Kezdőoldal » Utazás » Európa » Paraliában voltatok? Vélemények?

Paraliában voltatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
Mi a grand tours-szal megyünk augusztusban. Buszos út lesz. Az Ino apartmanba megyünk, ha valaki volt ott akkor mondhatna róla véleményt. Paraliában még az árakra lennék kíváncsi; A partra hogy ti mit vittetek le. köszönöm előre is a válaszokat :))
2011. jún. 28. 09:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Két éve voltam Parálián. Nekem nagyon tetszett. Mindenképpen fiataloknak való, mert tele van nyüzsgéssel szórakozóhelyekkel (diszkók, bárok).Rengeteg a vásárlási lehetőség, jó pékségekből sincs hiány. A strand homokos lassan mélyülő. Vannak apró kagylók, néha medúzát sodort ki a víz. Mi béreltünk motrot és quadot is, amivel bejártuk a környéket. Néhány templomot leszámítva nem sok kultúrális látnivaló van a közelben, de én inkább a strandon punnydós és éjszaka bulizós nyaralásokat szeretem, persze fakultatív program keretében lehet belecsempészni kultúrát is, hisz Görög ennek a fellegvára.

A strandon egy rendelés keretében egész napra megkaptuk a napágyat ernyővel, én általában frappét rendeltem, amihez ingyen víz is járt. Strandra csak törölközőt vittünk naptejet, pénzt és fürdőruhában lesétáltunk. Az árak két éve nagyon alacsonyak voltak, mi mindent olcsóbban vettünk kinn mint Itthon. Még ruha, cipő is olcsóbb, a kaja meg közel annyi vagy olcsóbb, pl a gyros 1,2 euró volt akkor, és iszonyatosan finom. Ja és folyt a pia ezerrel, mert szinte minden sarkon kínáltak minket ingyen ouzóvan (aki szereti). Meg volt még valami másik ital is amit ingyen adtak, jobbanmondva kis kártyákért cserébe, amit az úton osztogattak. Jó nyaralást neked, és ha kérdésed van szívesen válaszolok!.:)

2011. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ja és még egy fontos dolog a buszos út elég húzós, de egy jó nyaktámasztós párnával ki lehet bírni, a táj szép, ledöbbentő, érdekes ez így váltakozva:)
2011. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 szaki-dani válasza:
100%

A másik ital, a ciporo ez pálinka ja és van metaxa is :)

Tény,hogy minden jóval olcsóbb,mint itthon - kivéve a tejtermékek és a kenyér.Árban nagyon megéri jól ki lehet kapcsolni és szórakozásra első osztályú. Én nagyon hiányoltam a kulturális sétákat - amit viszont fakultatív programok keretében egy Athén-i 1 napos kirándulással pótoltunk. Paraliáról mégy annyit,hogy egy egyszerű kis falu és az emberek nagyon közvetlenek. Minden negyedik üzlet ékszerbolt,rengeteg a taverna,ahol a Pincér magyarul is jól ért az angol mellett.Egy alap angol azért nem árt :)

Jó nyaralást !

2011. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm:) az ino apartmanról akkor semmit nem tudtok?? tudnátok még írni konkrét árakat? Meg olvastam hogy lehet az ottani utazási irodáknál "olcsóbb fakultatív utat venni" és ezt ti tudjátok hogy melyiknél??
2011. jún. 28. 12:11
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly voltunk busszal.A leírtakkal többé-kevésbé egyetértek.

Az árakkal viszont nem, minden drágább valamivel

mint itthon.

2011. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én voltam már Paralián [5 napos kirándulás] [2009], és a mellette lévő faluban pedig nyaraltam 1x. [Olympic Beach - 10 nap] [2010]

Egy kis üdülőfalu, semmi extra. Mondjuk nekem tetszett, nincsenek nagy igényeim. Pihenésnek megteszi, jó a kaja, és jó kirándulásokra lehet onnan menni. Paralia pörgősebb, mint OB, vannak diszkók is. Amúgy taverna, bolt, apartman és hotel egymás hegyén-hátán, más nincs is Paralián.

Állandó lakosa is elég kevés van.

Paralia végén van LIDL is, nekem ez tetszett, elég nagy választék van.

