Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest - Zürich - Lausanne...

Budapest - Zürich - Lausanne vonattal?

Figyelt kérdés
Tervezzük hogy elmennénk Lausanne-ba vonattal - repülő nem iagzán olcsó de tudom, hogy biztos jobb. Autóval azért nem mert 2-en mennénk és elég hosszú út egy embernek végigvezetni - egyikünknek nincs jogosítványa. Így jött szóba a vonat. Szerintetek milyen? Aki volt már így, ha nemis Lausanne-ba de átszállással valamelyik nagy svájci városba milyen tapasztaltai vannak? Gondolom nem 2 óra az út ezzel tisztában vagyunk, de ez egyikőnket sem zavar mert az a látvány majd kárpótol minket ott. Utánnanéztem és viszonylag közeli(időbeli) csatlakozás is van Zürich-ből Lausane-ba, kis várakozóidővel. Láttam ezt a Wiener Walzer-t, namost ezt még nem igazán ismerem. Valaki tud valamit hogy hogy is közlekedik? Ezt augusztus 17-21 között szeretnénk mert lesz ott egy nagyon jó lovas program - svájci bajnokság, és erre szeretnénk menni. Rengeteg ismerős és barát is ott lesz, velük is szuper lenne találkozni. És mégegy! Azt olvastam hogy ha Lausanne-ban szállsz meg, vagyis ott van a szállásod akkor kapsz egy olyan bérletet ami érvényes a helyi buszokra, vonatokra, metrókra meg minden tömegközlekedési ezközre az ott tartózkodásod ideje alatt. De az sehol nem találtam hogy a környező faluk, kisvárosokra is érvényes-e ez mert ahova mi mennénk 10-15 km-re van a központtól!? Nekem ez nagyon megteszett. Nagyon hasznos dolognak tartom hogy nem kell minden buszozásra jegyeket venned - és ez már benne van a szobaáradban amit fizetsz a szállóban. Ez igaz? Előre is köszi a válaszokat!
2011. jún. 24. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Probálok válaszolni kérdéseidre:

- Wiener Walzer jegy (Bp-Zurich) legolcsobban 50 EUR körül. Ez a vonat egy éjszakai vonat, minden éjszaka közlekedik.

- Zürich - Lausanne között fél óránként járnak vonatok (IC), 2 különféle utvonalon. 1) Bern + Fribourgon át, 2 szintes 2) Neuchatel felé ICN. Menetidő mindkét esetben kb 2ora 10 perc.

- Jegyvásárlásra ajénlom: [link]

Jelentős kedvezménnyel kaphatók jegyek. Teljes ár 69 CHF/ut

- ingyen bérlet hotelből: eről én eddig csak Genf-ben hallottam. Lehet van Lausanneban is, de ennek még járj utána


Általános megjegyzés: gondolkodjatok el a repülőn. Genfig akár swiss-szel, akár easyjettel sokkal gyorsabban eljuthattok, és onnan már nagyon közel Lausanne. Az árak nagyon változóak, de ki lehet fogni olcson (kb 150 chf oda-vissza). (Mondom ezt ugy, hogy nagyon szeretek vonatozni Svájcban)

2011. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, és meg fogom fontolni a repülőt. Sőt lehet hogy már hárman megyünk ;-) És még annyi lenne hogy - Útlevél szükséges az Ausztria-Svájc határon? Mindenfélét hallotam már hogy nem kell mert Schengeni ország tehát nincs határ, viszont azt is hogy nem EU-s tag ezért kell!? Elég a kártyás személyi, vagy ezen felül kell még valami okmány, papír vagy valami? Köszi :-)
2011. jún. 27. 16:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!