok neked a jövőben!

2011. júl. 4. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!