A fánkok, amiket a parton árulnak [loukomades] [vannak magyar árusok is] nagyon finik. Az üzletekben is össze lehet futni 1-2 magyarral. [pl az egyik helyen, ahol ezüst ékszereket árulnak, meg az egyik boltban. ez a 2 tuti]

Nekem a kirándulások közül leginkább Skiathos és az Olympos hegy tetszett, szerintem kihagyhatatlanok!! :)

Skiathos felé még delfint is láttunk. :D

Amúgy a tengerpart homokos, és szerintem Paralia legvégén, a kikötő előtti résznél a legjobb fürdeni, mert ott a legtisztább a víz, és ott vannak legkevesebben.

A gyros a POPAJban a legjobb. [a templommal szemben lévő utcában van, asszem]

A gyros ára 1.80-2.50 euro között ingadozik, a Popajban úgy emlékszem tavaly 2.20 volt.


Kérdezz nyugodtan bármit, szivesen válaszolok!! :)


Fú, én Paralián áprilisban, Olympic Beachen pedig júliusban voltam, tehát szeptemberben nem tudom milyen idő van, és hány fokos a víz, csak azt tudom megmondani, hogy júliusban nagyon jó idő volt 32-34 fok minden nap [közben itthon az eső esett], a víz is langyos volt, nem kellett fokozatosan belemenni, hogy megszokd a vizet.

Áprilisban viszont nem volt túl meleg, fürdeni nem is fürdöttünk, csak egyszer belementünk derékig a vízbe, de hideg volt. :S És azért napközben is néha kellett pulcsi, de szeptemberben szerintem egész jó idő lehet még.

McDonalds valóban van, csak már be van zárva. Már 2009ben sem volt nyitva. De ez szerintem nem gond, annyi finom görög kaja van, hogy biztos nem fogsz hamburger és sültkrumpli után vágyódni, bár ha igen, akkor megsúgom, hogy pl a Popajban lehet hamburgert, sajtburgert, hot-dogot, és sültkrumplit venni. :D

Mi költőpénzt mindig annyit viszünk, hogy jól eltudjunk lenni belőle, nyaralás alatt nem vonunk meg semmit magunktól.

Mi 500 euró/fő-t vittünk, és hidd el nem maradt belőle. :D De mi tényleg eléggé költekeztünk, szerintem 300 euró/fő-vel is elég jól ellehet menni.

De ez attól is függ, hogy minden nap étteremben akartok-e enni, mennyit szeretnétek vásárolni, mennyi embernek visztek szuvenírt [mi pl az egész rokonságnak vittünk], és hogy hány fakultatívra szeretnétek elmenni.


Továbbra is állok rendelkezésedre. :)



Ezeket én írtam tegnap illetve tegnapelőtt egy másik kérdéshez. ( http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__1930437-gorogo.. )

2011. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

még azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik a legjobb fakultatív? mi a skiathos, thesszaloniki és meteorákra gondoltunk csak egyet ki kéne zárni mivel max 2re szeretnénk menni és nem tudunk dönteni.:)

az ino apartmanról tudtok valamit??

2011. júl. 5. 11:25
 8/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A 2 közül szerintem a thessaloniki-i kirándulást hagyjátok ki.

Én azon áprilisban voltam [mikor paralián voltunk], engem nem igazán ragadott el. A meteoráknál szintén áprilisban voltam, szerintem az jobb. :D

De a Skiathoson viszont nyaralás alkalmával voltam, nekem minden fakultatív közül az tetszett a legjobban. [amúgy voltam: skiathos, thessaloniki aquapark, kalózhajós kirándulás, olympos hegy, dion, thessaloniki, meteorák, meg talán volt még valami, de nem vagyok benne biztos xD]

2011. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Skiathosra akkor szerintem biztosan megyünk:)

a meteorákról olvastam egy olyat hogy ott hegymászás van,, az mit jelent??

2011. júl. 5. 12:00
 10/18 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Nem tudom, hogy mit értenek hegymászás alatt. Csak bazisok lépcső van, ennyi az egész, szóval kicsit kifáradhatsz a lépcsőzésben, de "hegymászás" nincs.:D

2011. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!